Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 87 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 43 varavastastest kuritegu, sealhulgas 24 vargust. Registreeriti üks inimvigastustega liiklusõnnetus, milles sai vigastada üks inimene. Tabati kolm alkoholijoobes ja kaks narkojoobes sõidukijuhti. Piiril väljastati kaks sisenemiskeeldu.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
11. veebruaril teatati politseile, et Kesklinnas Ravi tänaval kukkunud 44-aastane mees ründas talle appi tulnud kiirabibrigaadi töötajat. Mees viidi haiglasse, kust ta hiljem jooksu pani. Juhtunu asjaolud selguvad menetluses.

11. veebruaril teatati politseile, et Pirital Ussilaka teel asuvas elukohas läks 19-aastane mees kallale enda emale, 49-aastasele naisele.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
11. veebruaril teatati politseile, et Maardus Veeru tänaval olevas elukohas lõi 45-aastane mees korduvalt enda abikaasat, 45-aastast naist rusikaga vastu pead ja nägu. Politsei pidas mehe kinni.

11. veebruaril teatati politseile, et Jõelähtme vallas Loo alevikus olevas elukohas tekkis konflikt abikaasade, 33-aastase mehe ja 26-aastase naise vahel, mille käigus tekitati kergemaid vigastusi. Konflikti juures oli ka laps.

Juhtum piiril
11. veebruaril käisid Põhja prefektuuri ametnikud Tallinnas asuvas majutusasutuses, et kontrollida välismaalaste seadusliku viibimise ja töötamise aluseid. Majutusasutuses viibis kokku 14 välismaalast, kellest kaheksa puhul oli vaja teha täiendavaid toiminguid. Neljal Usbekistani kodanikust mehel oli lühiajaline tööviisa lõpetanud kehtivuse ja nad viibisid Eestis seadusliku aluseta. Kõigile koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja määrati sissesõidukeeld kolmeks aastaks. Üks kontrollitutest oli Eestis viibinud alates mullu juunist ebaseaduslikult ning ta viidi kinnipidamiskeskusse ja määrati sissesõidukeeld kolmeks aastaks. Ülejäänud kolm lubati pärast toiminguid tagasi majutusasutusse.

LÕUNA PREFEKTUUR

Viljandimaa

Vargus
Politseile laekus teade, et nädala jooksul on sisse murtud Põhja-Sakala vallas talumaja küüni, kust varastati 75 rulli silokilet ja –võrku. Vargusega tekitatud kahju on 6000 eurot.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Vargus
11. veebruaril teatati politseile, et jaanuari- ja veebruarikuu jooksul on 32-aastane mees korduvalt varastanud Kohtla-Järve poodidest kaupa. Politsei selgitab juhtunu täpsemad asjaolud alustatud kriminaalmenetluse käigus.

11. veebruaril laekus politseile avaldus, et 15-aastane noormees on jaanuari vältel korduvalt varastanud Narva-Jõesuu Vabaduse tänava poest alkohoolseid jooke. Tekitatud kahju ja juhtunu täpsemad asjaolud selguvad kriminaalmenetluse käigus.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Raplamaa

Kelmus
11. veebruaril alustati kriminaalmenetlust selles, et möödunud aasta sügisel tellis Raplamaal elav mees veebipoest diivani, tugitooli ja peatoed, mida ta ei ole tänase päevani kätte saanud. Samuti ei ole mehel õnnestunud saada tagasi kauba eest makstud raha. Tekitatud kahju on 1819 eurot.
Saaremaa

Kelmus
11. veebruaril alustati kriminaalmenetlust selles, et jaanuarikuus esitati Saaremaa ettevõttele näiliselt nende koostööpartneri poolt arve selgitusega, et eelmisel päeval saadetud arve tuleks tasuda uuele kontole, sest pank oli ettevõtte konto sulgenud seoses kahtlaste tehingutega. Tegelikkuses olid kelmid võtnud üle koostööpartneri meilikonto, muutnud arvel pangakontonumbrit ja ettevõte tegi seni kindlaks tegemata inimestele ülekande ligi 33 050 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.