Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 64 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 26 varavastast kuritegu, sealhulgas 9 vargust ning 2 sõidukivargust või sõiduki omavolilist kasutamist. Registreeriti 4 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 6 inimest. Tabati 4 alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 300 väärtegu. Piiril väljastati 6 sisenemiskeeldu.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

13. juunil teatati, et Kesklinnas Sauna tänaval baaris tungis 33-aastane mees kallale 19-aastasele turvatöötajale. Kannatanu vajas kiirabi. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

13. juunil teatati, et Põhja-Tallinnas Süsta tänaval ründas 44-aastane mees 70-aastast meest. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

13. juunil teatati, et Põhja-Tallinnas Sõle tänaval ründas mees talle tuttavat 52-aastast naist. Ründaja põgenes enne patrulli saabumist, juhtumi üksikasjad on selgitamisel.

Juhtumid piiril

13. juunil pidasid piirivalvurid Tallinna lennujaamas kinni 1973. aastal sündinud Valgevene kodaniku. Mehel puudusid asjakohased dokumendid reisi eesmärgi õigustamiseks. Ta sai Eestisse sisenemise keelu ja ta saadeti riigist välja.

13. juunil pidasid piirivalvurid Tallinna lennujaamas kinni kaks Ukraina kodanikku: 1987. aastal ja 1971. aastal sündinud kaks meest, kel puudusid piisavad elatusvahendid ja asjakohased dokumendid reisi eesmärgi õigustamiseks. Mehed said Eestisse sisenemise keelu ja nad saadeti riigist välja.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine

14. juunil tungisid kaks meest Tamsalu linnas Paide maanteel kallale 20-aastasele mehele ning peksid teda käte ja jalgadega.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Vargus

13. juunil alustati kriminaalmenetlus selles, et Haapsalus Metsa tänaval asuva kortermaja trepikojast varastati lukustamata jalgratas. Vargusega tekitati kahju ligi 300 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Omastamine

Politseile laekus teade, et 9. juunil omastati Jõgeval Aia tänaval Samsungi mobiiltelefon. Kahju on 250 eurot.

Valgamaa

Omavoliline sissetung

Ööl vastu 13. juunit tungis 53-aastane mees Valga vallas Tsirguliina alevikus endise elukaaslase elamusse. Juhtunu üksikasju selgitab politsei kriminaaluurimises.

Juhtumid piiril

13. juunil kontrolliti Luhamaa piiripunktis Läti numbrimärgiga sõiduautot Volvo, kust avastati elektrišokirelv. Masinast leitud keelatud ese võeti mehelt ära, talle koostati väärteoprotokoll ning seejärel lubati mehel riigist lahkuda.

13. juuni õhtul tõkestati Koidula piiripunktis Eestisse sisenemine 30-aastasel Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kelle põhjendused reisi eesmärgi kohta ei olnud usaldusväärsed, samuti puudusid isikul asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Mees saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Ööl vastu 14. juunit kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis Valgevene Vabariigi numbrimärgiga sõidukit Audi 100, mida juhtis samast riigist pärit 47-aastane mees. Piirivalvurid tuvastasid, et sõiduki tehasetäis on manipuleerimistunnustega. Sõiduk võeti ekspertiisiks arestiplatsile hoiule ning juhil lubati lahkuda Venemaale.