Politseis registreeritud sündmused

Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti möödunud ööpäeval 46 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 22 varavastast kuritegu, sealhulgas 18 vargust. Registreeriti kaheksa inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus üks ja sai vigastada seitse inimest. Tabati 3 alkoholijoobes sõidukijuhti. Väärtegusid registreeriti 145.

Registreeriti kolm piirilt väljastatud sisenemiskeeldu.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine

13. novembril teatati, et Kesklinna Jõe tänaval lõi 41-aastane mees tuttavat 23-aastast naist.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine

13. novembril teatati politseile, et Tartus Rahu tänaval lõi 44-aastane mees tüli käigus 16-aastast kasupoega. Noormees õnneks viga ei saanud ning meedikute abi ei vajanud. Politsei tõi nii lööja kui ka nooruki üksikasjade selgitamiseks politseijaoskonda.

Vargus

13. novembril teatati politseile, et Tartus Tähe tänava kortermaja keldrist varastati lukustatud musta värvi Bottecchia jalgratas. Kahju on selgitamisel.

Viljandimaa

Asja omavoliline kasutamine

Ööl vastu 13. novembrit ärandati Viljandis Reinu tee eramu eest sõiduauto Chrysler Grand Voyager numbrimärgiga 618AYZ. Vargusega tekitatud kahju on 1800 eurot.

Juhtum piiril

13. novembri hommikul kella 9.30 ajal tõkestasid piirivalvurid Koidula piiripunktis Eestisse sisenemine 51-aastasel Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kellel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Isik saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine

13. novembril teatati, et Narvas A. Puškini tänaval löödi 33-aastast meest.

Vargused

13. novembril teatati, et Toila vallas Valaste külas tungiti sisse ehitusobjektil olevasse soojakusse ning varastati elektrigeneraator SDMO ja ketaslõikur Hilti. Kahju on 1450 eurot.

Juhtumid piiril

13. novembril saabusid Narva-1 piiripunkti 1997. aastal sündinud Ukraina kodanik ja 1985. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanik, kes andsid ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta ning kellel puudusid piisavad rahalised vahendid ja asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeelud ja nad saadeti tagasi Venemaale.

13. novembril kontrollisid Ida prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnikud koostöös Tööinspektsiooniga Lääne-Virumaal Viru-Nigula vallas töötavaid välismaalasi, teostades järelevalvet välismaalaste seaduse alusel. Kontrollitud Ukraina kodanikud ei olnud PPAs töötamist registreerinud. 1997. aastal sündinud mehele ja 1982. aastal sündinud naisele koostati vabatahtliku lahkumise tähtajaga ettekirjutus ja kohaldati sissesõidukeeld kolmeks kuuks. 1994. aastal sündinud naine viibis Schengeni riikide territooriumil 8 päeva seadusliku aluseta, talle koostati vabatahtliku lahkumise tähtajaga ettekirjutus ja määrati rahatrahv.1968. aastal ja 1978. aastal sündinud naistele ning 1973. aastal sündinud mehele koostati vabatahtliku lahkumise tähtajaga ettekirjutus. Vabatahtliku lahkumise tähtajaga ettekirjutuse saanud välismaalased peavad riigist lahkuma hiljemalt 20. novembril. Ühel välismaalasel, 1968. aastal sündinud mehel, ei olnud kontrolli käigus esitada isikut tõendavat dokumenti. Asjaolude väljaselgitamiseks ja menetlustoiminguteks mees toimetati Rakvere arestimajja.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine

13. novembril sai politsei teate, et Haapsalu linnas vägivallatses mees abikaasa ja täiskasvanud tütre kallal. Politsei pidas 74-aastane mehe kahtlustatavana kinni.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.