Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 71 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks avaliku korra rikkumine, 40 varavastast kuritegu, sealhulgas 26 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 33.

Ööpäeva jooksul juhtus kolm inimkannatanutega liiklusõnnetust ja juhtimiselt kõrvaldati kolm joobekahtlusega sõidukijuhti.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
1. novembril toimus Pirital Käokeele tee kortermajas kahe mehe vahel konflikt.

Vargus
1. novembril varastati Mustamäel E. Vilde tänava kortermaja keldrist jalgratas.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargus
Politsei alustas 1. novembril kriminaalmenetlust, sest Tartus Tiigi tänavalt varastati maja ees olevast rattaparklast lukustatud jalgratas. Vargusega tekitatud kahju on 400 eurot.

Piiriturvalisus
Möödunud ööpäeval tõkestasid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis Eestisse sisenemise ühel Venemaa kodanikul. Tõkestamise põhjus seisnes selles, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalasele koostati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaale.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Ähvardamine
2. novembril sai politsei teate, et Narvas Energia tänaval ähvardas 36-aastane mees terava esemega naist. Politseinikud pidasid mehe kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Raske tervisekahjustuse tekitamine
2. novembril teatati politseile, et Rakvere vallas lõi 49-aastane mees terava esemega 52-aastast meest. Meedikud viisid kannatanu haiglasse ning politseinikud pidasid lööja sündmuskohal kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
1. novembril tõkestati Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemine kümnel Moldova, kahel Gruusia ning ühel Venemaa, Tadžikistani ja Iisraeli kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Kelmused
1. novembril sai politsei teate, et Pärnumaal elava inimesega võttis Instagramis ühendust naine, kes pakkus võimalust teenida investeerimisega raha. Teataja kandis mitu korda oma kontolt üle raha selleks spetsiaalselt loodud kontole. Kui ta soovis oma raha tagasi saada, nõuti temalt veel täiendavaid makseid. Kelmusega tekitati kahju ligi 3500 eurot.

1. novembril teatati politseile, et Pärnumaal elava naise booking.com kontole tuli sõnum broneeritud hotellilt kinnitada pangakaardi andmed ja tõendada sellega oma maksevõimet. Naine sisestas saadetud lingi kaudu oma pangakaardi andmed, misjärel võeti tema kontolt maha raha. Kokku tekitati naisele kahju ligi 3800 eurot.
Looma julm kohtlemine
1. novembril alustati kriminaalmenetlust selles, et 22. oktoobril leiti Pärnus vigastatuna oma kodust õue läinud kass ja kassi kehast leiti kuul. Tekitatud vigastuse tõttu tuli omanikul loom magama panna. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Avaliku korra raske rikkumine
1. novembril alustati kriminaalmenetlust selles, et nädalavahetusel lõi 37-aastane mees Pärnus Laial tänaval baaris 35-aastast meest, kes sai viga.

Kehaline väärkohtlemine
1. novembril alustati kriminaalmenetlust selles, et nädalavahetusel tõukas turvatöötaja Rüütli tänaval meelelahutuskohas 34-aastast meest, kes kukkus ja sai viga.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.