Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 55 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende seas oli üks avaliku korra raske rikkumine, 24 varavastast kuritegu, sealhulgas 15 vargust. Registreeriti kaks inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai viga kaks inimest. Tabati viis alkoholijoobes sõidukijuhti.

PÕHJA PREFEKTUUR

Põhja prefektuuri ööpäevainfo

Tallinn

Avaliku korra raske rikkumine
16. aprillil kella 20.25 paiku laekus häirekeskusele järjest mitu teadet sellest, et Tallinna linna neljas erinevas kaubanduskeskuses ning lennujaamas lõhkeb loetud minutite jooksul pomm. Politseinikud ja päästjad alustasid kaubanduskeskustes evakuatsiooniga. Päästjad tuvastasid, et keskustes inimestele õnneks ohtu ei olnud. Politseinikud pidasid pool tundi pärast kõnede laekumist Harjumaal Kuusalu vallas oma kodus kinni 29-aastase naise. Juhtunu asjaolud selgitab menetlus.

Avaliku korra rikkumine
16. aprillil sai politsei teate, et Kesklinnas Rataskaevu tänaval proovisid kolm noormeest kauplusest varastada ning üks neist ähvardas kaupluse töötajat ja poes viibinud kaht klienti noaga. Noormehed jooksid enne politseipatrulli saabumist ära. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab menetlus.

Ähvardamine
16. aprillil sai politsei teate, et Kesklinnas F. R. Faehlmanni tänaval koristanud inimesele lähenes tundmatu mees, kes vehkis suure noaga. Politseinikud pidasid 26-aastase mehe kinni ja toimetasid ta jaoskonda.

Vargus
16. aprillil alustati menetlust selles, et 5. aprillil varastati Lasnamäel Katusepapi tänaval asuvalt ehitusobjektilt erinevaid tööriistu summas 2250 eurot.

Harjumaa

16. aprillil sai politsei teate, et Paldiskis Rae tänaval tekitas 45-aastane mees kehavigastusi 42-aastasele tuttavale naisele. Juhtunu asjaolud selgitab menetlus.

16. aprillil sai politsei teate, et Maardus Veeru tänaval tekkis konflikt 17-aastase noormehe ja 39-aastase tuttava mehe vahel, mille käigus tekitati füüsilist valu. Juhtunu asjaolud selgitab menetlus.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargus
16. aprillil avastati, et Tartus Kest tänaval on sisse murtud garaaži, kust varastati jalgratas ja tööriistad. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
16. aprillil sai politsei väljakutse Narvas Rüütli tänava korterisse, kus 33-aastane mees lõi enda 58-aastast ema.

16. aprillil sai politsei väljakutse Sillamäel Kesk tänava korterisse, kus 61-aastane mees tõukas enda 86-aastast ema, mille tagajärjel ta kukkus ja sai viga. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

16. aprillil teatati politseile, et Jõhvis Pirni tänava eramajas lõi 38-aastane mees enda 80-aastast sugulast. Politsei pidas lööja kahtlustatavana kinni.

16. aprillil sai politsei väljakutse Narvas Rüütli tänava maja juurde, kus 46-aastane mees lõi 62-aastast meest. Politsei pidas lööja kinni.

Ähvardamine
16. aprillil sai politsei teate, et Jõhvis Vilja tänava eramajas ähvardas 73-aastane mees enda 71-aastast abikaasat.
LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargus
16. aprillil sai politsei teate, et varem sarnaste kuritegude eest karistatud 27-aastane mees möödus Pärnus Suur-Sepa tänaval asuvas kaupluses kassadest alkoholi eest tasumata. Tegu jäi aga lõpule viimata, sest turvatöötajad pidasid mehe kinni ja andsid ta üle politseile.

Saaremaa

Vargus
16. aprillil sai politsei teate, et varem sarnaste kuritegude eest karistatud 52-aastane mees möödus Kuressaares Raekoja tänaval asuvas kaupluses kassadest kauba eest tasumata.