Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 106 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 55 varavastast kuritegu, sealhulgas 40 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 36.

Ööpäeva jooksul juhtus kuus inimkannatanutega liiklusõnnetust, neist üks tõukerattaga. Juhtimiselt kõrvaldati neli joobekahtlusega sõidukijuhti.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Vargus
26. oktoobril varastati Mustamäel A. H. Tammsaare teel asuvast peopaigast kaks kotti. Kahju on 700 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
26. oktoobril teatati, et Keila linnas Pae tänava kortermajas lõi 36-aastane mees 31-aastast naist.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
26. oktoobril laekus politseile teade, et Tartus Tüve tänaval lõi 54-aastane mees enda 54-aastast naist. Mees peeti kuriteos kahtlustavana kinni.

Piiriturvalisus
Möödunud ööpäeval tõkestasid piirivalvurid Kagu piiripunktides Eestisse sisenemise ühel Venemaa kodanikul. Tõkestamise põhjus seisnes selles, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalasele koostati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaale.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
26. oktoobril teatati politseile, et Narvas Kivilinna tänaval asuvas korteris lõi alkoholijoobes 36-aastane mees enda abikaasat. Politseinikud pidasid lööja kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

26. oktoobril teatati politseile, et Ahtmes Sõpruse tänaval lõi 65-aastane mees konflikti käigus 67-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Vargus
Politsei alustas kriminaalmenetlust selles, et 45-aastane naine unustas enda telefoni Jõhvis Sompa tänaval asuvasse meelelahutusasutusse. Hiljem tagasi minnes seda telefoni enam ei olnud seal. Vargusega tekitatud kahju on 1100 eurot.

Piiriturvalisus
26. oktoobril tõkestati Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemine 11 Moldova kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Arvutikelmus
25. oktoobril teatati politseile, et mitme kuu vältel oli Järvamaal elava naise pangakontolt tehtud tema teadmata ja tema nõusolekuta ülekandeid ning võetud välja sularaha. Esialgne kahju on umbes 20 000 eurot.

Saaremaa

Vargus
26. oktoobril sai politsei teate, et Kuressaare linnas on ettevõttest viimaste kuude jooksul varastatud sularaha. Esialgne kahju on üle 5 000 euro.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.