Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 78 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 42 varavastast kuritegu, sealhulgas 17 vargust (kaks eluruumidest ja üks sõidukist) ning üks sõidukivargus ja omavoliline kasutamine. Registreeriti kolm inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kolm inimest. Tabati viis alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti neli piirilt väljastatud sisenemiskeeldu ja kaks Schengeni viisaeeskirja rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
14. oktoobril teatati, et Põhja-Tallinnas Heina tänaval elukohas tungis 56-aastane mees kallale enda elukaaslasele, 70-aastasele naisele, millega põhjustas kannatanule füüsilist valu ja tervisekahjustusi. Politsei pidas mehe kinni.

14. oktoobril teatati, et Kristiine linnaosas Järve tänaval elukohas lõi 20-aastane mees enda elukaaslast, 21-aastast naist rusikaga näkku, tekitades sellega naisele füüsilist valu ja kehavigastusi. Juhtunu juures viibis ka alaealine laps. Politsei pidas mehe kinni.

Kelmus
13. oktoobril helistati Pirita linnaosas elavale 68-aastasele naisele ning paluti anda telefoni teel enda andmed ja paroolid, mida naine ka tegi. Kannatanu avastas hiljem, et tema pangakontolt ja krediitkaardilt on võetud kokku 1220 eurot ning samuti on tema nimele võetud Bandora kiirlaen summas 6600 eurot.

13. oktoobril helistas Lasnamäel Ümera tänaval elavale 70-aastasele naisele ennast Swedbanki töötajana esitlenud naine. Helistaja seletas, et naise kontolt on proovitud teha kahtlast tehingut, mida peab koheselt kontrollima. Kannatanu sisestas oma SmartID koodid ning avastas hiljem, et tema nimele on võetud Bandora kiirlaen summas 2000 eurot ning tehtud ülekanne võõrale kontole summas 2200 eurot.
Harjumaa

Tapmine
11. oktoobril leiti Rae vallas Soodevahe külas tee äärest vägivalla tunnustega mehe laip. Kahtlustatavana peeti kinni 51-aastane naine ja 41-aastane mees. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitatakse välja kriminaalmenetluses. Prokuratuuri taotlusel ja kohtu loal võeti mees esialgu kaheks kuuks vahi alla.

Vargus
14. oktoobril teatati, et Harku alevikus varastati hoonest kaks arvutiserverit. Vargusega tekitatud kahju 45 000 eurot.

Piiriturvalisus
14. oktoobril koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja kohaldati sissesõidukeeld kolmeks kuuks 2000. aastal sündinud Ukraina kodanikule. Mees viibis Eestis ebaseaduslikult 57 päeva.

14. oktoobril määrati rahatrahv 400 eurot, koostati ettekirjutus Eestis lahkumiseks ning kohaldati sissesõidukeeld kolmeks aastaks 1990. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikule. Mees viibis Schengeni riikide territooriumil 13 päeva seadusliku aluseta, samuti töötas isik Eestis ebaseaduslikult.

14. oktoobril lõpetati 1985. aastal sündinud Ukraina kodaniku viisavaba lubatud viibimisaeg ning lühendati seda ühekordselt, koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja kohaldati sissesõidukeeld kolmeks aastaks. Politsei on meest
eelnevalt mitu korda toimetanud kainestusmajja kainenema, samuti puuduvad mehel piisavald rahalised vahendeid Eestis toimetulekuks ja koju naasmiseks.

LÕUNA PREFEKTUUR

Vargused
Politseile laekus teade, et 8. oktoobril varastati Tartus Kreutzwaldi tänaval maja eest hõbedast-roosat värvi jalgratas Muddyfox. Kahju on 391 eurot.

13. oktoobril varastati Vabaduse puiesteelt turuhoone juurest jalgratas Cruiser. Kahju on 650 eurot.

Piiriturvalisus
14. oktoobril kontrollisid piirivalvurid Kagu piiripunktis sõiduautot BMW, mida juhtis Venemaa Föderatsiooni kodanik, 2000. aastal sündinud mees. Piirivalvurid selgitasid, et sõiduki tehasetähis on manipuleerimistunnustega. Sõiduk võeti hoiule ja suunati täiendavasse kontrolli, juht lahkus tagasi Venemaale.

14. oktoobril avastasid piirivalvurid Lämmijärvel ajutise kontrolljoone ebaseadusliku ületuse suunaga Venemaa Föderatsioonist Eesti Vabariiki ja tagasi. Juhtumist teavitati Venemaa Föderatsiooni piirivalvet, kes piiri ületanud paadi, kolme isikuga pardal, kinni pidas.

14. oktoobril pidasid piirivalvurid Kagu piiripunktis Eestist lahkumisel kinni Venemaa Föderatsiooni kodaniku, 1980. aastal sündinud mehe, kes oli viibinud Schengeni viisaruumis kolm kalendripäeva seadusliku aluseta. Isikule kohaldati kolmeks aastaks sissesõidukeeld ja lubati riigist lahkuda.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
14. oktoobril teatati, et Lüganuse vallas Sala külas tõukas 70-aastane mees oma 67-aastast abikaasat, mille tulemusena tundis kannatanu füüsilist valu ning tal tekkisid vigastused. Politsei pidas 70-aastase mehe kinni.

Omavoliline sissetung
14. oktoobril tungiti Sillamäel Pavlovi tänava korterisse. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 37-aastase mehe.

Vargus
14. oktoobril sai politsei teate, et Kohtla-Järvel varastati Männi tänaval pargitud ekskavaatorist kütust. Täpne kahjusumma on selgitamisel.

14. oktoobril teatati politseile, et viimastel päevadel varastati Narvas Rahu tänava maja juurest sõiduauto Volkswagen Transporter. Vargusega tekitatud kahju on 2000 eurot.

Kelmus
Politseile teatas Jõhvis elav 67-aastane mees, et septembri viimastel päevadel helistas talle vene keelt kõnelev isik, kes esitles ennast Swedbanki töötajana ning kelmide tegevuse avastamise ettekäändel palus kannatanul pangakontolt sularaha välja võtta ja kindlustusagendile üle anda. Petturi juhendite järgi andis kannatanu sularaha tundmatule isikule. Kahju on kokku 11500 eurot. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Piiriturvalisus
14. oktoobril kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 1984. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kellel ei olnud Eestisse sisenemiseks nõutavaid dokumente. Naisele koostati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

14. oktoobril kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel liinibussiga saabunud kahte Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kellel ei olnud Eestisse sisenemiseks nõutavaid dokumente. Meestele koostati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Arvutikelmus
14. oktoobril sai politsei teate, et ligi aasta on omavoliliselt kasutatud 40-aastase naise ID-kaarti ja selle PIN-koode, millega on võetud laene, järelmakseid ning sõlmitud erinevaid lepinguid. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 12 115 eurot.

Pärnumaa

Avaliku korra raske rikkumine
13. oktoobril alustati kriminaalmenetlust selles, et nädalavahetusel Pärnus ühes meelelahutusasutuses rünnati 31-aastast naist, kes sai viga. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Saaremaa

Võltsitud maksevahendi ja väärtpaberi käitlemine
14. oktoobril alustati kriminaalmenetlust selles, et eelmise nädala kolmapäeval avastati Saaremaa vallas ühest sularahaautomaadist valeraha tunnustega 20-eurone rahatäht.

Vargused
12. oktoobril alustati kriminaalmenetlust selles, et eelmise nädala kolmapäeval avastas Saaremaa vallas 58-aastane mees, et tema eramust on varastatud 18 sisemist puidust aknaraami, antiikne raadio, kirjutusmasin ja silinderkübar. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 2310 eurot.

13. oktoobril alustati kriminaalmenetlust selles, et nädalavahetusel varastati Kuressaares ühest meelelahutusasutusest mobiiltelefon iPhone 11. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 400 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.