Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 70 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 24 varavastast kuritegu, sealhulgas 15. Registreeriti neli inimvigastatutega liiklusõnnetust, milles sai vigastada neli inimest. Tabati neli alkoholijoobes ja üks narkojoobes sõidukijuht.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
2. detsembril teatati, et Lasnamäel Linnamäe teel korteris ründas 28-aastane mees 22-aastast meest. Politseinikud pidasid ründaja kinni.

2. detsembril teatati, et Kesklinnas F. R. Faehlmanni tänaval korteris toimus tüli elukaaslaste vahel, mille käigus nii 36-aastane mees kui ka 29-aastane naine tekitasid teineteisele vigastusi. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Kelmus
2. detsembril alustati kriminaalmenetlus juhtumis, kus 68-aastane naine leidis Facebookist reklaami investeerimisvõimaluste kohta ja jättis sinna enda kontaktid. Pärast seda helistas talle vene keelt kõnelev mees ning pakkus raha teenimiseks võimalust internetis kaubelda Bitcoinidega maakleri vahendusel. Lubatud kasumi nimel võimaldas naine kaugjuurdepääsu enda arvutile AnyDesk programmi vahendusel, avas krüptorahakoti ning tegi tuvastamata isiku kaasabil ülekanded väidetavatele krüptoraha vahendusfirmade kontodele. Erinevatel ettekäänetel meelitati naiselt nädalate jooksul raha aina juurde ning kelmide õhutamisel vormistati kannatanu nimele ka kümnetesse tuhandetesse ulatuvaid laene. Kokku petsid kelmilt naiselt välja 90 563 eurot.

Veebikonstaabel Andero Sepp tuletab meelde, et virtuaalrahaga kaubeldes ei ole kunagi tulu teenimine garanteeritud. “Kelmid lubavad suurt kasumit vaid inimeste meelitamiseks. Edukas investeerimine nõuab eriteadmisi ja võõrast inimest sellises olukorras kindlasti usaldada ei tohi. Palun inimestel olla ettevaatlik ja enne suurte investeeringute tegemist rääkida oma lähedastega või küsida finantsnõu pangast,“ sõnab politseinik.

LÕUNA PREFEKTUUR

Valgamaa

Kelmus
Politsei poole pöördus Valgamaal elav naine, kes sattus internetis tööd otsides kelmide otsa. Nimelt sõlmis naine tööandjaga lepingu ning sai oma kontole väidetavalt tööks tarviliku 5000 eurot, mida naine pidi oma Smart ID koode kasutades edasi kandma tööandja poolt etteantud kontodele. Naine asus heaukselt neid toiminguid tegema, kui sai ühtäkki oma kodupangast telefonikõne, milles uuriti tema kontol toimuvate kahtlaste raha liikumiste kohta. Pangatöötaja selgitas naisele, et tema nimele on võetud 5000-eurone laen, mille konto omanik on ise teistele kontodele edasi kandnud. Mõistes, et ta on petta saanud, palus valgamaalane pangatöötajal tehingud katkestada ning tal õnnestus tänu pangatöötaja sekkumisele tagasi kutsuda viimane 900-eurone tehing. Ülejäänud summat naisel tagasi saada pole õnnestunud ning selle juhtumi täpsemaid üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Juhtumid piiril
2. detsembril kella 14.30 ajal tõkestati Luhamaa piiripunktis Eestisse sisenemine 1961. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikul (mehel), kellel puudusid riiki sisenemiseks Vabariigi Valitsuse korraldusega sätestatud põhjused. Isik soovis sõita Võrru, et käia Maanteeameti büroos ja Maksuametis.

2. detsembril kontrollisid Lõuna prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnikud Räpinas asuvat ettevõtet selgitamaks, kas töötajatel on seaduslik alus Eestis viibimiseks ja töötamiseks. Objektil kontrolliti 14 füüsilist isikut ning ühtegi rikkumist ei tuvastatud. Lisaks kontrollisid piiriametnikud samal päeval ka ettevõtet Elva vallas, kus töötas kolm Ukraina kodanikku. Ka sel kontrollkäigul rikkumisi ei tuvastatud.

2. detsembril tõkestati Luhamaa piiripunktis Eestisse sisenemine Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kel puudusid riiki sisenemiseks Vabariigi Valitsuse korraldusega sätestatud põhjused.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
2. detsembril teatati politseile, et 1. detsembril Narvas Oru tänava korteris lõi 35-aastane mees oma endist abikaasat. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitatakse välja alustatud kriminaalmenetluse käigus.

Juhtum piiril
2. detsembril peatas Narva kordoni autopatrull Tõrvajõe suunas liikuvat kalapüügi loata meesterahvast, kes on kontrollinud nõuetekohaselt märgistamata püüniseid. Rikkumise avastamise hetkel elus olevad kalad lasti tagasi vette, mehele määrati rahatrahv ning püünised viidi Narva kordonisse hoiule.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargus
02. detsembril sai politsei teate, et Pärnus Karja tänaval kaupluses möödus varem sarnaste tegude eest katistatud 62-aastane mees kassadest alkoholi eest tasumata. Tegu jäi lõpule viimata, sest kaupluse töötaja pidas mehe kinni ja andis ta üle politseile.

Raplamaa

Vargus
2. detsembril sai politsei teate, et Kehtna alevikus varastati eelneval ööl ehitusobjektilt elektroonikaseadmeid. Kahju tekitati ligi 1000 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressinõunikult.