Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 110 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli kolm avaliku korra rasket rikkumist, 64 varavastast kuritegu, sealhulgas 41 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 31.

Juhtimiselt kõrvaldati 15 joobekahtlusega sõidukijuhti.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
8. aprillil teatati, et Lasnamäel Sinimäe tänava korteris lõi alkoholijoobes 36-aastane mees oma 43-aastast abikaasat. Politsei pidas mehe kinni.

8. aprillil teatati, et Kesklinnas Laeva tänaval lõi 32-aastane mees oma 32-aastast endist elukaaslast. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

8. aprillil teatati, et Kesklinnas korteris tekitas 31-aastane mees oma 37-aastasele endisele elukaaslasele vigastusi. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

8. aprillil teatati, et Kristiines Ülase tänaval lasi seni tuvastamata mees 54-aastasele takso juhile pipragaasi näkku. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Kelmus
8. aprillil teatas naine, et talle helistati väidetavalt Tele2-st ning esitleti ennast Tele2 töötajana. Järgmisel päeval helistati naisele uuesti ja esitleti ennast Swedbanga töötajana. Naiselt paluti tema paroole ja naine andis. Peale seda kadus kontolt 18000 eurot.

Vargus
8. aprillil teatati, et Kesklinnas Poordi tänava garaažist on varastatud ringketassaag koos jõujaamaga. Tekitatud kahju on 5500 eurot. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Piiriturvalisus
8. aprillil koostati 1985. aastal sündinud Filipiini Vabariigi kodanikule piiril väljastatud sisenemiskeeld ning tema viisa tunnistati kehtetuks, kuna mehe reisi eesmärgi kohta antud ütlused olid ebaselged ning puudusid asjakohased dokumendid, mis reisi eesmärki ja tingimusi õigustaksid.

8. aprillil koostati 2000. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikule ettekirjutus Eestist lahkumiseks ning kohaldati Schengeni sissesõidu keeld seitsmeks kuuks, mees viibis Eestis ebaseaduslikult.

PPA ootab migratsioonireeglite rikkumiste ja välismaalastega seotud vihjeid meiliaadressile ....

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargus
Ööl vastu 2. aprilli varastati Tartus Väike kaare tänava maja fuajeest jalgratas. Kahju on umbes 400 eurot.

Viljandimaa

Kehaline väärkohtlemine
6. aprillil puhkes Viljandis vallas elukaaslaste vahel tüli, mille käigus lõi 36-aastane mees oma naist. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni. Juhtunu täpsemaid asjaolusid selgitab politsei kriminaalmenetluses.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Arvutikelmus
8. aprillil sai politsei teate 83-aastaselt mehelt, kellega võtsid ühendust väidetav telefonifirma esindaja, Eesti keskpanga töötaja ja politsei esindaja, kes ütlesid mehele, et tema raha prooviti varastada ja seda tuleb kontrollida. Selleks paluti tal võtta välja sularaha ning saata see Omniva pakiautomaadi kaudu edasi. Mees pani automaati 10 000 eurot. Omniva töötajad takistasid paki saatmise petturitele ja mees sai oma raha Narva jaoskonnast kätte. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
8. aprillil teatati politseile, et Viru-Nigula vallas lõi 50-aastane mees 35-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
Möödunud ööpäeval tõkestasid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemise kahel Venemaa, ühel Gruusia, ühel Kanada ja ühel Costa Rica kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

8. aprillil kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenevat Venemaa kodanikku, kelle dokumentide kontrollimisel avastati, et tema esitatud Poola elamisloakaart on täielikult võltsitud. Elamisloakaart võeti ära, inimesele määrati rahatrahv 100 eurot ja ta suunati tagasi Venemaale.

8. aprillil avastati Narva-1 piiripunktis Eestist väljumisel Venemaa kodanikku kontrollides tema seljakoti küljest Georgi lint. Inimesele selgitati, et Eesti Vabariigis on selline sümboolika keelatud ja talla määrati 400-eurone trahv. Pärast sümboolika loovutamist lubati tal jätkata teekonda Venemaale.

PPA ootab migratsioonireeglite rikkumiste ja välismaalastega seotud vihjeid meiliaadressile ....

LÄÄNE PREFEKTUUR

Vargused
Politseile teatati, et ajavahemikul 1.–4. aprill varastati Hiiumaa vallas Malvaste külas karjäärist 30 tonni liiva. Kahju on esialgsel hinnangul üle 300 euro.

Politsei sai 8. aprillil teate, et Hiiumaa vallas Jausa külas varastati elamust video- ja fototehnikat ning sularaha. Kahju on üle 7000 euro.

Pärnumaa

Ähvardamine
Politsei sai 8. aprillil teate, et Pärnus Uus-Sauga tänaval ähvardas 44-aastane mees korteris väljakutset teenindavaid kiirabitöötajaid. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kohapeal kinni.

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine
7. aprillil sai politsei teate, et Saaremaa vallas Käesla külas ründas 36-aastane mees oma elukaaslast.

Vargus
Politseile teatati, et ööl vastu 6. aprilli varastati Saaremaa vallas Nasva alevikus Sadama teel maja hoovist paadimootor. Kahju on 1000 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.