Politseis registreeritud sündmused

Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 136 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 1 avaliku korra raske rikkumine, 73 varavastast kuritegu, sealhulgas 56 vargust (3 eluruumidest; 1 sõidukist). Lähisuhtevägivalla teateid oli 112. Juhtus 12 inimkannatanuga liiklusõnnetust, milles sai vigastada 15 inimest. Juhtimiselt kõrvaldati 30 joobekahtlusega sõidukijuhti. Eelmise nädala jooksul taotlesid Eestis ajutist kaitset 85 Ukraina sõjapõgenikku ning eilse seisuga oli Eestis kehtiv ajutine kaitse 32 193 sõjapõgenikul. Lisaks taotlesid 18 Ukraina kodaniku eelmisel nädalal Eestis rahvusvahelist kaitset.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
28. juunil toimus Nõmmel Pärnu maantee kortermajas lõi mees oma abikaasat, mille tagajärjel naine sai viga.

29. juunil teatati, et Põhja-Tallinnas Telliskivi tänaval lõi 22-aastane mees 18-aastast meest. Politseinikud pidasid lööja kinni.

29. juunil sai politsei väljakutse Kristiinesse Vindi tänavale, kus 32-aastane mees lõi 30-aastast meest. Politseinikud pidasid lööja kinni.

30. juunil teatati, et Põhja-Tallinnas Toompuiestee tänava hotellis lõi 37-aastane mees 34-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

30. juunil teatati, et Haaberstis Vana-Rannamõisa tee kortermajas lõi 40-aastane mees oma 31-aastast elukaaslast. Politseinikud pidasid mehe kinni.

30. juunil toimus Lasnamäel Linnamäe teel 22-aastase mehe ja 21-aastase naise vahel konflikt, milles mõlemad sai viga.

30. juunil teatati, et Lasnamäel Läänemere teel lõi alkoholijoobes 35-aastane mees 28-aastast meest. Politseinikud pidasid lööja kinni.

30. juunil teatati, et Kesklinnas Pirita tee kortermajas lõi mees oma 27-aastast elukaaslast.

30. juunil teatati, et Põhja-Tallinnas Pelguranna tänaval lõid seni tuvastamata inimesed 46-aastast meest.

30. juunil sai politsei väljakutse Haabrestisse Õismäe teele, kus 33-aastane mees lõi 38-aastast meest.

Vargus
29. juunil varastati Kesklinnas Rotermanni tänavalt lukustatud mägijalgratas Trek Slash 8 Gen. Kahju on ligikaudu 4000 eurot.

Kelmus
28. juunil pöördus politsei poole 39-aastane naine, kes oli eelnevalt saanud petukõne. Naine sisestas helistaja palvel PIN-koodid ja kandis kelmidele üle 250 eurot.

Harjumaa

Tapmine
29. juunil lõi Ämari alevikus 57-aastane mees noaga 45-aastast meest, kes suri saadud vigastusse sündmuskohal. Politsei pidas 57-aastase mehe kinni ja ta võeti kaheks kuuks vahi alla.

Piiriturvalisus
28. juunil koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks seitsme päeva jooksul ja kohaldati kolmeks aastaks sissesõidukeeld Schengeni alale 1976. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikule. Mehe viisa tunnistati kehtetuks, kuna see oli väljastatud talle turismi eesmärgil ja mida ta väärkasutas.

28. juunil saabus lennureisiga Istanbulist 1999. aastal sündinud Malaisia Föderatsiooni kodanik. Mehel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Samuti puudusid tal rahalised vahendid. Mehele koostati piiril sisenemiskeeld ja ta lahkus 29. juunil tagasi Istanbuli.

30. juunil kontrolliti Istanbuli minna soovinud 1974. aastal sündinud Tadžikistani Vabariigi kodanikku. Mehel oli Poola elamisloakaart, mis kehtis kuni 26.01.2019. Ta peeti edasiseks menetluseks kinni.

PPA ootab migratsioonireeglite rikkumiste ja välismaalastega seotud vihjeid meiliaadressile ....

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargused
Ööl vastu 26. juunit varastati Tartu linnas Anne tänaval maja juurest elektriline tõukeratas. Kahju on 350 eurot.

Politseile anti teada, et ajavahemikul 16 – 18. juuni varastati Tartu linnas J. Liivi tänavalt õppeasutuse eest rattaparklast lukustatud musta värvi raamiga jalgratas Cube. Kahju on 500 eurot.

Kelmused
Politseisse pöördus Tartumaal elav mees, kes registreeris end maikuus investeerimisplatvormil Fuel Profit. Pärast seda võeti mehega ühendust ja juhendati teda, et ta registreeriks end investeerimisplatvormil Robintrov.com. Mees tegi seal investeerimiseks 4 900 eurose ülekande ning nüüd ei võimaldata tal seda raha platvormilt enam kätte saada. Kelmusjuhtumi asjaolusid selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Tartus elav naine andis politseile teada, et müüs Facebook Marketplace vahendusel pluusi. Temaga võttis ühendust naine, kes soovis pluusi osta ja kätte saada Venipak kullerteenusega. Selleks saatis ostja müüjale lingi, kus müüja pidi tehingu kinnitama enda PIN2-koodiga. Selle tulemusel kanti välisriigi pangakontole 380 eurot.

Piiriturvalisus
Möödunud nädalavahetusel tõkestati Kagu piiripunktides riiki sisenemine viiel Venemaa, ühel Serbia ja ühel Moldova kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

30. juunil avastasid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis Eestist väljuval suunal Venemaa kodaniku dokumente kontrollides, et inimene on viibinud Schengeni alal ebaseaduslikult 15 päeva, neist kaks Eestis. Inimesele kohaldati Schengeni sissesõidukeeld üheks aastaks ja üheksaks kuuks ning määrati rahatrahv 160 eurot. Pärast menetlustoiminguid lahkus inimene Venemaale.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
30. juunil laekus politseile teade, et Sillamäel Mere puiesteel tõukas 23-aastane mees enda abikaasat ja tuttavat, kes said mõlemad viga. Politseinike saabudes oli mees sündmuskohalt lahkunud. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

29. juunil sai politsei väljakutse Narvas Rakvere tänavale, kus alkoholijoobes 51-aastane mees lõi enda elukaaslast. Politseinikud pidasid lööja kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

29. juunil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Olevi tänaval ründas alkoholijoobes 50-aastane mees enda elukaaslast. Mees peeti kahtlustatavana kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

28. juunil anti politseile teada, et Narvas Tallinna maanteel lõi 38-aastane mees konflikti käigus enda isa. Politseinikud pidasid mehe kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Avaliku korra raske rikkumine
28. juuni õhtul sai politsei väljakutse Kohtla-Järvel Järveküla teele, kus alkoholijoobes 68-aastane mees suunas relvataolise eseme teiste inimeste suunas. Politseinikud pidasid 68-aastase mehe kinni ja relvataoline ese võeti hoiule. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Ähvardamine
28. juunil anti politseile teada, et Narvas Partisani tänaval ähvardas 19-aastane mees enda vanaema. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Vargus
30. juunil avastati, et Narvas Spordi tänaval on varastatud sõiduauto Volvo XC70. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
30. juunil tõkestati Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemine 11 Moldova, üheksal Venemaa, kolmel Iisraeli ja Ukraina ning ühel Valgevene ja Gruusia kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

30. juunil avastasid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis Eestist väljuval suunal Venemaa kodaniku dokumente kontrollides, et inimene on viibinud Schengeni alal ebaseaduslikult 13 päeva, neist neli Eestis. Inimesele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks, kohaldati Schengeni sissesõidukeeld kaheks aastaks ning määrati rahatrahv 600 eurot. Pärast menetlustoiminguid lahkus inimene Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Hiiumaa

Kehaline väärkohtlemine
Politsei sai teate, et 30. juuni päeval Hiiumaa vallas Lauka külas korteris läks 43aastane mees kallale oma vennale tekitades talle valu ja põgenes politsei saabudes korterist.

Pärnumaa

Kehalised väärkohtlemised
Politsei sai teate, et 29. juunil Pärnu linnas Kõima külas kinnistul löödi 34aastast meest, kes sai viga. Kiirabi toimetas 34aastase mehe esmaabi andmiseks Pärnu haiglasse. Juhtunu asjaolud on selgitamisel.

Politsei sai teate, et 29. juunil Tori vallas Sindi linnas tekkis tuttavate vahel konflikt, mille käigus alkoholi tarvitanud 41aastane mees lõi 48aastast meest ja tekitas talle valu. Politsei pidas 41aastase mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Raplamaa

Vargus
Politseile anti teada, et 21. juunil Märjamaa vallas Märjamaa alevis Tehnika tänaval korteris ühise alkoholi tarvitamise käigus varastas tuvastamata inimene toast laualt 350 eurot sularaha. Juhtunu asjaolud on selgitamisel.

Saaremaa

Kelmus
Saaremaal elav mees andis politseile teada, et 27. juunil helistati talle vene keelt kõnelenud inimese poole, kes esitles end Paysera turvajuhina. Helistaja väitis, et tema kontole on häkitud. Helistajaga suheldi edasi Telegrami rakenduse vahendusel ja tema juhendamisel tegi mees ülekandeid välisriigi kontole kogusummas 14 570 eurot.