Politseis registreeritud sündmused

Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 64 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli kaks avaliku korra rasket rikkumist, 33 varavastast kuritegu, sealhulgas 22 vargust. Registreeriti kolm inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kolm inimest. Tabati üheksa alkoholi- ja üks narkojoobes sõidukijuht. Registreeriti 139 väärtegu.

Piiril väljastati kaks sisenemiskeeldu, Eestits saadeti välja kaks inimest.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
20. detsembril teatati, et alkoholijoobes 44-aastane mees lõi Lasnamäel M. Härma tänaval asuvas korteris oma ema, 69-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
20. detsembril teatati, et väidetavalt tundmatu mees ründas Maardu linnas Kallasmaa tänaval alkoholijoobes 43-aastast naist.

Tapmiskatse
19. detsembril teatati, et 40-aastane mees lõi Rummi alevikus Sireli tänaval ühise alkoholitarbimise käigus noaga 70-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni. Täna, 21. detsembril andis kohus loa kahtlustatavana kinnipeetud mehe vahistamiseks.

LÕUNA PREFEKTUUR

Võrumaa

Avaliku korra raske rikkumine

20. detsembril kella 16 paiku teatati politseile, et Võrus Jüri tänava toitlustuskohas ähvardas joobes ning agressiivselt käitunud mees klienditeenindajat. Teatele reageerinud politseipatrull pidas kohapeal 48-aastase mehe kinni ning toimetas ta menetlustoiminguteks politseijaoskonda. Keegi vahejuhtumis viga ei saanud ning täpsemad üksikasjad selgitatakse alustatud kriminaalmenetluses.

Juhtum piiril

20. detsembril kella 12.15 ajal saabus Luhamaa piiripunkti riiki sisenevale suunale 32-aastane Venemaa Föderatsiooni kodanik, kellel puudus piiriületuseks kehtiv viisa. Piiripunkti saabunud mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Avaliku korra raske rikkumine

20. detsembril teatati, et Narvas V. Gerassimovi tänaval tungiti kallale 73-aastasele naisele. Esialgsetel andmetel kõndis keset sõiduteed joobes mees ning talle tee andmiseks peatus auto. Mees muutus agressiivseks ja lõi autot, misjärel 73-aastane kõrvalreisija teda korrale kutsus. Joobes mees lõi naist kotiga ja lahkus. Kiirabi toimetas naise haiglasse arstide järelevalve alla. Politsei pidas kuriteos kahtlustatavana kinni 37-aastase mehe.

Kehaline väärkohtlemine

20. detsembril teatati, et Kiviõli linnas Uuel tänaval tungis 62-aastasele mehele kallale tuttav mees.

Vargused

Ajavahemikul 30. november kuni 20. detsember varastati Püssi linnas Viru tänaval küttetorud, veetorud, malmkraanid ja boiler. Kahju on ligi 1500 eurot.

20. detsembril teatati, et Narva linnas tungiti sisse aiandusühistus Mesilane asuvasse suvilasse ning varastati mikrolaineahi LG, veepump, blender ja muid esemeid. Kahju on 370 eurot.

Juhtumid piiril

20. detsembril kontrollisid Narva-1 piiripunkti ametnikud kolmel korral Eestisse sisenemisel kolmandate riikide kodanikke (1981. aastal sündinud Valgevene Vabariigi kodanik ning 1960. aastal ja 1976. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanikud), kes juhtisid Vene Föderatsioonis registreeritud sõiduautosid. Mehed esitasid kontrolliks osaliselt võltsitud liikluskindlustuse poliisid. Neile määrati rahalised karistused ning pärast seda, kui sõidukitele olid vormistatud uued kindlustused, lubati neil siseneda Eesti Vabariiki.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeva jooksul Lääne prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.