Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 60 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 23 varavastast kuritegu, sealhulgas 15 vargust. Tabati kuus alkoholijoobes ja kaks narkojoobes sõidukijuhti.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
Ööl vastu 29. detsembrit teatati politseile, et Kesklinnas Hobujaama tänaval asuvas korteris toimus konflikt abikaasade, 35-aastase mehe ja 37-aastase naise vahel.

29. detsembril teatati, et 22-aastane mees lõi Põhja-Tallinnas Kopli tänaval oma endist elukaaslast, 19-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

29. detsembril teatati, et 40-aastane mees ründas Lasnamäel Mahtra tänaval asuvas korteris oma elukaaslast, 34-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

29. detsembril teatati, et 48-aastane mees ründas Lasnamäel Ümera tänaval asuvas korteris oma elukaaslast, 40-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

29. detsembril teatati, et 54-aastane mees ründas Mustamäel Ehitajate teel asuvas korteris oma endist abikaasat, 57-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.
Arvutikelmus
17. detsembril helistas Mustamäel elavale 62-aastasele naisele ennast Swedbanki töötajana esitlenud inimene, kes palus kannatanu pangakontolt tehtavate kahtlaste tehingute peatamiseks naise Smart-ID PIN-koode. Hiljem selgus, et kannatanu pangakontolt kanti Smart-ID PIN-koode kasutades võõrale pangakontole 900 eurot. Kelm oli üritanud võtta kannatanu nimele ka laenu, kuid pank blokeeris selle tehingu.

Arvutisüsteemile ebaseaduslikult juurdepääsu hankimine ja arvutiandmetesse sekkumine
29. detsembril alustati menetlust selles, et Tallinnas elava kannatanu erinevatesse interneti kasutajakontodesse on sisenetud tema teadmata ning muudetud seal andmeid.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
29. detsembril teatati, et Lehmja külas tekkis konflikt kahe kolleegi vahel, mille käigus löödi 24-aastast meest.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
28. detsembril sai politsei väljakutse Tartus Mõisavahe tänavale, kus seltskond alaealisi tüdrukuid lõid neile tuttavat 12-aastast tüdrukut. Kiirabi abi ta ei vajanud. Kakluses osalejad on politseile teada. Tegu on kohalike noortega vanuses 12-14 eluaastat, kel on ka varem politseiga kokkupuuteid olnud. Nendega tegelevad nii noorsoopolitsei kui kohaliku omavalitsuse lastekaitsespetsialistid. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Valgamaa

Kehaline väärkohtlemine
28. detsembril sai politsei väljakutse Valgas Pikale tänavale korterisse, kus seni tuvastamata mees lõi väidetavasti 33-aastast meest. Politsei uurib juhtunut kriminaalmenetluses.

Viljandimaa

Kehaline väärkohtlemine
29. detsembril sai politsei väljakutse Viljandi valda Jämejala külla majja, kus oli tekkinud kaklus isa ja tema 28-aastase poja vahel. Politsei pidas 28-aastase mehe kuriteos kahtlustatavana kinni ning uurib juhtunut kriminaalmenetluses.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus
29. detsembril teatati politseile, et 19. detsembril varastati Tapa linnas poest alkoholi. Kahju on umbes 300 eurot.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
29. detsembril alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et 28. detsembril lõi Sillamäel Kesk tänaval 36-aastane mees 42-aastast meest.

29. detsembril sai politsei väljakutse Narva Pähklimäe tänavale, kus 19-aastane noormees ründas oma elukaaslast. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

29. detsembril sai politsei teate, et Narvas P.Kerese tänaval korteris lõi 39-aastane mees oma elukaaslast. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Ähvardamine
29. detsembril teatati politseile, et Kohtla-Järvel Põhja alleel hoones ähvardas 22-aastane mees 54-aastast naist. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitatakse kriminaalmenetluses.

Vargus
29. detsembril teatati politseile, et Lüganuse vallas külamaja kuurist varastati muruniiduk ja trimmer. Kahju on ligi 1000 eurot.

Omastamine
29. detsembril teatati politseile, et Narvas Vaksali tänaval omastati 40-aastase naise käekott. Tekitatud kahju ja juhtunu täpsemad asjaolud selguvad kriminaalmenetluse käigus.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargus
29. detsembril alustati kriminaalmenetlust selles, et eelmisel nädalal varastati Pärnus Tammsaare tänaval hoovi varjualusest jalgratas Scott. Vargusega tekitatud kahju on 260 eurot.

Saaremaa

Vargus
28. detsembril alustati kriminaalmenetlust selles, et Saaremaal tungiti akna lõhkumise teel sisse talumajja ning varastati vinüülplaate, lillevaase ja muud. Tekitatud kahju on 250 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.