Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 65 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 34 varavastast kuritegu, sealhulgas 22 vargust (üks eluruumidest ja üks sõidukist). Tabati viis alkoholijoobes ja kolm narkojoobes sõidukijuhti.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
3. detsembril teatati, et Kristiines Linnu teel eramus toimus rüselus 56-aastase mehe ja talle tuttava 26-aastase mehe vahel. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargused
3. detsembril teatati, et Haaberstis Paldiski maanteel on varastatud parkivast sõiduautost tahvelarvuti ja päikeseprillid. Kahju 550 eurot.

3. detsembril sai politsei teate, et Põhja-Tallinnas Toompuiestee tänaval asuvas kaupluses möödus 43-aastane mees kassadest alkoholi eest tasumata. Tegu jäi lõpule viimata, sest kaupluse töötajad pidasid mehe kinni ja andsid ta üle politseile.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Asja rikkumine ja hävitamine
Politseile laekus teade, et Tartus Küüni tänaval lõhuti uue Toyota Camry esiklaas ning esistange. Lõhkumisega tekitatud kahju on umbes 15 000 eurot.

Juhtumid piiril
3. detsembril kontrollisid Lõuna prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnikud koostöös maksu- ja tolliameti ning tööinspektsiooniga Jõgevamaa ettevõtteid selgitamaks, kas töötajatel on seaduslik alus Eestis viibimiseks ja töötamiseks. Ühisreidil kontrollis PPA üht juriidilist ja kolme füüsilist isikut ning Eestis seadusliku aluseta viibivaid või töötavaid välismaalasi ega tagaotsitavaid ei tuvastatud. Küll võtsid maksu- ja tolliameti esindajad ühel objektil töötanud isikutelt, kelle töötamine ei olnud töötamise registris registreeritud, selgitused.

3. detsembril kella 12.39 paiku avastasid piirivalvurid, et Pihkva järvel registreerimata ujuvvahendi, mille juhile määrati riigipiiriseaduse rikkumise eest 40-eurone rahatrahv.

Ööl vastu 4. detsembrit avastasid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis kontrollitud Venemaa numbrimärgiga sõiduautost Chevrolet kiirusmõõteseadet avastava või selle tööd häiriva seadme ehk antiradari, mille omamine ja kasutamine Eestis on keelatud.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vägivald võimuesindaja vastu
3. detsembril ründas 18-aastane mees Tapa valla kortermajas ametiülesandeid täitvat patrullpolitseinikku. Politsei pidas noormehe kinni ning kiirabi osutas politseiametnikule esmaabi.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
3. detsembril sai politsei väljakutse Jõhvi Narva maantee korterisse, kus 31-aastane mees ründas oma endist elukaaslast. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

3. detsembril teatati politseile, et Kohtla-Järvel Ahtme maantee kortermaja trepikojas ründas tundmatu mees 34-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitatakse välja alustatud kriminaalmenetluse käigus.

3. detsembril teatati politseile, et Kohtla-Järvel Sõpruse tänava korteris ründas 35-aastane mees oma ema. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargused
3. detsembril sai politsei teate, et Pärnus Karja tänaval asuvas kaupluses möödus 54-aastane mees kassadest alkoholi eest tasumata. Tegu jäi lõpule viimata, sest kaupluse töötajad pidasid mehe kinni ja andsid ta üle politseile.

3. detsembril sai politsei teate, et Pärnus Uus-Sauga tänaval varastati garaažiboksist riideid ja paadimootor. Tekitatud kahju on selgitamisel.

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
3. detsembril alustati kriminaalmenetlust selles, et 30. novembril lõi 30-aastane mees Märjamaa vallas korteris oma 25-aastast elukaaslast.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressinõunikult.

Head tervist
Fred Püss
PPA pressiesindaja