Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeris Politsei- ja Piirivalveamet 73 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 33 varavastast kuritegu, sealhulgas 25 vargust. Registreeriti 4 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 4 inimest. Politsei tabas 26 alkoholijoobes ning 2 narkojoobes sõidukijuhti. Piiril väljastati 2 sisenemiskeeldu ning avastati 1 Schengeni viisaeeskirja rikkumine ja 1 piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
25. juunil teatati politseile, et Lasnamäe linnaosas Paepargi tänaval toimus konflikt kahe mehe vahel, mille käigus löödi 25-aastast meest ning tekitati talle füüsilist valu ja kehavigastusi. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

25. juunil teatati politseile, et Kesklinna linnaosas Pärnu maanteel tekkis konflikt 41-aastase mehe ja tema elukaaslase, 53-aastase naise vahel, mille käigus lõi mees naist ning tekitas talle füüsilist valu ja kehavigastusi. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

25. teatati politseile, et Kesklinna linnaosas Lastekodu tänaval lõi tundmatu mees 40-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

25. juuni alustati menetlust selles, et 5. juunil Haabersti linnaosas Õismäe teel ründas joobes mees enda abikaasat, 28-aastast naist. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargused
25. juuni alustati menetlust selles, et 22. juunil Lasnamäe linnaosas Paepargi tänaval avastas 34-aastane naine, et tema kott koos isiklike asjade, dokumentide ja sularahaga summas 2050 eurot on kadunud. Kott koos isiklike asjadega leiti järgmisel päeval. Kahju on 2050 eurot. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

25. juunil alustati menetlust selles, et 20. juunil Põhja-Tallinna linnaosas Vabriku tänaval varastati lukustatud koridorist jalgratas. Vargusega tekitatud kahju 1000 eurot. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

25. juunil alustati menetlust selles, et 23. juunil Kesklinna linnaosas Koidu tänaval varastati garaažist lukustatud jalgratas ning tööriistad. Vargusega tekitatud kahju 999 eurot. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

25. juunil alustati menetlust selles, et 11. juunil varastati Kesklinna linnaosas Lastekodu tänaval 74-aastaselt naiselt sularaha 2000 eurot. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

25. juunil sai politsei teate, et Põhja-Tallinna linnaosas Erika tänaval varastasid kolm meest maja hoovist kaks jalgratast. Politsei pidas kinni 34-aastase ja 33-aastase mehe.

25. juunil sai politsei teate, et Põhja-Tallinna linnaosas Kalju tänaval varastati lukustatud ehituskonteinerist tööriistu. Vargusega tekitatud kahju 3923 eurot. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

25. juunil teatati politseile, et Kesklinna linnaosas Pärnu maanteel varastati taksojuhilt mobiiltelefon. Vargusega tekitatud kahju 1380 eurot. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Harjumaa

Vargus
25. juunil teatati, et Kose-Uuemõisa alevikus on laste mänguväljakult varastatud jalgratas. Vargusega tekitatud kahju 450 eurot. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Juhtumid piiril
25.06.2020 viis Põhja prefektuuri ametnik läbi illegaalimenetluse 1990. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodaniku suhtes. Mees viibis Eestis seadusliku aluseta 29 kalendripäeva. Talle kirjutati lahkumisettekirjutus, sissesõidukeeldu ei kohaldatud.

25.06.2020 vormistas Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalve talituse ametnik 1993. aastal sündinud Ukraina kodanikule ettekirjutuse Eestist lahkumiseks. Naisele sissesõidukeelu ei kohaldatud. Politsei poolt kontrollitud info alusel firma, kuhu naine taotles D-viisat, ei tegutse. Samuti puudusid tal Eestis viibimiseks ning riigist lahkumiseks elatusvahendid. Tema viisa tunnistati kehtetuks ja lõpetati ennetähtaegselt tema viisavaba lubatud viibimisaeg Eestis ning Schengeni alal.

25.06.2020 viis Põhja prefektuuri ametnik läbi illegaalimenetluse 1977. aastal sündinud Ukraina kodaniku suhtes. Mees viibis Eestis ilma seadusliku aluseta kokku 50 kalendripäeva. Mehele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja sissesõidukeeldu ei kohaldatud.

25.06.2020 kontrollis Põhja prefektuuri Tallinna kordoni patrull Helsingist Tallinnasse saabunud 1986. aastal sündinud Türgi Vabariigi kodanikku. Mehel puudus esitamiseks kehtiv elamisluba, viisa või muu õiguslik alus riigis viibimiseks. Talle koostati piiril väljastatud sisenemiskeeld ning ta lahkus laevaga tagasi Helsingisse.
LÄÄNE PREFEKTUUR

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine
25. juunil sai politsei teate, et Saaremaa vallas lõi 56-aastane mees oma 58-aastast abikaasat, kes sai viga. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kelmus
Politseile laekus teade, et aprillikuus sooritati netipoest Apple Macbooki ost ning kauba eest tasuti Paypal vahendusel. Toode viidi poest minema, nii kuis kokkulepitud, kuid hilisemalt tühistas ostja Paypal tehingu ning ettevõtte kontolt eemaldati 1999 eurot. Juhtunu üksikasju ja täpsemaid tagamaid uurib politsei kriminaalmenetluses.

Valgamaa

Vargus
25. juunil laekus politseile teade, et viimase paari kuu jooksul on Tõrva valla kinnistult minema viidud erinevaid tööriistu, veoki kast, vanaaegne külvimasin ja muudki. Esialgne kahju on 700 eurot.

Juhtum piiril
25. juuni õhtul kontrollisid Luhamaa piiripunktis Läti numbrimärgiga veokit ning avastasid, et selle roolis olnud mehel puudub seaduslik alus riiki sisenemiseks. Mehele väljastati sisenemiskeeld ning ta saadeti tagasi Venemaale. Kaubaveokile saatis ettevõte asendusjuhi.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
25. juunil sai politsei teate, et Kunda linna Pargi tänava korteris lõi 31-aastane mees oma elukaaslast. Täpsemad asjaolud selgitatakse kriminaalmenetluses.

Vargus
25. juunil pidas politsei kinni 49-aastase mehe, kes varastas Tapa linnas Jaama tänaval poest korduvalt kaupa.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
25. juunil teatati politseile, et Auvere külas toimus kaklus kuue mehe vahel. Juhtunu täpsemad asjaolud selguvad kriminaalmenetluses.

25. juunil sai politsei väljakutse Narva I. Grafovi tänava korterisse, kus 36-aastane mees lõi oma elukaaslast. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Vargused
25. juunil teatati politseile, et Narvas Suur-Aguli tänava hoonest varastati mobiiltelefon. Politsei pidas kuriteos kahtlustatavana kinni 39-aastase mehe.

25. juunil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Järveküla teel keskusest viisid seni tuvastamata mehed ära mänguautomaadi, mis leiti hiljem õuest. Juhtunu täpsemad asjaolud kriminaalmenetluses.