Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 59 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas üks avaliku korra raske rikkumine, 36 varavastast kuritegu, sh 23 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 29. Registreeriti viis inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada viis inimest. Hukkus üks inimene. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati kaheksa, narkojoobes sõidukijuhte kolm. Joobes juhtide süül registreeriti kaks liiklusõnnetust.

Piiril väljastati 30 sisenemiskeeldu, Schengeni viisaeeskirja rikkumisi tuvastati kolm, riigis tabati kaks ebaseaduslikult viibivat isikut.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
28. juulil teatati, et Kesklinnas Tartu maanteel majas rünnati 68-aastast meest. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse.

28. juulil teatati, et Mustamäel E. Vilde teel toimus konflikt 19-aastase mehe ja talle tuttava 31-aastase mehe vahel. Mõlemad osapooled olid alkoholijoobes.

Vargused
28. juulil teatati, et Mustamäel A. H. Tammsaare teel korterist on varastatud sularaha ja käekell. Kahju umbes 700 eurot.

28. juulil teatati, et Kristiines Siidisaba tänaval korterist varastati umbes 6500 eurot sularaha.

28. juulil teatati, et Kesklinnas Veskiposti tänaval asuvas kaupluses peatasid turvatöötajad üle 900 euro väärtuses alkoholi varastada üritanud 37-aastase mehe. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Harjumaa

Avaliku korra raske rikkumine
28. juulil kell 19.43 teatati politseile, et Keilas Ülejõe ringristmikul sundis sõiduauto Mazda peatuma reisijaid vedanud bussi. Seejärel väljus Mazdat juhtinud mees sõidukist ja lõi terariistaga vastu bussi küljeakent ning lahkus siis sündmuskohalt. Inimesed viga ei saanud. Kõik juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.


LÕUNA PREFEKTUUR

Põlvamaa

Kehaline väärkohtlemine
28. juuli õhtul ründas ja lõi mees Põlva vallas Tilsi külas maja juures talle tuttavat meest, kes sai viga. Politsei pidas lööja kuriteos kahtlustatavana kinni.

Piiriturvalisus
28. juulil tõkestasid piirivalvurid Kagu piiripunktis Eestisse sisenemise ühel Venemaa ja ühel Usbekistani kodanikul, kel puudusid vajaminevad dokumendid või kelle reisi eesmärgi kohta antud ütlused olid ebaselged. Isikud suunati tagasi Venemaale.


IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
28. juulil lõi mees Sillamäel Kesk tänaval korteris oma ema, kes sai viga. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Vargused
28. juulil varastati Narvas Tallinna maanteel korterist sularaha ja kuldehteid. Kahju on 7160 eurot.

28. juulil avastati, et Narvas Uusküla tänaval maja trepikojast varastati kaks jalgratast Classic ja Ledy Sport. Kahju on 400 eurot.

29. juulil avastati, et Kohtla-Järvel Ahtme linnaosas Looga tänaval garaažist on varastatud tööriistu, paadimootor ja keevitusmask. Kahju on selgitamisel.

Omastamine
Politsei sai teate, et 16. juulil kaotas mees Kiviõli linnas sinist värvi iPhone’i ning kui seda otsima läks, oli telefon juba omastatud. Kahju on 1309 eurot.

Lääne-Virumaa

Asja rikkumine ja hävitamine
Politsei sai teate, et juuli keskpaigas on Vinni vallas Aarla külas puhkemajas ära lõhutud massaaživann ja välisuks. Kahju on 9610 eurot.

Piiriturvalisus
28. juulil kontrollisid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis Eestist väljumisel Mehhiko kodanikku, kes oli viibinud Eestis seadusliku aluseta 12 päeva. Naisele määrati rahatrahv ja talle kohaldati sissesõidukeeld üheks aastaks.

28. juulil tõkestasid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemise kümnel Ukraina ja seitsmel Venemaa kodanikul, kel puudusid vajaminevad dokumendid või kelle reisi eesmärgi kohta antud ütlused olid ebaselged. Isikud suunati tagasi Venemaale.


LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Avaliku korra raske rikkumine
29. juulil teatati, et Pärnus lõi tundmatu inimene avalikus kohas 39-aastast meest. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.