Politseis registreeritud sündmused

Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti neljapäeval 50 avaldust ja teadet kuritegudest, nende hulgas oli 10 vargust. Kolmes liiklusõnnetuses sai vigastada neli inimest. Politseinikud pidasid eile kinni seitse alkoholijoobes sõidukijuhti. Piiril väljastati kuus sisenemiskeeldu ja Eestist saadeti välja üks inimene.

Põhja prefektuur

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
23. jaanuaril teatati, et Lasnamäel Peterburi teel lõi naine 31-aastast meest. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

23. jaanuaril teatati, et Põhja-Tallinnas Kopli tänaval asuvas korteris lõi 37-aastane mees oma elukaaslast, 30-aastast naist. Mõlemad osapooled olid alkoholijoobes. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
23. jaanuaril teatati, et Tabasalu alevikus ründas 44-aastane mees 38-aastast meest. Mõlemad osapooled olid alkoholijoobes. Kiirabi vaatas üle kannatanu vigastused ja politseinikud pidasid ründaja kinni.

23. jaanuaril teatati, et Allika külas tekkis konflikt 42-aastase mehe ja talle tuttava 44-aastase mehe vahel. Kiirabi kontrollis kannatanu vigastused.

Juhtumid piiril
23. jaanuaril viisid Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalve talituse ametnikud läbi illegaalimenetluse 1993. aastal sündinud Gruusia kodaniku suhtes, keda kontrollis Ida-Harju politseijaoskonna patrull seoses sellega, et isik pani toime varavastase süüteo, proovides Tallinnas asuvas kaubanduskeskuses varastada elektroonikat. Isiku pikaajaline viisa tunnistati kehtetuks ning talle koostati vabatahtlik lahkumisettekirjutus lahkumaks Eestist ja Schengenist seitsme päeva jooksul, lisaks kohaldati sissesõidukeeld Schengenisse üheks aastaks ja kuueks kuuks.

Tartumaa

Ähvardamine
Ööl vastu 24. jaanuari sai politsei väljakutse Tartus Puiestee tänava korterisse, kus joobes 45-aastane mees oli oma perekonda ähvardanud. Politsei pidas joobes mehe kinni ning viis ta kainenema.

Juhtumid piiril
23. jaanuaril kella 9 paiku kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis 64-aastast Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kelle viisa oli kehtetu. Piiripunkti saabunud mehele väljastati sisenemiskeeld ning ta saadeti tagasi Venemaale.

23. jaanuaril kella 13 paiku tõkestati Luhamaa piiripunktis riiki sisenemine kahel Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kelle viisad oli kehtetud. Piiripunkti saabunud isikutele väljastati sisenemiskeeld ning nad saadeti tagasi Venemaale.

Lääne prefektuur

Pärnumaa

Vargus
23. jaanuaril sai politsei teate, et Sindis Jaama tänaval asuvas kaupluses möödus varem sarnaste tegude eest karistatud 66-aastane mees kassadest alkoholi eest tasumata. Tegu jäi aga lõpule viimata, sest kaupluse töötajad pidasid mehe kinni ja andsid ta üle politseile.

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
24. jaanuaril teatati politseile, et Rakveres Laada tänava korteris lõi 22-aastane mees 17-aastast elukaaslast. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
24. jaanuaril sai politsei väljakutse Narvas Võidu prospekti korterisse, kus 35-aastane mees lõi 35-aastast naist Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

23. jaanuaril sai politsei väljakutse Narvas Joala tänava korterisse, kus 32-aastane mees lõi 31-aastast elukaaslast. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Juhtumid piiril

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 23. jaanuaril Eestisse sisenemisel 1994. aastal sündinud Ukraina kodanikku. Kuna naisel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati talle sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 23. jaanuaril Eestisse sisenemisel 1984. aastal sündinud Ukraina kodanikku. Kuna mehel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati talle sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 23. jaanuaril Eestisse sisenemisel 1993. aastal sündinud Ukraina kodanikku. Kuna mehel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati talle sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.