Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 92 teadet kuritegudest, mille seas oli 1 röövimine, 44 varavastast kuritegu, sealhulgas 37 vargust. Registreeriti 3 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai viga 3 inimest ning tabati 13 alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 335 väärtegu.

Piiril väljastati 1 sisenemiskeeld ja Eestist saadeti välja 4 isikut. Tuvastati 2 Schengeni viisaeeskirja rikkumist ja 1 ebaseaduslik piiriületus.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine

5. septembril teatati, et Harjumaal Anija vallas tungis 52-aastane mees kallale oma 47-aastasele elukaaslasele, kes sai viga. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Vargus

5. septembril teatati, et Tallinnas Lastekodu tänaval murti sisse sõidukisse Nissan, kust varastati tööriistu. Kahju on umbes 3200 eurot.

Juhtum piiril

5. septembril kontrollisid piirivalvurid Tallinnas Bekkeri sadamas Peterburist saabunud kaubalaeva meeskonna nimekirjas olevat Vene Föderatsiooni kodanikku, 52-aastast meest. Selgitati, et Soome Vabariik on mehele kohaldanud keelu siseneda Schengeni alale. Mehele koostati sisenemiskeeld ning ta saadetakse esimesel võimalusel riigist välja.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargus

Ööl vastu 4. septembrit varastati Tartus A.H. Tammsaare tänava korrusmaja trepikojast punutud korviga pruuni värvi jalgratas Classic. Kahju on 300 eurot.

Valgamaa

Valeraha teade

4. septembril avastati Valgas Viljandi tänava kaupluses võltsimistunnustega 2-eurone münt, mis saadeti ekspertiisi. .

Juhtumid piiril

5. septembri pealelõunal avastasid Mehikoorma piirivalvurid Lämmijärvel ajutise kontrolljoone ebaseadusliku ületuse. Kummipaat, mille pardal oli kaks inimest, liikus Venemaa Föderatsioonist Eesti Vabariiki ja tagasi. Mehikoorma piirivalvurid andsid info edasi Venemaa Föderatsiooni piirivalvuritele, kes aluse kinni pidasid.

5. septembri õhtul saabusid Luhamaa maanteepiiripunkti Eestist väljuvale suunale kaks Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kes olid viibinud Schengeni viisaruumis 1583 päeva seadusliku aluseta, neist ühe päeva Eesti Vabariigis. Isikutele määrati rahatrahv, kehtestati kolmeks aastaks sissesõidukeeld ja lubati riigist lahkuda.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Ähvardamine

5. septembril teatati, et Kadrina alevikus ähvardati 39-aastast meest tapmisega. Politseinikud pidasid kahtlustatavana kinni 39-aastase mehe.

Ida-Virumaa

Röövimine

5. septembril teatati, et Narvas Pähklimäe tänaval tungiti kallale 54-aastasele mehele ning rööviti tema rahakott, milles oli 300 eurot sularaha ja dokumendid.

Kehalised väärkohtlemised

5. septembril teatati, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Maleva tänaval löödi 71-aastast naist.

5. septembril teatati, et Jõhvis Pargi tänaval visati 52-aastast meest kiviga. Mees toimetati esmaabi andmiseks haiglasse.

Vargused

5. septembril teatati, et Kohtla-Järvel lõhuti Sinivoore tänavale pargitud auto aken ning varastati kaks Makita akutrelli ja laadijad ning pukseermistross. Kahju on 265 eurot.

5. septembril teatati, et Narvas A. Juhhanovi tänaval varastati mobiiltelefon Huawei. Kahju on 290 eurot.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Raplamaa

Vargus

5. septembril sai politsei teate, et Aespa alevikus varastati laohoonest tööriistu ja muid esemeid. Vargusega tekitati kahju ligi 3700 eurot.

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine

5. septembril sai politsei teate, et Saaremaa vallas lõi 71-aastane mees oma 61-aastast abikaasat.