Politseis registreeritud sündmused

23.-26. veebruarini registreeriti politseis 155 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas 64 varavastast kuritegu, sealhulgas 53 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 154. 23.-26. veebruarini juhtus 9 inimkannatanuga liiklusõnnetust, milles sai vigastada 11 inimest. Juhtimiselt kõrvaldati sel perioodil 110 joobekahtlusega sõidukijuhti.

Üle piiri tuli sel perioodil 297 Ukraina kodanikku, kellest 158 teatas, et plaanib Eestisse jääda.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
23. veebruaril teatati, et Lasnamäel Pae tänaval korteris lõi 53-aastane mees 44-aastast meest. Politseinikud pidasid ründaja kinni.

24. veebruaril teatati, et Kesklinnas Rüütli tänaval lõi seni tuvastamata isik 20-aastast naist. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

24. veebruaril teatati kaklusest Kesklinnas Vana-Viru tänaval, milles said viga kaks meest. Lööjad lahkusid enne politsei saabumist.

24. veebruaril teatati, et Mustamäel Laki tänaval hoones tungis 45-aastane mees kallale oma abikaasale. Politseinikud pidasid mehe kinni.

24. veebruaril teatati kaklusest Pirital, milles sai viga 36-aastane mees, kelle kiirabi toimetas haiglasse. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

24. veebruaril teatati, et Kesklinnas Kentmanni tänaval korteris tekkis konflikt alkoholijoobes 21-aastase mehe ja 22-aastase naise vahel. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

24. veebruaril teatati, et Lasnamäel Pae tänava korteris tekkis konflikt kahe alkoholijoobes naise vahel. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

24. veebruaril teatati, et Kristiines Endla tänaval korteris tekkis ühise alkoholitarvitamise käigus konflikt, milles sai viga 34-aastane mees. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

25. veebruaril teatati, et Põhja-Tallinnas Kalma tänaval löödi 39-aastast alkoholi tarvitanud meest. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.
25. veebruaril teatati, et Kesklinnas majutusasutuses tekkis konflikt 35-aastase mehe ja 30-aastase naise vahel, mille käigus mees lõi naist. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

25. veebruaril teatati, et Pirita linnaosas korteris lõi 44-aastane mees 52-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

25. veebruaril teatati, et Mustamäel korteris lõi 36-aastane naine 42-aastast meest. Samal ajal viibis kodus ka laps. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

25. veebruaril teatati, et Põhja-Tallinnas korteris tekitati 34-aastasele mehele kehavigastusi. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

25. veebruaril teatati, et Põhja Tallinnas Sõle tänava korteris lükkas 32-aastane mees enda abikaasat, 36-aastast naist, tekitades sellega kannatanule vigastusi. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

25. veebruaril teatati, Kristiine linnaosas Paldiski maanteel korteris tekkis konflikt endiste elukaaslaste vahe, mille käigus lõi 31-aastane mees korduvalt 30-aastast naist. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

25. veebruaril teatati, et Kristiines Koskla tänaval lõi 30-aastane mees enda elukaaslast, 33-aastast naist. Politseinikud pidas mehe kinni.

26. veebruaril teatati, et Kesklinnas Pärnu maantee kortermajas lõi 34-aastane mees oma 36-aastast abikaasat. Politseinikud pidasid mehe kinni.

26. veebruaril sai politsei väljakutse Lasnamäele M. Härma tänava kortermajja, kus 52-aastane mees lõi 41-aastast naist. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

26. veebruaril teatati, et Mustamäel Sõpruse puiestee kortermajas lõi 39-aastane mees oma 36-aastast elukaaslast. Politseinikud pidasid mehe kinni.
26. veebruaril sai politsei teate Kesklinna Kodu tänava kortermajja, kus alkoholijoobes 38-aastane mees lõi oma 27-aastast elukaaslast. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargus
25. veebruaril teatati, et Kesklinnas Viru tänaval varastati lukustatud elektritõukeratas väärtuses 1100 eurot. Politseipatrull pidas varga kinni ning tagastas ratta omanikule.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
23. veebruaril teatati, et Maardus asuvas korteris lõi 19-aastane mees talle tuttavat 58-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.
25. veebruaril teatati, et Lääne-Harju vallas Klooga alevikus lõi ja ähvardas alkoholi tarvitanud 32-aastane mees enda elukaaslast, 36-aastast naist. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

26. veebruaril teatati, et Loksa linnas lõi alkoholijoobes 50-aastane mees 41-aastast naist. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Piiriturvalisus
23. veebruaril saabus Tallinna lennureisiga 1989. aastal sündinud Guinea Vabariigi kodanik, kel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Mehele koostati piiril väljastatud sisenemiskeeld ja tema viisa tunnistati kehtetuks. Mees toimetati kinnipidamisekeskusesse kuni esimese tagasilennu võimaluseni.


LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Kehaline väärkohtlemine
25. veebruaril puhkes Põltsamaal Kibuvitsa tee korteris kolme venna vahel tüli, mille käigus sai viga 59-aastane mees. Juhtunu täpsemaid asjaolusid selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Põlvamaa

Kehaline väärkohtlemine
Ööl vastu 24. veebruari puhkes Põlvas Pihlaka tänava korteris lähisuhtes oleva naise ja mehe vahel tüli, mille käigus sai viga noor naine. Meedikud andsid talle esmaabi. Juhtunu üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Tartumaa

Ähvardamine
26. veebruaril sai politsei väljakutse Tartus Aleksandri tänava korterisse, kus joobes mees oli relvataolise esemega ähvardanud oma elukaaslast. Politsei pidas joobes mehe kinni. Tema valduses olnud relvataoline ese võeti hoiule. Juhtunu asjaolusid selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Kehalised väärkohtlemised
25. veebruaril puhkes Tartus Põhja puiestee tänava korteris ühiselt alkoholi tarvitanud elukaaslaste vahel tüli. Konflikti käigus lõi 49-aastane mees oma elukaaslast. Mees peeti kinni ning toimetati Tartu Vanglasse kainenema.

24. veebruaril sai politsei väljakutse Tartus Kaunase puiestee korterisse, kus 42-aastane mees lõi oma endist elukaaslast. Politsei pidas mehe kinni ning viis kainenema.

Võrumaa

Kehaline väärkohtlemine
25. veebruaril sai politsei väljakutse Võru valda, kus 48-aastane joobes mees lõi oma elukaaslast. Naine meedikute abi ei vajanud. Politsei pidas lööja kinni ning viis arestimajja.

Piiriturvalisus
22. veebruaril kontrollisid migratsiooniametnikud Valga valla päikeseparke selgitamaks, kas nende töötajad viibivad ja töötavad Eestis seaduslikult. Kontrolliti seitset juriidilist ja 24 füüsilist isikut ning tuvastati, et ühel objektil töötas kaheksa inimest, kelle töötamine ei olnud Maksu- ja Tolliameti töötamise registrisse kantud. Info nendest inimestest edastati maksuameti kolleegidele. Lisaks avastasid migratsiooniametnikud 11 töötajat, kel puudus nõuetekohane lühiajalise töötamise registreering Eestis töötamiseks. Neile rikkujatele määrati kõigile 100-eurone rahatrahv. Muuhulgas avastasid ametnikud, et nende 11 inimese töötamine oli lisaks sisse kandmata ka Maksu- ja tolliameti registrisse, see info edastati kolleegidele.

Nädalavahetusel tõkestati Kagu piiripunktides riiki sisenemine viiel Venemaa kodanikul, keda peetakse ohuks avalikule korrale ja Eesti julgeolekule. Neile väljastati sisenemiskeeld ning nad saadeti tagasi Venemaale.

24. veebruaril kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis Leedu numbrimärkidega Volvo veokit ning avastasid, et juhil puudub sõidumeerikus juhikaart. Juhile määrati kiirmenetluses 200-eurone rahatrahv, peale mida lubati juhil ühes masinaga Venemaale suunduda.

25. veebruaril kontrolliti Luhamaa piiripunktis Eestist lahkumisel Venemaa kodanikku, kes olid viibinud Schengeni territooriumil neli päeva seadusliku aluseta ning veetnud neist ühe Eestis. Mehele määrati rikkumise eest 300-eurone rahatrahv ning koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks.


IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
23. veebruaril teatati politseile, et Narvas Kangelaste Prospektil asuvas kortermajas lõi 43-aastane mees oma elukaaslast. Politseinikud pidasid mehe kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

23. veebruaril sai politsei teate, et Narvas Rahu tänava kortermajas löödi 43-aastast naist. Politseinikud pidasid 46-aastase mehe kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

23. veebruaril teatati politseile, et Jõhvis Narva maanteel lõi 25-aastane mees 36- aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

25. veebruaril sai politsei teate, et Sillamäel I. Pavlovi tänava korteris lõi 60-aastane mees oma elukaaslast. Politseinikud pidasid lööja kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

26. veebruaril sai politsei teate, et Ahtmes Hobuseraua tänava korteris lõi 53-aastane mees omavahelise konflikti käigus 23-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Ähvardamine
24. veebruaril teatati politseile, et Ahtmes ähvardas 33-aastane mees oma endist elukaaslast vägivallaga. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Vägivald võimuesindaja vastu
25. veebruaril lõi joobes 33- aastane naine Ahtmes ametikohustusi täitnud kahte abipolitseinikku. Naine peeti kinni ning abipolitseinikud jätkasid teenistust.

Piiriturvalisus
Nädalavahetusel tuvastati Narva-1 piiripunktis viisaeeskirja rikkumine kahel Usbekistani ja ühel Venemaa kodanikul. Kodanikele määrati rahatrahv, koostati ettekirjutus riigist lahkumiseks seitsme päeva jooksul ning kohaldati sissesõidukeeld Schengeni riikide territooriumile.

Nädalavahetusel tõkestasid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemise kahekümne kolmel Venemaa, viieteistkümnel Ukraina, kuuel Moldova, kahel Serbia ja Iisraeli ning ühel Colombia ja Tadžikistani kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.


LÄÄNE PREFEKTUUR

Hiiumaa

Asja omavolilised kasutamised
25. veebruaril sai politsei teate, et Käinas võeti ettevõtte territooriumilt omavoliliselt laadur, millega sõideti minema. Laadur leiti hiljem sõiduteelt.

25. veebruaril teatati politseile, et Hiiu vallas võeti taluhoovilt omavoliliselt sõiduauto ja mindi sellega sõitma. Autoga sõideti vastu maanteeposti ja jäeti masin sinna maha.

Pärnumaa

Vägivald võimuesindaja ja avalikku korda kaitsva muu isiku suhtes
26. veebruari pärastlõunal sai politsei teate, et Pärnus käitub mees liinibussis ebaadekvaatselt ja agressiivselt ega lase reisijaid bussi. Politsei reageeris teatele ja leidis kirjeldusele vastava 35-aastase mehe Liiva bussipeatuse juurest keset sõiduteed kätega vehkimast. Kinnipidamisel ründas 35-aastane mees ametikohustusi täitvat patrullpolitseinikku, kes sai kergemalt viga. Politseinik jätkab teenistust.

Kehaline väärkohtlemine
23. veebruari hilisõhtul sai politsei teate, et Vändras lõi mees õues 29-aastast meest.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.