Politseis registreeritud sündmused

Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti möödunud ööpäeval 70 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 31 varavastast kuritegu, sealhulgas 22 vargust ning üks sõidukivargus ja omavoliline kasutamine. Registreeriti kolm inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kolm inimest. Tabati seitse alkoholijoobes sõidukijuhti. Väärtegusid registreeriti 123.

Registreeriti kolm piirilt väljastatud sisenemiskeeldu ja 10 Schengeni viisaeeskirja rikkumist. Eestist saadeti välja kolm isikut.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
7. novembri öösel teatati, et Kristiines Tihase tänaval ühise tuttava naisega koos külla tulnud mees lõi alkoholitarbimise käigus pudeliga 60-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi.

7. novembri öösel teatati, et väidetavalt tundmatu mees lõi Kristiines Tulika tänaval asuva meelelahutusasutuse ees 35-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi.

7. novembril teatati, et 36-aastane mees lõi Põhja-Tallinnas Paldiski maanteel asuvas korteris 46-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid 36-aastase mehe kinni.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
7. novembril teatati, et 33-aastane mees lõi Järvekülas Kaare teel oma elukaaslast, 31-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi.

7. novembril teatati, et 45-aastane mees lõi Vaida alevikus Rukkilille tänaval asuvas majas oma endist abikaasat, 48-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Põlvamaa

Vargus

5. novembril teatati politseile, et Kanepi vallas Valgjärve külas varastati korteri sektsioonkapist erinevaid ehteid. Kahju on 650 eurot.

Tartumaa

Vargus

Politseile laekus teade, et 24. oktoobril varastati Tartus J. Liivi tänava rattaparklast lukustatud valge Corratec jalgratas. Kahju on 400 eurot.

Juhtum piiril

7. novembril kella 11 paiku kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunkti saabunud Venemaa numbrimärgiga sõidukit Hyundai, kust avastasid vedrujõul avaneva noa, mis on Eestis tsiviilkäibes keelatud. Eesti seaduse vastu eksinud sõidukijuht ühes keelatud esemega anti menetlustoiminguteks üle tolliametnikele.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Ähvardamine

Politseile teatati, et Tamsalu linnas ähvardas 29-aastane mees 37-aastast naist füüsilise vägivallaga.

Kehaline väärkohtlemine

7. novembril lõi Rakvere linnas 82-aastane naine korteris oma endist abikaasat, 81-aastast meest.

Ida-Virumaa

Ähvardamine

7. novembril ähvardas Kohtla-Järvel 40-aastane mees oma 35-aastast abikaasat. Mees on kahtlustavana kinni peetud.

Kehalised väärkohtlemised

7. novembril lõi 51-aastane mees kodus oma 49-aastast abikaasat. Mees on kahtlustavana kinni peetud.

7. novembril lõi Narvas kodus 41-aastane mees kodus oma 18-aastast kasutütart. Mees toimetati politseijaoskonda.

Juhtumid piiril

7. novembril kontrollisid Narva-1 piiripunkti ametnikud Eestist väljumisel 1989. aastal sündinud Ukraina kodanikku. Selgus, et mees viibis Eestis seadusliku aluseta ühe päeva. Talle määrati trahv ja mees lahkus Venemaa Föderatsiooni.

7. novembril kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 1978. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikku. Mehe reisi eesmärgi kohta antud ütlused olid ebaselged ja tal puudusid asjakohased dokumendid. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja isik suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

7. novembril kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 1995. aastal sündinud Ukraina kodanikku. Naise reisi eesmärgi kohta antud ütlused olid ebaselged ja tal puudusid asjakohased dokumendid. Talle väljastati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

7. novembril kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 1989. aastal sündinud Ukraina kodanikku. Isiku reisi eesmärgi kohta antud ütlused olid ebaselged ja tal puudusid asjakohased dokumendid. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja isik suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargus

7. novembril sai politsei teate, et Sindis on sisenetud sõiduautosse Honda ja sõidetud autoga vastu aeda.

Kehaline väärkohtlemine

7. novembril sai politsei teate, et Pärnus Väike-Sepa tänaval lõi 43-aastane mees talle tuttavat 32-aastast meest, kes sai viga. Politsei pidas 43-aastase mehe kinni ja toimetas kainenema.

Võltsitud maksevahendi ja väärtpaberi kasutamine
7. novembril alustati kriminaalmenetlus selles, et 4. novembril avastati Rüütli tänaval asuvas baaris kaks võltsimistunnustega 50-eurost rahatähte.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.