Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 61 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende seas oli 20 varavastast kuritegu, sealhulgas 12 vargust (eluruumidest 2, sõidukitest 1) ning 1 sõidukivargus. Registreeriti 1 inimvigastustega liiklusõnnetus, milles sai vigastada 1 inimene. Tabati 12 alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 197 väärtegu. Möödunud nädala jooksul registreeriti 2 euro võltsimisega seotud kuritegu. Piirilt väljastati 6 sisenemiskeeldu ja Eestist saadeti välja 1 inimene.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Vargused

4. veebruaril teatati, et Tartu maanteelt varastatu sõiduauto Lexus maksumusega 65 000 eurot.

4. veebruaril teatati, et Kolde puiesteel pargitud sõiduauto kindlalaekast varastati autodokumendid ning pagasiruumist spordivahendeid. Kahju on selgitamisel.

Omastamine

4. veebruaril teatati, et Kloostrimetsa teel asuvast korterist võttis üürnik kaasa korteriomanikule kuuluvaid asju summas 965 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine

4. veebruaril teatati, et Maardu linnas Kallasmaa tänava korteris lõi peretüli käigus 24-aastane mees 27-aastast naist. Politseinike saabudes oli lööja lahkunud.

Vargus

4. veebruaril teatati, et Lahepea tänaval asuvas ehitussoojakust varastati tööriistu. Kahju on selgitamisel.

Juhtumid piiril

4. veebruaril saabus Tallinna piiripunkti lennuga Moskvast 1989. aastal sündinud India Vabariigi kodanik, kellel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Talle koostati piiril väljastatud sisenemiskeeld ning mehe mitmekordne viisa tunnistati kehtetuks. Mees lahkus lennuga Moskvasse.

4.veebruaril saabusid Tallinna piiripunkti lennureisiga Kiievist kolm Ukraina kodanikku, kellel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi ning piisavad elatusvahendid arvestades riigis viibimise kestust. 1979. aastal sündinud mees, 1972. aastal sündinud mees ning 1971. aastal sündinud mees jäävad lennujaama kinnisele transiitalale kuni tekib esimene võimalus riigist lahkuda.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine

4. veebruari hilisõhtul teatati politseile, et Nõo vallas Illi külas muutus 29-aastane joobes mees oma pere suhtes agressiivseks ning lõi 62-aastast naist ning põhjustas füüsilist valu ka 22-aastasele naisele. Politsei pidas metsa põgenenud mehe kuriteos kahtlustatavana kinni ning toimetas esmalt arestikambrisse kainenema. Juhtunu üksikasju selgitab politsei kriminaaluurimises.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised

4. veebruaril teatati, et Iisaku alevikus tekkinud tüli käigus tekitas 29-aastane naine vigastusi oma 32-aastasele endisele elukaaslasele.

Juhtumid piiril

4. veebruaril avastasid Vasknarva kordoni piirivalvurid Peipsi järvelt 1951. aastal sündinud Eesti Vabariigi kodaniku, kes juhtis motokoera, kuid ei olnud oma järvele väljumist registreerinud. Meest hoiatati.

4. veebruaril saabus Narva piiripunkti riiki sisenevale suunale 1982. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanik, kellel puudusid piisavad rahalised vahendid ja asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks ning kes andis ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta. Piiril väljastati sisenemiskeeld ja mees saadeti tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine

4. veebruaril sai politsei teate, et Pärnus lõi 40-aastane mees oma 41-aastast abikaasat, kes sai viga. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.