Politseis registreeritud sündmused

Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti 74 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas üks raske tervisekahjustus, kaks avaliku korra rasket rikkumist, 38 varavastast kuritegu. Registreeriti kolm inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kolm inimest. Inimvigastustega liiklusõnnetusi joobes juhtide süül toimus kaks. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati kuus, narkojoobes sõidukijuhte üks.

Põhja prefektuur

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
7. jaanuaril teatati politseile, et Kesklinna linnaosas Rüütli tänaval ööbimisasutuses lõi 40-aastane alkoholijoobes mees 31-aastast meest käega näkku. Politsei pidas löömises kahtlustatavana kinni 40-aastase mehe.

7. jaanuaril teatati politseile Lasnamäe linnaosas Paasiku tänaval toimunud konfliktist naabrite vahel, mille käigus 68-aastane naine ja 83-aastane naine tekitasid teineteisele kehavigastusi. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargus
7. jaanuaril teatati politseile, et Lasnamäe linnaosas Betooni tänaval varastati kinniselt territooriumilt kahest sõidukist akusid. Täpsem kahju on selgitamisel.

Valeraha teade
7. jaanuaril alustati menetlust selles, et 6. jaanuaril avastasid Kristiine linnaosas Mustamäe teel kaupluse töötajad kassa kontrollimise käigus 50-eurose valeraha.

Juhtumid piiril
7. jaanuaril koostati lahkumisettekirjutus ning kohaldati sissesõidukeeld kolmeks aastaks 1984. aastal sündinud Usbekistani Vabariigi kodanikule. Politsei pidas mehe 6. jaanuaril Tallinnas kinni, sest ta ületas lubatud sõidukiirust. Dokumentide kontrollimisel selgus, et ta on viibinud Schengeni riikides 195 päeva seadusliku aluseta.

Lõuna prefektuur

Tartumaa

Avaliku korra raske rikkumine
7. jaanuaril laekus politseile teade, et Tartus Lembitu tänava poes pidas turvatöötaja kinni mehe, kes püüdis kauplusest lahkuda kaupade eest tasumata. Meeste vahel puhkes kinnipidamisel kähmlus, milles sai viga 28-aastane turvatöötaja. Vastupanust hoolimata õnnestus turvatöötajal mees siiski kinni pidada ning politseinikele üle anda. Poest võetud kaup tagastati kauplusele rikkumata kujul. Juhtunu üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Juhtumid piiril
7. jaanuaril tõkestati Luhamaa piiripunktis Eestisse sisenemine viiel Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kel puudusid riiki sisenemiseks Vabariigi Valitsuse korraldusega sätestatud põhjused.

Ida prefektuur

Lääne-Virumaa

Röövimine
7. jaanuaril teatati politseile, et Rakveres Laada tänaval löödi 32-aastast meest ning temalt võeti ära mobiiltelefon ja sularaha. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 40-aastase mehe.

Kehaline väärkohtlemine
7. jaanuaril sai politsei väljakutse Rakvere valda eramajja, kus 56-aastane mees tekitas füüsilist valu enda alaealisele pojale. Politsei pidas 56-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Kelmus
7. jaanuaril teatas Tapa vallas elav mees, et tema arveldusarvele on laekunud 6500-eurone laen, kuid mees laenu ei ole võtnud. Samuti on 5. jaanuaril tema teadmata tehtud pangaülekandeid 380 euro eest. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargus
7. jaanuaril teatati politseile, et Rakveres F.G.Adoffi tänava parklas seisnud bussist varastati 1200 eurot sularaha.

Ida-Virumaa

Raske tervisekahjustuse tekitamine
7. jaanuaril sai politsei väljakutse Narvas V. Gerassimovi tänava korterisse, kus 33-aastane naine lõi noaga oma elukaaslast. Politsei pidas naise kahtlustatavana kinni.

Kehaline väärkohtlemine
7. jaanuaril teatati politseile, et Narvas Kreenholmi tänava korteris lõi 37-aastane mees oma endist elukaaslast. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Ähvardamine
7. jaanuaril teatati politseile, et Narvas A.-A. Tiimanni tänaval ähvardas 22-aastane mees 52-aastast meest, kes tajus reaalset ohtu oma elule ja tervisele. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Asja rikkumine ja hävitamine
7. jaanuaril said päästjad teate, et Narva-Jõesuus Tõrvajõe külas põleb lahtise leegiga aiamaja. Tulekahju tekkepõhjuse selgitamiseks on alustatud kriminaalmenetlus. Esialgne tekitatud kahju on 10075 eurot.

Vargus
7. jaanuaril teatati politseile, et Narvas Puuvilla tänavale pargitud veoautost varastati ligikaudu 600 euro eest kütust.

Lääne prefektuur

Pärnumaa

Kelmus
7. jaanuaril alustati kriminaalmenetlust selles, et möödunud aasta detsembris ostis Pärnumaal elav mees internetist akumutrikeeraja koos laadija ja kahe akuga. Mees kandis raha müüja pangakontole, kuid kaupa ei saanud. Tekitatud kahju on 203 eurot.

Vargus
7. jaanuaril alustati kriminaalmenetlust selles, et eelmise nädala lõpus või selle nädala alguses varastati Pärnus Papiniidu tänaval sõiduautost mobiiltelefon Huawei. Vargusega tekitatud kahju on ligi 265 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab infot vastava ringkonnaprokuratuuri pressinõunikult.