Politseis registreeritud sündmused

Möödunud kahel ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 123 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas 64 varavastast kuritegu, sealhulgas 52 vargust (neli eluruumidest ja üks sõidukist). Registreeriti kaheksa inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 10 inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati 50, narkojoobes sõidukijuhte seitse. Registreeriti üks piirilt väljastatud sisenemiskeeld, kolm Schengeni viisaeeskirja rikkumist ja üks piirirežiimi rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Avaliku korra raske rikkumine
20. augusti öösel teatati, et Kesklinnas Liivalaia tänaval liigub joobetunnustega mees, kes karjub ja vehib noaga. Politsei pidas kinni 41-aastase mehe, kelle juurest leiti taskunuga.

Kehalised väärkohtlemised
19. augustil teatati, et Pirita linnaosas Pirita teel ründas seni tuvastamata mees 18-aastast naist. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

20. augustil teatati, et Lasnamäel Vikerlase tänaval toimus kaklus mitme inimese vahel, milles sai kannatada 33-aastane mees.

20. augustil teatati, et Kesklinnas Suur-Karja tänaval asuvas baaris ründas 40-aastane mees 38-aastast meest. Politseinikud pidasid ründaja kinni ja kiirabi osutas kannatanule esmaabi.

20. augustil teatati, et Kesklinnas Kentmanni tänaval asuvas korteris ründas 35-aastane alkoholijoobes mees oma elukaaslast, 37-aastast naist. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse.

20. augustil teatati, et Mustamäel J. Sütiste teel asuvas korteris lõi alkoholijoobes 48-aastane naine talle tuttavat 47-aastast meest ja 31-aastast naist. Politseinikud pidasid ründaja kinni.

20. augustil teatati, et Kesklinnas Narva maanteel ründas 20-aastane mees talle tuttavat 31-aastast meest. Kannatanu toimetati haiglasse.

20. augustil teatati, et Põhja-Tallinnas Uus-Maleva tänaval rünnati 40-aastast ja 45-aastast meest. Kiirabi toimetas kannatanud haiglasse.

Kelmus
19. augustil alustati menetlus juhtumis, kus avaldajale helistas väidetav pangatöötaja, kes küsis tema PIN-koode ja palus siseneda internetipanka. Hiljem avastas kannatanu, et tema kontolt on kadunud 4751 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
20. augustil teatati, et Paldiskis ründas 34-aastane mees oma elukaaslast, 37-aastast naist. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehalised väärkohtlemised
Politseisse pöördus 36-aastane mees, kelle sõnul oli teda ööl vastu 18. augustit Tartus Annemõisa tänava eramu taga terava esemega löödud. Juhtunu täpsemaid üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

19. augustil pöördus politsei poole 20-aastane naine, keda oli möödunud nädalavahetusel Tartus Jalaka tänava korteris löödud. Juhtunu täpsemaid asjaolusid selgitab politsei kriminaaluurimises.

Asja omavoliline kasutamine
Politseile laekus teade, et 14. augustil võeti Elva vallas Suure-Rakke küla kai äärest kasutada seal seisnud väikelaev, mis sõideti Võrtsjärvel madalikule. Laevaomanik sai küll oma aluse kätte, kuid sellele tekitatud kahju ulatub 1269 euroni. Politseile on võõrast väikelaeva kasutanud mehe isik teada ning juhtumi täpsemaid asjaolud selgitatakse kriminaalmenetluses.

Juhtumid piiril
20. augustil kella 18 paiku fikseeris Mehikoorma teenistuse radarivaatleja Peipsi järvistul ujuvvahendi sisenemise piirirežiimialasse. Piirivalvurid võtsid paadiomanikuga ühendust, ta kutsuti Piirissaare sadamasse, kus talle rikkumise eest suuline hoiatus tehti.

19. augustil kontrollisid piiriametnikud Tartu linna ehitusobjekte selgitamaks, kas töötajatel on seaduslik alus Eestis viibimiseks ja töötamiseks. Objektil kontrolliti kokku kaheksat füüsilist isikut ning ühtegi rikkumist kontrollkäigul ei tuvastatud.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
19. augustil teatati politseile, et Sillamäel Kesk tänaval lõi endine klassikaaslane 19-aastast meest. Juhtunu üksikasjade väljaselgitamiseks alustas politsei kriminaalmenetlust.

19. augustil sai politsei teate, et Narvas Pähklimäe tänaval lõi 36-aastane mees 34-aastast naist. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

20. augustil teatati politseile, et Narvas Hariduse tänava korteris tekkis konflikt kasuisa ja 19-aastase kasupoja vahel, mille tagajärjel sai noormees kehavigastusi. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitatakse välja kriminaalmenetluse käigus.

20. augustil sai politsei väljakutse Narva Tallinna maantee korterisse, kus 38-aastane mees lõi oma endist abikaasat. Juhtunu täpsemad asjaolud selguvad kriminaalmenetluse käigus.

Ähvardamine
19. augustil teatati politseile, et Sillamäel Viru puiesteel ähvardas 38-aastane mees oma endist elukaaslast. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine
20. augustil sai politsei teate, et Haapsalus Metsa tänaval asuvas korteris ründas alkoholi tarvitanud 37-aastane naine oma 43-aastast abikaasat, kes sai viga. Politsei pidas naise juhtunus kahtlustatavana kinni.

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
18. augustil sai politsei teate, et Saarde vallas Laiksaare külas ründas 59-aastane mees 55-aastast meest, kes sai viga.

Asja omavoliline kasutamine
20. augustil alustati kriminaalmenetlust selles, et 26-aastane mees kasutas omaniku loata Pärnus Pirni tänaval asuvasse hoovi pargitud lukustamata sõiduautot Toyota ja põhjustas sellega avarii.

Vargused
20. augustil sai politsei teate, et Pärnus Oja tänaval asuva kinnistu hoovist varastati lukustamata sõiduauto Hyundai. Vargusega tekitati kahju ligi 4000 eurot.

19. augustil sai politsei teate, et Pärnus Nelgi tänaval asuvast eramust varastati ehteid, sülearvuti HP ja muid esemeid. Vargusega tekitati kahju ligi 5450 eurot.

Kelmus
19. augustil alustati kriminaalmenetlust selles, et 11. augustil helistas välismaiselt telefoninumbrilt end pangatöötajana tutvustanud isik Pärnu linnas elavale 39-aastasele mehele ja palus tal tema pangakaardiga internetipoes teostatud ostu tühistamiseks sisestada Smart-ID koode, misjärel mehe kontolt kanti kolmel järjestikusel korral raha välismaisele kontole. Teoga tekitati kahju ligi 450 eurot.

Raplamaa

Avaliku korra raske rikkumine
20. augustil sai politsei teate, et Raplas Kauba tänaval lõi 19-aastane mees 23-aastast meest.

Saaremaa

Ähvardamine
18. augustil alustati kriminaalmenetlust selles, et Kuressaares Tolli tänaval ähvardati tekkinud konflikti käigus 46-aastast naist.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.