Politseis registreeritud sündmused

Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 131 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 51 varavastast kuritegu, sealhulgas 36 vargust (kaks eluruumidest ja neli sõidukitest). Registreeriti seitse inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus üks ja sai vigastada kaheksa inimest. Tabati 66 alkoholi- ja kaks narkojoobes sõidukijuhti. Piiril väljastati kolm sisenemiskeeldu, tuvastati üks Schengeni viisaeeskirja rikkumine ning Eestist saadeti välja üks inimene.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
19. märtsil teatati, et Põhja-Tallinnas Köie tänaval majas tekkis konflikt elukaaslaste vahel, mille käigus 50-aastane naine kriimustas 50-aastast meest. Politseinikud pidasid naise kinni.

19. märtsil teatati, et Mustamäel Sääse tänaval korteris on tekkinud konflikt alkoholijoobes elukaaslaste vahel, milles sai kannatada 29-aastane naine. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Ööl vastu 20. märtsi teatati, et 37-aastane mees lõi Lasnamäel Vikerlase tänaval asuvas korteris oma abikaasat, 28-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi.

Ööl vastu 20. märtsi teatati, et 37-aastane naine ründas Mustamäel J. Sütiste teel asuvas korteris oma pereliikmeid. Politseinikud pidasid naise kinni.

20. märtsil teatati, et 22-aastane mees lõi Lasnamäel Uuslinna tänaval 19-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi.

20. märtsil teatati, et 23-aastane mees lõi Haaberstis Õismäe teel asuvas korteris oma elukaaslast, 21-aastast naist.

20. märtsil teatati, et Sõpruse puiesteel löödi 61-aastast meest.

20. märtsil teatati, et Haaberstis Õismäe teel löödi kõva esemega 23-aastast meest.

20. märtsil teatati, et Kesklinnas Narva maanteel löödi 29-aastast meest ja tekitati talle kehavigastusi.

20. märtsil teatati, et 49-aastane mees ründas Põhja-Tallinnas Erika tänaval asuvas korteris oma abikaasat, 53-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

21. märtsil teatati, et Kopli tänaval peksis 47-aastane mees 40-aastast meest, tekitades talle valu ja kehavigastusi. Peksja peeti politseinike poolt kinni ja toimetati jaoskonda. Ohver toimetati kiirabiga haiglasse, tema vigastused ei ole eluohtlikud.

21. märtsil teatati, et Mahtra tänaval kaklevad sõiduautos sees kolm meest. Sündmuskohale jõudes olid 33-aastasel mehel kehavigastused ning talle andis kiirabi esmaabi. Kinni peeti kehalises väärkohtlemises kahtlustatavana 37-aastane mees.

21. märtsil teatati, et Õismäe teel asuvas korteris on toimunud kaklus. 46-aastasele kannatanule osutas kiirabi esmaabi. Kahtlustatavana peeti kinni 44-aastane mees.

21. märtsil teatati, et Raadiku tänaval asuvas korteris läks 38-aastane mees kallale 20-aastasele naisele, tekitades talle valu ja kehavigastusi. Mees peeti politseinike poolt kinni.

21. märtsil teatati peksmisest Kopli tänaval, mille käigus lõi 48-aastane mees 40-aastast meest, tekitades talle valu ja kehavigastusi. Ründaja peeti politseinike poolt kinni.

21. märtsil teatati vägivallast Pikri tänaval asuvas korteris, mille käigus läks 42-aastane mees kallale 35-aastasele naisele, tekitades talle valu ja kehavigastusi. Mees peeti politseinike poolt kinni.

21. märtsil teatati vägivallast Postitalu tänaval asuvas eluruumis, mille käigus läks 49-aastane mees kallale 53-aastasele naisele, tekitades talle valu ja kehavigastusi. Mees peeti politseinike poolt kinni.

Vargused
19. märtsil teatati, et Mustamäel A. H. Tammsaare teel on löödud puruks sõiduauto kaks klaasi ning varastatud autost rahakott koos sularaha ja dokumentidega. Kahju 600 eurot.

19. märtsil teatati, et Mustamäel E. Vilde teel on ukseklaasi lõhkumisega murtud sisse sõidukisse Citroen Berlingo ja varastatud sealt tööriistu. Kahju 300 eurot.

20. märtsil teatati, et Kesklinnas Liivalaia tänaval varastati lukustatud trepikojast jalgratas. Kahju on 1000 eurot.

20. märtsil teatati, et Nõmmel Männiku teel asuva ettevõtte territooriumilt üritati varastada juhtmeid. Kahtlustatavatena peeti kinni neli meest: 20- ja 21-aastane ning kaks 32-aastast meest.

Asja omavoliline kasutamine
20. märtsil teatati, et 29-aastane mees võttis omavoliliseks kasutamiseks endale tuttavale isikule kuuluva sõiduauto.

Kelmused
19. märtsil alustati menetlus juhtumis, milles kannatanule saadeti näiliselt SEB panga rekvisiitidega e-mail, millel paluti maksetagastuseks vajutada kirjas olevale lingile. Seejärel tuli sisestada internetipanga kasutajatunnus ja mobiil-ID paroolid. Pärast seda kadus kannatanu kontolt 403 eurot.

19. märtsil alustati menetlus juhtumis, milles 50-aastase naisega võttis välisriigi suunakoodiga telefoninumbrilt ühendust Olga-nimeline naisterahvas, kes teatas, et naisel on õigus tagasi saada mitu aastat tagasi kauplemisplatvormile investeeritud raha. Selleks pidi kannatanu enda arvutile võimaldama kaugjuurdepääsu AnyDesk programmi vahendusel, edastama enda dokumendi ja pangakaardi andmed ning tuvastama end pangalingi kaudu. Tegelikul oli tegu kelmiga ning selle asemel, et raha tagastada, teostati kannatanu pangakontole kaardimakse summas 1000 eurot. Samuti üritati vormistada kannatanu nimele kiirlaen summas 6500 eurot, kuid see tegevus jäi õnneks lõpule viimata.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
19. märtsil teatati, et Saue vallas lõi 58-aastane mees korduvalt talle tuttavat 71-aastast meest. Mõlemad osapooled olid alkoholjoobes. Kiirabi kontrollis kannatanu vigastused ning politseinikud pidasid ründaja kinni.

20. märtsil teatati, et 59-aastane mees lõi Lääne-Harju vallas oma naabrit, 43-aastast meest. Mõlemad mehed olid tarvitanud alkoholi.

20. märtsil teatati, et Harku vallas lõi 26-aastast naist talle tuttav mees.

20. märtsil teatati, et 24-aastane mees lõi Maardus Noorte tänaval asuvas korteris oma elukaaslast, 25-aastast naist.

Vargus
20. märtsil teatati küljepeeglite klaaside vargusest Viimsi alevikus Astri teel. Kahju on üle 2000 euro.

Juhtumid piiril
19. märtsil soovis Tallinna lennujaamast Helsingisse lennata 1999. aastal sündinud Prantsuse Vabariigi kodanik, kelle suhtes tekkis lennujaama check-in töötajal kahtlus, et tema telefonis esitatud Synlabi COVID-test ei ole autentne. Tallinna piiripunkti välijuht tuvastas sertifikaadi võltsingu. Mehe suhtes alustati kriminaalasi ülekuulamisega, võeti mehe esialgne selgitus koos kontaktandmetega ning seejärel vabastati. Mees oma lennule ei jõudnud ning viibib Tallinnas olevas elukohas, kuni saab teha uue testi ning saab kätte selle vastuse.

20. märtsil saabus Minskist Tallinna lennujaama 1992. aastal sündinud Ukraina kodanik, kelle viisa ja lühiajalise töötamise registreering on kehtetu. Piiril väljastati mehele sisenemiskeeld. Mees peeti kinni ja 21. märtsil lendas ta tagasi Minskisse.

20. märtsil saabus Minskist Tallinna lennujaama 1984. aastal sündinud Valgevene Vabariigi kodanik. Piiril väljastati mehele sisenemiskeeld. Mees peeti kinni ja 21. märtsil lendas ta tagasi Minskisse.

20. märtsil saabus Minskist Tallinna lennujaama 1986. aastal sündinud Kasahstani Vabariigi kodanik, kelle pagasist avastati tollikontrolli käigus üle lubatud koguse sigarette, suitsuvabu tubakatooteid ja lihatooteid. Piiril väljastati mehele sisenemiskeeld. Mees peeti kinni ja 21. märtsil lendas ta tagasi Minskisse.

20. märtsil koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja kolmeks aastaks sissesõidukeeld 1977. aastal sündinud Ukraina kodanikule. Naine saabus Eestisse 2019. aastal viisavabalt koos abikaasa ja alaealise lapsega eesmärgiga Eestis töötada. Tema lühiajaline töötamine ei olnud PPA-s registreeritud. Samuti pani ta Eestis viibides toime vargusi ning tema suhtes alustati kriminaalmenetlust. Schengeni alal viibis ta ebaseaduslikult 166 päeva.

20. märtsil lahkus Tallinna lennujaamast Hurghadasse 1983. aastal sündinud Eesti Vabariigi kodanik, kellel oli sama päevani kehtiv karantiinikohustus. Politsei teavitas rikkumisest terviseametit.

20. märtsil lahkus Tallinna lennujaamast Sharm el Sheiki Eesti Vabariigi kodanik, kes rikkus sellega eneseisolatsiooni nõudeid. Politsei teavitas rikkumisest terviseametit.

20. märtsil lahkusid Tallinna lennujaamast Londonisse kolm Eesti Vabariigi kodanikku ja üks Suurbritannia kodanik, kes rikkusid sellega eneseisolatsiooni nõudeid. Politsei teavitas rikkumistest terviseametit.

21. märtsil viidi läbi illegaalimenetlus 1976. aastal sündinud Ukraina kodanikust mehe suhtes, kelle kohta tuli politseile väljakutse, sest mees ähvardas teist isikut vägivallaga. Isikut kinni pidades selgus, et mees oli Eestis elanud ja töötanud alates käesoleva aasta märtsikuust omamata lühiajalise töötamise luba. Mehele koostati ettekirjutus riigist lahkumiseks ja kohaldati aastane sissesõidukeeld.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargus
21. märtsil avastati, et Tartu vallas Vahi alevikus on sisse murtud kahte ehitussoojakusse, kust varastati tööriistu. Vargusega tekitatud kahju ja täpsemad üksikasjad selgitatakse kriminaalmenetluses.

Kehalised väärkohtlemised
21. märtsil sai politsei väljakutse Tartus Tähe tänava eramusse, kus 27-aastane naine oli terava esemega löönud 34-aastast meest. Politsei pidas naise kuriteos kahtlustatavana kinni. Meedikud viisid mehe esmaabiks haiglasse.

20. märtsil teatati, et Tartus Tiigi tänava korteris lõi 32-aastane mees oma elukaaslast. Politsei pidas mehe kinni. Juhtunu täpsemaid üksikasju selgitatakse kriminaalmenetluses.

Valgamaa

Kehaline väärkohtlemine
19. märtsi sai politsei väljakutse Otepääle Kopli tänavale, kus kaks venda olid omavahel rüselema läinud. Kakluse käigus sai viga 47-aastane mees, kellele meedikud kohapeal esmaabi andsid. Politsei pidas lööja kinni.

Juhtumid piiril
19. märtsil varahommikul tabasid piirivalvurid Peipsil ebaseadusliku kalapüügiga tegelenud mehed. Mehed toimetati piirivalvekordonisse ja edasi tegeleb juhtunu üksikasjadega keskkonnainspektsioon.

19. märtsil kell 14 avastas Mustvee kordoni radarivaatleja Peipsi järvel ajutise kontrolljoone ebaseadusliku ületuse motokelgu poolt suunaga Eesti Vabariigist Venemaa Föderatsiooni ja tagasi. Vasknarva kordoni patrull pidas Narva jõe suudmes kinni motokelgu koos sellel viibinud kahe isikuga. Kelku juhtinud 71-aastast meest karistati rahatrahviga ja kaasreisijat hoiatati suuliselt.

20. märtsil kell 8 tõkestati Luhamaa piiripunktis Eestisse sisenemine 1989. aastal sündinud Israeli Riigi kodanikul ja 1982. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kellel puudusid riiki sisenemiseks Vabariigi Valitsuse korraldusega sätestatud põhjused. Isikud saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

20. märtsil kell 14.50 kontrolliti Luhamaa piiripunktis Eestisse sisenemisel Venemaa Föderatsioonis registreeritud sõidukit Mercedes-Benz Vito, mida juhtis 1972. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanik ja kaasreisijat 1970. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Isikutel puudusid riiki sisenemiseks Vabariigi Valitsuse korraldusega sätestatud põhjused ja nad lahkusid tagasi Venemaa Föderatsiooni.

21. märtsil kell 8 toimus Lämmijärvel jalgsi ebaseaduslik piiriületus 61-aastase mehe poolt suunaga Eesti Vabariigist Venemaa Föderatsiooni ja tagasi. Isikule määrati rikkumise eest 80-eurone rahatrahv.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Tulirelva ebaseaduslik käitlemine
20.märtsil sai politsei teate Rakvere Võidu tänavale, kus oli kuulda pauke. Sündmuskohale jõudnud patrull leidis piirkonnast kaks meest, kellest üks omas relva kuigi tal puudus relvaluba. Politseinikud pidasid 29-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Kehalised väärkohtlemised
20. märtsil teatati politseile, et Haljala valla eramus ründas 26-aastane mees teist meest, kes sai viga. Politsei pidas 26-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

20. märtsil teatati politseile, et Vinni valla kortermaja korteris lõi 41-aastane naine oma elukaaslast, tekitades kannatanule füüsilist valu. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
19. märtsil teatati politseile, et Narvas Kreenholmi tänava korteris ründas 38-aastane naine oma elukaaslast, kes sai viga. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

19. märtsil teatati politseile, et Narvas Rahu tänava korteris rünnati 20-aastast naist, kes sai viga. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

20. märtsil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Sinivoore tänava korteris lõi 35-aastane mees oma abikaasat, kes sai viga. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

20. märtsil teatati politseile, et Kiviõlis Viru tänava maja juures löödi 30-aastast meest, kes sai viga. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

21. märtsil teatati politseile, et Narvas Kangelaste prospekti maja juures löödi 69-aastast naist, tekitades kannatanule füüsilist valu. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargus
21. märtsil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Jõhvis möödus 42-aastane mees kaupluse kassadest kauba eest tasumata. Kaupluse turvatöötaja pidas mehe kinni ja andis üle politseile.

Arvutikelmus
19. märtsil laekus Narva politseijaoskonda avaldus, et 60-aastane naine sai kõne väidetavalt pangatöötajalt, kelle sõnul on tema abikaasa pangakontot kuritarvitatud. Kannatanult küsiti paroole, et taastada pangakonto turvalisus. Seejärel kadus tema abikaasa pangakontolt ligikaudu 5010 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargus
20. märtsil sai politsei teate, et Pärnus Väike-Toome tänaval murti sisse elamusse, kust varastati alkoholi ja sülearvuti. Tekitatud varaline kahju on selgitamisel.

Asja omavoliline kasutamine
22. märtsil alustati kriminaalmenetlust selles, et eelmisel päeval võeti Kilingi-Nõmmel maja juurest omaniku teadmata sõiduauto Audi, millega sõideti Kalda teel vastu kiviaeda ja tänavavalgustusposti. Juhtumis keegi viga ei saanud.

Kehaline väärkohtlemine

22. märtsil teatati politseile, et Pärnus kortermajas lõi 35-aastane mees oma 35-aastast elukaaslast, kes sai viga. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.