Politseis registreeritud sündmused

Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti 166 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks raske tervisekahjustuse tekitamine, kolm avaliku korra rasket rikkumist, 54 varavastast kuritegu seal hulgas kaks röövimist, 43 vargust ning üks sõiduki vargus ja sõiduki omavoliline kasutamine. Registreeriti seitse inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada seitse inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati 92, narkojoobes sõidukijuhte seitse, narkootikumide omamisi või tarbimisi avastati viiel korral. Registreeriti 1507 väärtegu.

Piiril väljastati 13 sisenemiskeeldu ja Eestist saadeti välja 11 inimest. Schengeni viisaeeskirja rikkumisi tuvastati 12 korral, riigipiiri ebaseaduslikke ületamisi kolmel ja piirirežiimi rikkumisi neljal juhul. Lisaks avastati üks merereostusjuhtum.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

Ööl vastu 18. aprilli teatati, et alkoholijoobes 37-aastane mees lõi Nõmmel Valdeku tänaval asuvas korteris oma samuti alkoholijoobes kasuisa, 62-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid 37-aastase mehe kinni.

18. aprillil teatati, et Lasnamäel Punasel tänaval asuvas korteris toimus konflikt endiste elukaaslaste, 31-aastase mehe ja sama vana naise vahel.

18. aprillil teatati, et 40-aastane mees lõi Mustamäel A.H. Tammsaare teel 50-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid 40-aastase mehe kinni.

18. aprillil teatati, et Sõle tänaval löödi 31-aastast naist ja tekitati talle kehavigastusi.

19. aprillil teatati, et alkoholijoobes 48-aastane mees lõi Haaberstis Lahepea tänaval asuvas majas oma elukaaslast, 36-aastast naist ja tekitas talle valu.

19. aprillil teatati, et Lasnamäel Kivila tänaval löödi 20-aastast meest ja tekitati talle kehavigastusi.

Ööl vastu 19. aprilli teatati, et Kesklinnas Pikal tänaval löödi kaht 21-aastast meest ja tekitati neile kehavigastusi.

19. aprillil teatati, et 30-aastane mees ründas Lasnamäel Asunduse tänaval asuvas korteris oma abikaasat, 29-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi.

19. aprillil teatati, et Kesklinnas Viru tänaval löödi alkoholijoobes 30-aastast meest ja tekitati talle kehavigastusi.

19. aprillil teatati, et alkoholijoobes 20-aastane mees lõi Kesklinnas Viru tänaval 32-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi.

Ööl vastu 20. aprilli teatati, et Lasnamäel Mahtra tänaval löödi 31-aastast meest ja tekitati talle kehavigastusi.

Ööl vastu 20. aprilli teatati, et Kesklinnas Viru tänaval löödi 30-aastast meest ja tekitati talle kehavigastusi.

20. aprillil teatati, et 49-aastane naine lõi ühise alkoholitarbimise käigus oma ema, 70-aastast naist ja tekitas talle valu. Politseinikud pidasid 49-aastase naise kinni.

20. aprillil teatati, et 34-aastane naine lõi Lasnamäel Arbu tänaval asuvas korteris oma ema, 60-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid 34-aastase naise kinni.

Ööl vastu 21. aprilli teatati, et 61-aastane mees lõi Kesklinnas Tatari tänaval asuvas korteris oma endist abikaasat, 59-aastast naist ja tekitas talle valu.

Ööl vastu 21. aprilli teatati, et 41-aastane mees lõi Lasnamäel Loitsu tänaval asuvas korteris oma elukaaslast, 37-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Ööl vastu 21. aprilli teatati, et 48-aastane mees lõi Lasnamäel Kivila tänaval asuvas korteris oma abikaasat, 28-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi.

Ööl vastu 21. aprilli teatati, et Kesklinnas Viru tänaval löödi terava esemega 19-aastast meest.

21. aprillil teatati, et 49-aastane mees lõi Lasnamäel Tondiraba tänaval oma ema, 71-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Vargused

19. aprillil teatati, Kesklinnas Laial tänaval asuvas majutusasutuses varastati seljakotist 1700 dollarit ehk ligikaudu 1500 eurot.

20. aprillil teatati, et öö jooksul varastati ühissõidukist mobiiltelefon Samsung. Kahju on 1000 eurot.

21. aprillil teatati, et Kesklinnas Narva maanteel varastati keldrist jalgratas Cube. Kahju on 1000 eurot.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised

18. aprillil teatati, et 77-aastane mees ründas Maardus Paluülase teel asuvas majas oma poja abikaasat, 54-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

20. aprillil teatati, et 43-aastane mees lõi Maardu linnas Ringi tänaval kepiga 73-aastast naist ja tekitas talle valu. Politseinikud pidasid mehe kinni.

20. aprillil teatati, et 44-aastane mees lõi Rae vallas Vaida alevikus oma elukaaslast, 49-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

21. aprillil teatati, et alkoholijoobes 39-aastane mees lõi Maardus Avaral tänaval asuvas korteris oma abikaasat, 44-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

21. aprillil teatati, et alkoholijoobes 20-aastane mees lõi Paldiskis Rae tänaval asuvas korteris oma ema, 49-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Avaliku korra raske rikkumine

21. aprillil teatati, et 26-aastane mees lõi Maardus Keemikute tänaval oma kasuisa, 41-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Ähvardamine

19. aprillil teatati, et 40-aastane mees ähvardas Kose vallas Vardja külas noaga 31-aastast naist, 30-aastast meest ja 27-aastast naist. Politseinikud pidasid 40-aastse mehe kinni.

Juhtumid piiril

19. aprillil saabusid Helsingist Tallinna Vanasadamasse kolm Leedu kodanikku, kelle sõiduautos võis eelneva info kohaselt olla Soomes varastatud sülearvuteid. Tallinna kordoni ametnikud leidsid sõiduki kontrollimisel viis sülearvutit. Kuna mehed olid enda sõnul arvutid Soomest ostnud, vabastati nad pärast Soome kolleegidega konsulteerimist. Arvutid jäid kordonisse hoiule.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Omavoliline sissetung

20. aprillil sai politsei teate, et Paides sisenesid 46-aastased mees ja naine omavoliliselt akna lõhkumise teel korterisse. Politsei pidas nad kahtlustatavana kinni.

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine

18. aprillil sai politsei teate, et Lääne-Nigula vallas lõi 58-aastane mees oma 40-aastast endist elukaaslast, põhjustades naisele kehavigastusi.

Pärnumaa

Kehalised väärkohtlemised

19. aprillil sai politsei teate, et Pärnus Hiie tänaval lõid 39- ja 36- aastased mehed 46-aastast meest, põhjustades viimasele tervisekahjustusi.

21. aprillil sai politsei teate, et Pärnus Suur-Jõe tänaval lõi 37-aastane mees 58-aastast lähedast, põhjustades mehele tervisekahjustusi.

Vargused

18. aprillil sai politsei teate, et Võiste alevikus varastati rattahoidikust lukustatud jalgratas. Vargusega tekitati varalist kahju 550 eurot.

19. aprillil sai politsei teate, et Pärnus Pikal tänaval asuvas kaupluses võttis 54-aastane mees ligi seitsme euro väärtuses erinevat kaupa ja möödus kassast kauba eest tasumata. Mees peeti kaupluse töötajate poolt kinni ja anti üle politseile.

20. aprillil sai politsei teate, et Lääneranna vallas asuvast talust varastati murutrimmer ja lehepuhur. Vargusega tekitati varalist kahju 250 eurot.

Raplamaa

Looma julm kohtlemine

21. aprillil sai politsei teate, et Kehtna vallas kägistas 43-aastane mees kassipoega, kes selle tagajärjel suri. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehalised väärkohtlemised

Ööl vastu 21. aprilli sai politsei väljakutse Tartus Muru tänavale, kus olid omavahel tülli läinud alkoholi tarvitanud elukaaslased. Omavahelises kähmluses olid viga saanud nii 35-aastane mees kui ka 34-aastane naine. Meedikud andsid neile esmaabi kohapeal. Purjus ja agressiivne pereisa toimetati tol ööl arestikambrisse välja magama. Juhtunu üksikasjade selgitamiseks alustas politsei kriminaaluurimise.

20. aprilli hommikul kella 10 ajal puhkes Elva vallas Rämsi külas Tiidriku tee eramus endiste elukaaslaste vahel sõnasõda, mille käigus viskas 43-aastane naine 45-aastast meest telliskiviga. Mees sai viga ning meedikud toimetasid ta TÜ Kliinikumi haiglaravile. Juhtunu üksikasjade selgitamiseks toimetati naine politseijaoskonda.

19. aprilli hilisõhtul lõi joobes 54-aastane mees Tartus Anne tänava kortermajas puhkenud tüli käigus oma 77-aastast ema. Naine meedikute ai ei vajanud. Politsei pidas joobes mehe kinni ning viis ta arestikambrisse kainenema.

Valgamaa

Ähvardamine

Politseile teatati, et 20. aprilli hommikul ähvardas 27-aastane mees Valgas Mäe tänaval 55-aastast tuttavat meest. Juhtunu üksikasju ning ähvardaja asukohta selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Röövimine

Politseile laekus teade, et 17. aprillil löödi Valgas E. Enno tänaval 46-aastast meest ning varastati tema taskutes olnud telefon, juhiload ja 5 eurot sularaha. Kannatanu sai vahejuhtumis viga ning pöördus esmaabiks traumapunkti. Juhtunu üksikasju ning teo toimepannud isikuid selgitab politsei kriminaaluurimises.

Vargus

Politseile laekus teade, et 12. aprillil varastati Valgas Pargi tänava eramaja õuest aiamööblit. Tekitatud kahju on 1249 eurot.

Võrumaa

Ähvardamine

19. aprilli õhtul sai politsei väljakutse Antslas Põllu tänava korterisse, kus joobes 18-aastane perepoeg ähvardas vägivallaga 60-aastast ema. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Juhtumid piiril

18. aprilli varahommikul kella 6 ajal peeti Luhamaa piiripunktis Eestist lahkumisel kinni 24-aastane Venemaa Föderatsiooni kodanik, kes oli viibinud Schengeni viisaruumis 4 päeva seadusliku aluseta, neist ühe päeva Eesti Vabariigis. Mehele määrati kiirmenetluses rahatrahv ning ta saadeti riigist välja.

18. aprillil kella 5.45 ajal avastas Mustvee kordoni radarvaatleja ajutise kontrolljoone ebaseadusliku ületuse Peipsi järvel mootorpaadiga Eestist Venemaa Föderatsiooni ja tagasi. Mustvee kordoni piirivalvurid selgitasid välja aluse omaniku ning tabasid ta Piirissaarelt Saare külast. Vestluses ilmnes, et mees oli hommikul läinud järvest võrke välja võtma ning oli eneselegi üllatuseks ekslikult piirirežiimi alasse sattunud. Mehele määrati kiirmenetluses rahatrahv ning lisaks selgitati nõudeid piiriveekogul liiklemisest.

18. aprilli keskpäeval kontrolliti Luhamaa piiripunktis Läti numbrimärgiga sõiduautot Renault, kust avastati elektrišokirelv. Masinast leitud külmrelv võeti mehelt ära, talle koostati väärteoprotokoll ning seejärel lubati mehel riigist lahkuda.

18. aprillil kella 10 ajal peeti Koidula piiripunktis Eestist lahkumisel kinni 57-aastane Valgevene Vabariigi kodanik, kes oli viibinud Schengeni viisaruumis lubatud 90 päeva asemel 130 päeva. Mehele määrati rikkumise eest 40-eurone rahatrahv, talle tehti ettekirjutus riigist lahkumiseks ning ta saadeti riigist välja.

19. aprillil kell 12.45 tõkestati Luhamaa piiripunktis Eestisse sisenemine 34-aastasel Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kellel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Mehele väljastati sisenemiskeeld ning ta saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

19. aprilli kella 16.20 tuvastasid piirivalvurid valveseadmetega Setomaa vallas piiriäärsel alal kahe inimese liikumise. Patrulli kohale jõudes inimesi enam piiriposti juures ei olnud, kuid lähistel peeti kinni sõiduauto, millega piiritsoonis käinud isikud liikusid. Piiritsoonis liikunud toimetati piirivalvekordonisse, kus neile määrati piiriribal ebaseadusliku viibimise eest rahalised karistused kogusummas 180 eurot.

20. aprilli südaööl kontrollisid piiriametnikud Koidula piiripunktis Venemaa numbrimärgiga sõidukit Opel, kust avastasid kumminuia, mille omamine ja kasutamine on relvaseadusest tulenevalt tsiviilkäibes keelatud. Mees keelatud esemega anti menetlustoiminguteks üle tolliametnikele.

20. aprillil kella 1.20 ajal peeti Luhamaa piiripunktis Eestist lahkumisel kinni 64-aastane Venemaa Föderatsiooni kodanik, kes oli viibinud Schengeni viisaruumis 2 päeva seadusliku aluseta, neist ühe päeva Eesti Vabariigis. Peale esmaseid menetlustoiminguid lubati naisel riigist lahkuda.

20. aprillil kella 4.05 paiku kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis Venemaa kodanikku, kel puudus seaduslik alus Eestisse sisenemiseks. Kuna mehel puudus viisa või elamisluba, vormistati talle riiki sisenemise keeld ning ta saadeti tagasi Venemaale.

20. aprillil kella 3.50 ajal kontrolliti Koidula piiripunktis Eestist lahkumisel Kasahstanis registreeritud sõiduautot Toyota Previa, mida juhtis 43-aastane Kasahstani Vabariigi kodanik. Sõiduki täiendaval kontrollimisel avastas piirivalvur, et sõiduki VIN-koodi oli muudetud ja identifitseerimisplaati võltsitud. Sõiduk paigutati täiendavaks ekspertiisiks piiripunkti territooriumile ning isik lahkus Venemaa Föderatsiooni.

20. aprillil kella 15 ajal tõkestati Luhamaa piiripunktis Eestisse sisenemine 70-aastasel Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kellel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Eakale mehele väljastati sisenemiskeeld ning ta saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

20. aprillil kella 16 paiku avastasid Saatse kordoni piirivalvurid piiriäärsel alal ühe inimese liikumise. Sündmuskohale reageerinud piirivalvepatrull pidas piiriribal liikunud 52-aastase Saksamaa kodaniku kinni ning toimetas ta menetlustoiminguteks kordonisse. Kiirmenetluses määrati mehele 100-eurone rahatrahv ning sinna kõrvale selgitati miks piirirežiimialas viibida ei tohi, kuidas ajutine kontrolljoon kulgeb ning millised hoiatusmärgid annavad märku keelatud tsooni jõudmisest.

21. aprillil kella 12.30 ajal tõkestati Koidula piiripunktis Eestisse sisenemine 62-aastasel Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kellel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Mehele väljastati sisenemiskeeld ning ta saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

21. aprillil kella 14.20 ajal kontrolliti Luhamaa piiripunktis Vene numbrimärgiga sõiduautot Hyundai, kust avastati elektrišokirelv. Mees ühes tsiviilkäibes keelatud esemega anti menetlustoiminguteks üle tolliametnikele.

21. aprillil avastasid piirivalvurid Setomaa vallas piiriäärsel alal, et kaks inimest rikkus piirirežiimi. Rikkumine pandi toime põhjusel, et piiripostidega pilti teha. Piirivalvurid tabasid piiririkkujad Sesniki küla lähistelt, kui nad olid end oma sõiduautoga minekule sättinud. Sõidukis olid 1961. aastal sündinud naine ja 1953.aastal sündinud Saksamaa kodanikud, kes olid hetk varem ebaseaduslikult piiriribal viibinud. Naine ja mees toimetati Saatse kordonisse, kus neile määrati rahatrahvid.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Süütamine

20. aprillil põles Kundas Mäe tänaval korter. Sündmuskohal hukkus 41-aastane naine ning haiglas suri 48-aastane mees. Põlengu täpsemad asjaolud selgitatakse välja kriminaalmenetluse käigus.

Ida-Virumaa

Avaliku korra raske rikkumine

20. aprillil teatati, et Narvas Sepa tänaval lõi 37-aastane mees korduvalt 51-aastast meest. Politseinikud pidasid kahtlustatava kinni.

Kehalised väärkohtlemised

18. aprillil teatati, et Kohtla-Nõmme alevis lõi 17-aastane neiu 58-aastast naist.

18. aprillil teatati, et Kohtla-Järvel Sompa linnaosas tungis 50-aastane mees kallale oma 45-aastasele elukaaslasele. Politseinikud pidasid mehe kinni.

18. aprillil teatati, et Narvas Joala tänaval korterelamu trepikojas löödi 36-aastast meest.

19. aprillil teatati, et Narva-Jõesuus Kalevi tänaval lõi 51-aastast meest 31-aastane mees. Politseinikud pidasid kahtlustatava kinni.

20. aprillil teatati, et Kohtla-Järvel Keskalleel lõi 23-aastane mees oma 21-aastast elukaaslast.

20. aprillil teatati, et Kohtla-Järvel Torujõe tänaval korteris lõi 53-aastast meest tuttav mees.

20. aprillil teatati, et Jõhvis Puru teel tungis 29-aastane mees kallale oma 21-aastasele elukaaslasele. Politseinikud pidasid mehe kinni.

20. aprillil teatati, et Narvas Kreenholmi tänaval ühiselamus lõi 40-aastane mees oma 48-aastast elukaaslast.

21. aprillil teatati, et Narvas Võidu prospektil meelelahutusasutuses tungis 20-aastane mees kallale 28-aastasele naisele. Politseinikud pidasid kahtlustatava kinni.

21. aprillil teatati, et Narvas Pähklimäe tänaval meelelahutusasutuses löödi 34-aastast meest.

21. aprillil teatati, et Narvas A. Puškini tänaval lõi 23-aastane mees noaga 30-aastast meest ning tungis kallale veel kahele mehele, kes said viga. Politseinikud pidasid kahtlustatava kinni.

Vargused

Ajavahemikul 16. aprill kuni 18. aprill ärandati Kohtla-Järvel Ehitajate tänavale pargitud sõiduauto Audi. Kahjusumma on selgitamisel.

18. aprillil teatati, et Narva-Jõesuu linnas Aia tänaval varastati SPA keskuse riidekapist mobiiltelefon iPhone X ja käekell Apple. Kahju kokku on 1350 eurot.

21. aprillil teatati, et Sillamäel tungiti sisse J. Gagarini tänaval asuvasse keldrisse ning varastati elektritööriistu. Kahju on 560 eurot.

31. märtsil varastati Kohtla-Järvel Ahtme linnaosas Puru teel korterist mobiiltelefon iPhone 6, neli käekella, kuldkett, sularaha ja muid esemeid. Kahju on 2920 eurot.

Juhtumid piiril

18. aprillil saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1955. aastal sündinud Gruusia kodanik, kes juhtis Gruusias registreeritud haagisega veoautot Iveco. Mees esitas kontrolliks võltsitud liikluskindlustuse poliisid. Ida prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnik koostas kriminaalmenetluses kahtlustatavana kinnipidamise asendamise akti. Mees oli nõus menetluskulude ja võimaliku karistusena mõistetava rahalise karistuse asendamisega maksega riigituludesse. Mees saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

18. aprillil saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1968. aastal sündinud Kirgiisi Vabariigi kodanik, kes andis ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta ning kellel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks. Mehe viisa tunnistati kehtetuks ning ta saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

2. aprillil esitas 1974. aastal sündinud Ukraina kodanik taotluse pikaajalise viisa saamiseks. Taotluse menetlemise käigus tuvastas Ida prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnik, et mehele on kuni 2020. aastani Itaalia Vabariigi poolt kohaldatud sissesõidukeeld Schengeni alale. 18. aprillil pidasid politseinikud mehe kinni ning koostasid ettekirjutuse riigist lahkuda. Mees viidi Tallinna lennujaama, kust ta lennuga lahkus.

19. aprillil avastas Narva kordoni radarvaatleja Narva lahel ajutise kontrolljoone ebaseadusliku ületuse. 1972. aastal sündinud Eesti elanik liikus paadiga kahel korral Vene Föderatsiooni vetesse ja tagasi. Sündmuskohale suundus kaatripatrull. Rikkuja toimetati kordonisse ning alustati väärteomenetlust.

19. aprillil saabus Narva-1 piiripunkti riigist väljuvale suunale 1980. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanik, kes viibis Schengeni alal seadusliku aluseta 90 päeva, kõik päevad Eestis. Naisele määrati rahatrahv, koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ning sisenemiskeeld. Naine lahkus Venemaale.

20. aprillil saabusid Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale kaks 1987. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikku, kellel puudusid piisavad rahalised vahendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeelud.

21. aprillil saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1991. aastal sündinud Usbekistani Vabariigi kodanik. Piirivalvurid tuvastasid, et mehe passis olnud Kreeka Vabariigi elamisloa kleebis oli võltsitud. Ida prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnik koostas kriminaalmenetluses kahtlustatavana kinnipidamise asendamise akti. Mees oli nõus menetluskulude ja võimaliku karistusena mõistetava rahalise karistuse asendamisega maksega riigituludesse. Mees saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

Nädalavahetusel tuvastasid piirivalvurid veekogudest üle 10 ebaseaduslikult püügile asetatud võrgu. Kala lasti tagasi vette ning võrgud võeti hoiule. Info edastati Keskkonnainspektsioonile.