Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 66 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks röövimine, üks raske tervisekahjustuse tekitamine ja 28 varavastast kuritegu, sealhulgas 12 vargust. Registreeriti üks inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai viga üks inimene. Tabati neli alkoholijoobes ja neli narkojoobes sõidukijuhti. Registreeriti 259 väärtegu.

Piiril väljastati neli sisenemiskeeldu ning üks inimese saadeti Eestist välja. Registreeriti kaks Schengeni viisaeeskirja rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

29. novembril teatati, et Kristiines Sõpruse puiesteel tungis kallale 38-aastane mees 56-aastast mehele.

29. novembril teatati, et Mustamäel Ehitajate teel asuvas korteris lõi 39-aastane mees 38-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

29. novembril teatati, et Lasnamäel Majaka põigul asuva korteris lõi 34-aastane mees oma isa, 56-aastast meest. Politseinikud pidasid 34-aastase mehe kinni.

Juhtum piiril

29. novembril saabus Moskvast Tallinna lennujaama Venemaa Föderatsiooni kodanik, kellel puudus reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta viibib lennujaama kinnisel Non-Schengeni alal kuni tagasilennuni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargus

29. novembril varastati Kambja alevikus Kase tänava puukuurist erinevaid tööriistu. Kahju on umbes 7000 eurot.

Asja rikkumine ja hävitamine

Ööl vastu 27. novembrit rikuti aerosoolvärvidega Tartus Lao ja Kalevi tänavatel mitme maja fassaadid. Kahju ning täpsemad üksikasjad on selgitamisel.

Juhtum piiril

29. novembri kella 15.45 ajal saabus Luhamaa piiripunkti riiki sisenevale suunale 70-aastane Venemaa Föderatsiooni kodanik, kellel puudus piiriületuseks kehtiv viis. Piiripunkti saabunud eakale naisele väljastati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Tööõnnetus

29. novembril teatati tööõnnetusest Kohtla-Järve linnas asuvas tööstuses, kus 34-aastane mees sai põletushaavu. Mees toimetati haiglasse.

Kehalised väärkohtlemised

29. novembril teatati, et Jõhvis Puru teel asuvas korteris tungis 17-aastasele neiule kallale tema isa. Politsei pidas 47-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

29. novembril teatati politseile tülist elukaaslaste vahel Sillamäe linnas Kesk tänaval asuvas korteris, kus 20-aastasele naisele tungis kallale tema 23-aastane abikaasa.

Juhtumid piiril

29. novembril saabus Narva-1 piiripunkti riigist väljuvale suunale 1995. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et ta viibis Schengeni territooriumil seadusliku aluseta viis päeva. Naisele määrati rahatrahv.

29. novembril saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1966. aastal sündinud Serbia Vabariigi kodanik, kes andis ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta ning kellel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld ning mees saadeti tagasi Venemaale.

28. novembri õhtupoolikul helistas Narva kordonisse mees, kes teatas, et tema kolm laikat ujusid üle Narva jõe Venemaa Föderatsiooni. Koerte omanik kutsus neid tagasi, kuid tulutult. Koertel olid kaelarihmade küljes GPS seadmed ja neid oli võimalik jälgida. Piirivalvurid edastasid info Vene Föderatsiooni piirivalvele ning lepiti kokku ühine piirikohtumine. 29. novembril ületasid Eesti piirivalvurid koos koerte omanikuga piirikohtumise raames ajutise kontrolljoone ning võtsid koerad Venemaa kaldalt kaatrile.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Röövimine

29. novembri õhtul kella 22.18 ajal sai politsei teate, et Häädemeeste vallas Reiu külas asuvasse Piiri kauplus-kohvikusse sisenesid kaks seni tuvastamata näomaske kandvad kaks meest, kellest üks tõukas ja lõi 41-aastast klienditeenindajat. Mehed lõhkusid kassaaparaadi ja võtsid ära kassas olnud ligi 250 eurot sularaha. Tekitatud kahju täpne suurus on selgitamisel.

Sündmusele reageerinud politseinikud kaasasid lisajõude ja asusid põgenenud mehi piirkonnast otsima. Politseinikud ja kohale tulnud koerajuht koos koeraga kontrollisid Raeküla terviseradade, Reiu puhkekeskuse ja Reiu golfi piirkonda jäävaid alasid, paraku mehi ei leitud ja otsingud lõpetati kella 00.30 ajal. Politsei palub kõigil, kes märkasid eile õhtul Raeküla kandis kahtlaseid isikuid või tegevust, anda sellest teada numbril 112.

Vargus

28. novembril sai politsei teate, et Põhja-Pärnumaa vallas Kaansoo külas on tabaluku lõhkumise teel sisse murtud talu kõrvalhoonesse ja viidud ära murutraktor, lehepuhur, keevitusaparaat, võsalõikur, survepesur ja krossimootorratas. Vargusega tekitatud varaline kahju on ligi 3880 eurot.

Raplamaa

Raske tervisekahjustuse tekitamine

29. novembril alustati kriminaalmenetlus selles, et möödunud reedel, 23. novembri õhtul kella 19 ajal leidis juhuslik möödakäija Märjamaa vallast Laukna külast vigastustega 70-aastase mehe. Politsei pidas eile kahtlustatavana kinni 50-aastase mehe.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.