Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 72 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks raske tervisekahjustuse tekitamine ja 32 varavastast kuritegu, sealhulgas üks röövimine, 17 vargust ning üks sõidukivargus ja omavoliline kasutamine. Registreeriti neli inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada viis inimest. Tabati seitse alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 250 väärtegu. Piirilt väljastati kaks sisenemiskeeldu ja Eestist saadeti välja üks isik. Registreeriti kaks Schengeni viisaeeskirja rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
9. oktoobril teatati, et alkoholijoobes 45-aastane mees ründas Lasnamäel Raadiku tänaval asuvas korteris oma abikaasat, 34-aastast naist ja tekitas talle valu.

9. oktoobril teatati, et 58-aastane mees ründas Mustamäel Kiili tänaval asuvas korteris oma abikaasat, samuti 58-aastast naist.

Ähvardamine
9. oktoobril teatati, et alkoholijoobes 41-aastane mees ähvardas Loksal Nooruse tänaval stardipüstoliga 32-aastast meest. Politseinikud pidasid 41-aastase mehe kinni.

Raske tervisekahjustuse tekitamine
9. oktoobril teatati, et 74-aastane mees lõi Mustamäel Kadaka teel noaga 49-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi. Kiirabi toimetas nii ohvri kui kahtlustatava haiglasse kontrolli. Politseinikud pidasid 74-aastase mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargus
Ööl vastu 6. oktoobrit varastati Jõgeval Tähe tänava korterist 300 eurot sularaha.

Tartumaa

Vargused
7. oktoobril varastati Tartus Lutsu tänava korteris elavalt 82-aastaselt naiselt 370 eurot sularaha.

7. oktoobril teatati, et Tartu vallas Tabivere alevikus varastati 16-aastaselt noormehelt mobiiltelefon ning 55 eurot sularaha. Vargusega tekitatud kahju on 255 eurot.

Kehaline väärkohtlemine
7. oktoobri öösel lõi tuttav mees Tartus Pärna tänaval tüli käigus 38-aastast naist, kes pöördus esmaabiks traumapunkti.

Valgamaa

Vargus
9. oktoobril teatati, et Tõrva vallas Helme alevikus Karja tänava eramu lukustamata kõrvalhoonest on varastatud viis jalgratast. Teatele reageerinud politseipatrull märkas ümbrust kontrollides, et osa varastatud ratastest on lõhutuna jäetud õue piirava heki taha. Niisamuti avastati täiendava kontrolli käigus, et maja lukustamata trepikojast on minema viidud Fiskarsi murureha ning õuel paiknevast teisest kuurist varastatud niisamuti üks ratas ja muruniiduk. Kogukahju ulatub 600-euroni.

Võrumaa

Omavoliline sissetung
8. oktoobri kesköö paiku puhkes Võru vallas Puiga külas naabri korterisse läinud 45-aastase alkoholi tarvitanud mehe ja 44-aastase korteriomaniku vahel tüli, mis päädis kähmlusega. Politsei pidas võõrasse korterisse sisenenud 45-aastase mehe kinni ning viis ta asjaolude selgitamiseks politseimajja.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
9. oktoobril teatati, et Kohtla-Järvel Outokumpu tänaval asuvas korteris tungis 46-aastasele naisele kallale tema abikaasa. Politsei pidas 47-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Juhtumid piiril
9. oktoobril saabus Narva-1 piiripunkti riigist väljuvale suunale 1958. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kes viibis Schengeni territooriumil seadusliku aluseta kaks päeva. Naisele määrati rahatrahv ning ta lahkus Venemaale.

9. oktoobril saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1984.aastal sündinud Moldova Vabariigi kodaniku, kellel puudusid asjakohased dokumendid ja piisavad rahalised vahendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemisekeeld ning naine saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeva jooksul Lääne prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab vajadusel lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.