Politseis registreeritud sündmused

Möödunud nädalavahetusel registreeriti politsei- ja piirivalveametis 162 kuriteoteadet. Nende hulgas oli kaks röövimist ja 109 lähisuhtevägivalla teadet. Lisaks 72 varavastast kuritegu, sealhulgas 55 vargust. Juhtimiselt kõrvaldati 52 joobekahtlusega sõidukijuhti.

Üle piiri tuli Eestisse 266 Ukraina kodanikku, kellest 110 teatas, et plaanib Eestisse jääda.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
17. veebruaril teatati, et Kesklinnas Sadama tänaval ründas 54-aastane mees oma 45-aastast elukaaslast. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

17. veebruaril teatati, et Kesklinnas Viru tänaval rünnati 56-aastast meest. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

18. veebruaril teatati, et Maardus Kallasmaa tänava kortermajas lõi 32-aastane mees 50-aastast meest.

18. veebruaril toimus Kesklinnas Vana-Posti tänaval kaklus, milles said kannatada 29- ja 27-aastane mees ning 32-aastane naine. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

18. veebruaril sai politsei teate Kristiinesee Kotka tänava kortermajja, kus 40-aastane naine lõi oma 43-aastast abikaasat.

18. veebruaril teatati, et Lasnamäel Pikri tänava korteris lõi alkoholijoobes 34-aastane naine 43-aastast meest.

18. veebruaril sai politsei teate Haabersti Õismäe tee kortermajja, kus 32-aastane mees lõi oma 40-aastast abikaasat. Politseinikud pidasid mehe kinni.

18. veebruaril teatati, et Põhja-Tallinnas Ristiku tänava korteris lõi 47-aastane mees oma 29-aastast elukaaslast. Politseinikud pidasid mehe kinni.

18. veebruaril teatati, et Haaberstis Järveotsa teel lõid kaks seni tuvastamata meest 26-aastast meest.

18. veebruaril teatati, et Kesklinna Luise tänava kortermajas lõi alkoholijoobes 19-aastane naine 25-aastast meest. Politseinikud toimetasid naise kainenema.

19. veebruaril teatati, et Lasnamäel Meeliku tänava kortermaja lõi 38-aastane naine 35-aastast meest.

Avaliku korra rikkumine
18. veebruaril sai politsei väljakutse Nõmmele Pärnu maanteele, kus alkoholijoobes 45-aastane mees ähvardas terava esemega 17-aastast noormeest. Politseinikud pidasid ähvardaja kinni.

Röövimine
17. veebruaril teatati, et Tallinnas Tammsaare teel võtsid kaks maske ja kapuutse kandnud noormeest, kellest ühel oli käes matšeete, 18-aastaselt teatajalt ära seljakoti ja rahakoti. Politsei reageeris suurte jõududega, sai teatajalt isikukirjeldused ja hakkas ära jooksnud noormehi piirkonnast otsima. Paarikümne minuti pärast, umbes kella 23 ajal tabas politsei minema jooksnud alaealised noormehed, pidas nad kohapeal kuriteos kahtlustatavana kinni ja toimetas kinnipidamiskeskusesse.

Ähvardamine
18. veebruaril teatati, et Kesklinnas Sadama tänaval ähvardas 35-aastane mees 34-aastast meest. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Vargused
17. veebruaril teatati, et Haaberstis Vabaõhumuuseumi teel parklas parkiva auto aken on sisse löödud ja autost võetud isiklikke esemeid ja sularaha. Tekitatud kahju on selgitamisel.

18. veebruaril teatati, et Mustamäel Kadaka tee poest varastas 47-aastane mees erinevaid tooteid 690 euro ulatuses. Mees peeti politseinike poolt kinni.

19. veebruaril tuli teade vargusest Mustamäel Sõpruse puiesteel. Parkivast sõidukist oli varastatud GPS seade, mille maksumus on ligikaudu 700 eurot.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
17. veebruaril teatati, et Saue vallas ründas 30-aastane mees 48-aastast meest. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

18. veebruaril teatati, et Harju-Risti külas lõi 70-aastane naine oma 74-aastast õde.

18. novembril teatati, et Jõelähtme vallas lõi alkoholijoobes 63-aastane mees oma 58-aastast abikaasat.

19. veebruaril sai politsei teate Keila linna Jõe tänavale, kus 78-aastane mees lõi 33-aastast meest. Politseinikud pidasid lööja kinni.

Piiriturvalisus
18. veebruaril viidi läbi illegaalimenetlus 2003. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodaniku suhtes. Mees viibis Schengeni riikide territooriumil ebaseaduslikult 37 päeva, nendest 30 päeva Eestis. Õigusrikkujale määrati rahatrahv 300 eurot ning talle koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks seitsme päeva jooksul ja kohaldati kolmeks aastaks sissesõidukeeld Schengeni riikide territooriumile.

18. veebruaril viidi läbi illegaalimenetlus 2002. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodaniku suhtes. Mees viibis Schengeni riikide territooriumil ebaseaduslikult 49 päeva. Õigusrikkujale määrati rahatrahv 300 eurot. Samuti koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks seitsme päeva jooksul ja kohaldati kolmeks aastaks sissesõidukeeld Schengeni riikide territooriumile.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Surma põhjustamine ettevaatamatusest
17. veebruari hommikul sai häirekeskus teate, et Põltsamaa valla korterist leiti torkehaavaga 46-aastase mehe surnukeha. Politsei alustas asjaolude selgitamiseks kriminaalmenetluse. Surnukeha saadeti surma põhjuse selgitamiseks lahangule.

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
18. veebruari hilisõhtul teatati politseile, et Tartus Sõpruse puiestee kortermaja koridoris lõi 53-aastane mees samas majas elavat naist. Kannatanu pöördus esmaabiks traumapunkti. Juhtunu asjaolusid selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Omavoliline sissetung
17. veebruaril avastati, et Tartu vallas Laeva külas on sisse murtud suvemajja, kust varastati teler ja JBL kõlar. Kahju on 200 eurot.

Piiriturvalisus
16. veebruaril kontrollisid migratsiooniametnikud Valga valla ettevõtteid selgitamaks, kas nende töötajad viibivad ja töötavad Eestis seaduslikult. Kontrolliti viit juriidilist ja 10 füüsilist isikut ning tuvastati, et kahel töötajal puudus kanne töötamise registris. Info rikkumistest edastati maksu- ja tolliametile.

Nädalavahetusel tõkestati Kagu piiripunktides riiki sisenemine viiel Venemaa kodanikul, keda peetakse ohuks avalikule korrale ja Eesti julgeolekule. Kuivõrd meestel puudus alus riiki sisenemiseks, väljastati neile sisenemiskeelud ning nad saadeti tagasi Venemaale.

17. veebruaril tõkestati Luhamaa piiripunktis riiki sisenemine Ukraina kodanikul. Piirivalvurid tuvastasid vestluses, et tegu ei ole sõjapõgenikuga ning tal puudus ka muu seaduslik alus riiki sisenemiseks.

18. veebruaril tõkestati Luhamaa piiripunktis riiki sisenemine Moldova kodanikul, kel puudusid asjakohased dokumendid õigustamaks reisi eesmärki. Talle väljastati sisenemiskeeld ning ta saadeti tagasi Venemaale.
18. veebruaril tõkestati Koidula piiripunktis riiki sisenemine Ukraina kodanikul, kes oli juba mõnda aega Venemaal elanud ja seal töötanud. Kuivõrd mees sõjapõgenikuks ei kvalifitseerunud, väljastati talle sisenemiskeeld ning ta saadeti tagasi Venemaale.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Avaliku korra raske rikkumine
17. veebruaril sai politsei teate, et Rakveres Küti tänaval löödi 71-aastast meest, kes sai viga. Politseinikud pidasid 57-aastase mehe kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Vargus
15. veebruaril teatati politseile, et Vinni vallas on tungitud eramusse. Täpne kahju ning juhtunu asjaolud selgitatakse kriminaalmenetluses.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
18.veebruaril sai politsei teate, et Jõhvis Kooli tänaval asuvas kortermajas löödi 41-aastast meest. Politseinikud pidasid 30-aastase mehe kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

18. veebruaril teatati politseile, et Kohtla-Järvel Järveküla tee kortermajas lõi 39-aastane mees 53-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

18. veebruaril sai politsei teate, et Sillamäel Viru puiestee kortermajas löödi 44-aastast naist. Politseinikud pidasid 41-aastase mehe kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

18. veebruaril sai politsei teate, et Narvas P.Kerese tänava kortermajas lõi 41-aastane mees omavahelise konflikti käigus abikaasat. Politseinikud pidasid lööja kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Vargus
16. veebruaril teatati politseile, et Jõhvi vallas Kotinuka külas varastati sõidukist umbes 600 liitrit kütust. Täpne kahju ning juhtunu asjaolud selgitatakse kriminaalmenetluses.

17. veebruaril teatati politseile, et Alutaguse vallas Kiikla külas üritati varastada eraterritooriumilt kütust. Politseinikud pidasid kaks 56-aastast meest kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Kelmus
Politseisse pöördus Jõhvis elav naine, kellele helistati võõralt numbrilt ja tutvustati end politseiametnikuna. Seejärel ühendati kõne väidetava COOP ja LHV panga töötajatega, kes palusid naisel sisestada enda PIN1 ja PIN2 koodid. Kelmusega tekitati naisele varalist kahju ligi 13 000 eurot.

Piiriturvalisus
Nädalavahetusel tuvastati Narva-1 piiripunktis viisaeeskirja rikkumine kolmel Venemaa ja ühel Usbekistani kodanikul. Kodanikele koostati ettekirjutus riigist lahkumiseks seitsme päeva jooksul ning kohaldati sissesõidukeeld Schengeni riikide territooriumile.
Nädalavahetusel tõkestasid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemise üheksal Moldova, kuuel Ukraina, neljal Venemaa, kolmel Armeenia ning ühel Kirgiisi, Brasiilia ja Valgevene kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Kehalised väärkohtlemised
19. veebruari hilisõhtul sai politsei teate, et Haapsalus lõi 61-aastane mees oma 54-aastast elukaaslast, kes sai viga. Politsei pidas 61-aastase mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

18. veebruaril sai politsei teate, et Lääne-Nigula vallas lasi 60-aastane mees metsseajahil looma pihta. Kuul lendas rikošetist edasi ja riivas teist jahil olnud meest jalga. Mehe vigastus ei ole eluohtlik.

Pärnumaa

Vargus
17. veebruaril teatati politseile, et Põhja-Pärnumaa vallas lõhuti eramul terrassiuks ja tungiti majja, kust varastati raha ja ehteid. Lõhkumise ja vargusega tekitatud varaline kahju on selgitamisel.

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
19. veebruari õhtul sai politsei teate, et Märjamaa vallas tekkis kahe mehe vahel rüselus, millesse sekkus kolmas mees. Kaks meest lõid kolmandat, 52-aastast meest, mille tulemusena sai too viga.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.