Politseis registreeritud sündmused

Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 147 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli kaks avaliku korra rasket rikkumist, 37 varavastast kuritegu, sealhulgas kaks röövimist, 32 vargust (viis eluruumidest, üks sõidukist). Registreeriti kümme inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus üks ja sai vigastada üheksa inimest. Tabati 43 alkoholi- ja kaks narkojoobes sõidukijuhti. Registreeriti 440 väärtegu.

Piiril väljastati 19 sisenemiskeeldu, Eestist saadeti välja neli inimest. Tuvastati üks Schengeni viisaeeskirja rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

16. novembril teatati, et 54-aastane mees lõi Lasnamäel Linnamäe teel asuvas korteris oma tütart, 35-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

16. novembril teatati, et Mustamäel Akadeemia teel löödi 40-aastast meest.

17. novembril teatati, et 33-aastane mees lõi Kesklinnas Sauna tänaval oma elukaaslast, 40-aastast naist ja tekitas talle valu. Politseinikud pidasid mehe kinni.

17. novembril teatati, et alkoholijoobes 49-aastane mees lõi Lasnamäel Võru tänaval oma elukaaslast, 45-aastast naist ja tekitas talle valu. Politseinikud pidasid mehe kinni.

17. novembri öösel teatati, et 51-aastane mees ründas Lasnamäel Vikerlase tänaval asuvas meelelahutusasutuses 19-aastast naist.

17. novembri öösel teatati, et väidetavalt tundmatu mees lõi Kesklinnas Suur-Karja tänaval asuvas meelelahutusasutuses 21-aastast meest ja tekitas talle valu.

17. novembril teatati, et mees lõi Lasnamäel Majaka tänaval endale tuttavat 34-aastast naist ja tekitas talle valu.

17. novembril teatati, et 40-aastane mees lõi Lasnamäel K. Kärberi tänaval oma elukaaslast, samuti 40-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi.

18. novembril teatati, et 29-aastane mees lõi Kesklinnas Viru väljakul asuvas majutusasutuses 34-aastast naist ja tekitas talle valu. Politseinikud pidasid mehe kinni.

18. novembri öösel teatati, et 37-aastane mees lõi Põhja-Tallinnas Randla tänaval asuvas korteris oma elukaaslast, 43-aastast naist ja tekitas talle valu.

18. novembri öösel teatati, et 21-aastane mees lõi Lasnamäel Paekaare tänaval asuvas korteris oma elukaaslast, 23-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

18. novembril teatati, et 26-aastane naine lõi Kesklinnas Vesivärava tänaval asuvas korteris oma endist elukaaslast, 28-aastast meest ja tekitas talle valu.

18. novembril teatati, et 38-aastane mees lõi Lasnamäel Ümera tänaval asuvas korteris endale tuttavat 34-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi.

18. novembril teatati, et väidetavalt tundmatu mees lõi Kesklinnas Väike-Ameerika tänaval 31-aastast meest ja tekitas talle valu.

18. novembril teatati, et alkoholijoobes 55-aastane mees ründas Kesklinnas Vase tänaval asuvas korteris oma abikaasat, 53-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Raske tervisekahjustuse tekitamine

18. novembril teatati, et Põhja-Tallinnas Laevastiku tänaval löödi 49-aastast meest noaga selga. Politseinikud pidasid kinni 46-aastase mehe, sündmuse täpsemad asjaolud selguvad kriminaalmenetluse raames. Kannatanu toimetati haiglasse, tema elu ei ole ohus.

Avaliku korra raske rikkumine

17. novembril teatati, et alkoholijoobes 42-aastane mees lõi Kesklinnas Olevimäe tänaval asuva meelelahutusasutuse turvameest, 45-aastast meest ja tekitas talle valu. Politseinikud pidasid 42-aastase mehe kinni.

Juhtumid piiril

16. novembril saabus Istanbulist Tallinna lennujaama Sri Lanka Demokraatliku Sotsialistliku Vabariigi kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta lendas tagasi Istanbuli 16. novembril saabus Kiievist Tallinna lennujaama Ukraina kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Naisele väljastati sisenemiskeeld ja ta viibib lennujaama kinnisel Non-Schengeni alal kuni tagasilennuni.

16. novembril saabusid Kiievist Tallinna lennujaama viis Ukraina kodanikku, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Ühele naisele ja neljale mehele väljastati sisenemiskeeld ja nad viibivad lennujaama kinnisel Non-Schengeni alal kuni tagasilennuni.

17. novembril saabusid Moskvast Tallinna lennujaama kaks Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Mõlemale naisele väljastati sisenemiskeeld ja nad lendasid tagasi Peterburi.

17. novembril saabus Kiievist Tallinna lennujaama Ukraina kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta viibib lennujaama kinnisel Non-Schengeni alal kuni tagasilennuni.

17. novembril saabus Moskvast Tallinna lennujaama Venemaa Föderatsiooni kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Naisele väljastati sisenemiskeeld ja ta viibib lennujaama kinnisel Non-Schengeni alal kuni tagasilennuni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Kehaline väärkohtlemine

15. novembril hilisõhtul puhkes Jõgeva alevikus Ööbiku tänava korteris tüli korterikaaslaste vahel. Meeste vaheline tüli lõppes kähmlusega, milles sai viga 41-aastane mees.

Tartumaa

Vargused

17. novembri õhtul pidas turvatöötaja Tartus Ringtee tänava kaupluses kinni mehe, kes varastas 250 eurot maksnud parfüümi. Politseinikud viisid kuriteos kahtlustatava mehe jaoskonda ning tema suhtes alustati kriminaalmenetlust.

16. novembril teatati, et Tartus Kaunase puiestee korrusmaja keldrist varastati kaks jalgratast. Kahju on 1000 eurot.

Kehaline väärkohtlemine

17. novembri varahommikul said korrakaitsjad väljakutse Kambja valda Uhti külla, kus olid omavahel rüselema läinud kaks meest. Meedikud viisid sündmuskohalt traumapunkti 30-aastase mehe, kes oli kähmluses viga saanud. Politsei võttis sündmuskohalt kaasa 39-aastase ja 29-aastase mehe ning paigutas nad esmalt kainenema. Juhtunu üksikasju selgitatakse kriminaaluurimises.

Juhtumid piiril

17. novembril kella 3.30 paiku kontrollisid piiriametnikud Luhamaa piiripunktis Läti numbrimärgiga Volvo maasturit, kust avastasid kumminuia, mille omamine ja kasutamine on relvaseadusest tulenevalt tsiviilkäibes keelatud. Keelatud ese võeti juhilt ära, talle koostati väärteoprotokoll ja seejärel lubati mehel oma sõitu jätkata.

17. novembri öösel pidasid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis Eestisse saabumisel kinni Venemaa registreerimismärgiga BMW maasturi, mida juhtis 30-aastane Venemaa Föderatsiooni kodanik. Tollikontrolli käigus avastati sõidukist peidetuna 54 240 Valgevene maksumärkidega sigaretti. Maksu- ja Tolliamet alustas masina roolis olnud naise suhtes menetluse.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine

17. novembril teatati, et Vinni vallas tungis 42-aastasele naisele kallale tema 41-aastane endine abikaasa.

Ida-Virumaa

Avaliku korra raske rikkumine

17. novembril teatati, et Kohtla-Järvel Keskalleel kuuldi laske. Politseinikud leidsid sündmuskohalt kolm paukpadruni hülssi. Kõik täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Kehalised väärkohtlemised

16. novembril teatati, et Kohtla-Järvel Põhja alleel lõi 59-aastast naist tema naaber.

16. novembril teatati, et Jõhvis Tartu maanteel visati 59-aastast meest kiviga. Arstid osutasid mehele esmaabi ning ta lubati kodusele ravile.

16. novembril teatati, et Narvas Rahu tänaval lõi 22-aastast naist tema 32-aastane kolleeg.

17. novembril teatati, et Kohtla-Järvel Kalevi tänaval asuva meelelahutusasutuse juures löödi 30-aastast meest.

17. novembril teatati, et Mäetaguse alevikus Kooli tänaval löödi 35-aastast meest.

17. novembril teatati, et Kohtla-Järvel Kalevi tänaval asuvas korteris tungis 41-aastasele naisele kallale tema abikaasa. Politsei pidas 39-aastase mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

17. novembril teatati, et Kohtla-Järvel Pärna tänaval asuvas korteris lõi 49-aastast naist tema abikaasa. Politsei pidas 66-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

17. novembril teatati, et Sillamäe linnas V. Tškalovi tänaval pihustati 25-aastast naist gaasiballoonist. Kiirabi vaatas naise üle.

17. novembril teatati, et Narva A-A. Tiimanni tänaval asuvas korteris lõi 59-aastast naist tema elukaaslane. Politsei pidas 57-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

17. novembril teatati, et Sillamäel Ranna tänaval asuva meelelahutusasutuse juures tungis 18-aastasele noormehele kallale tuttav noormees.

17. novembril teatati, et Narvas Kangelaste tänaval asuvas korteris lõi 31-aastast naist tema abikaasa. Politsei pidas 29-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

17. novembril tungisid Narvas Tallinna maanteel ja 18. novembril Narvas Kevade tänaval alaealised tüdrukud kallale16-aastasele noormehele.

18. novembril teatati, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Lehola tänaval asuvas korteris tungiti kallale 31-aastasele ja 35-aastsele mehele.

18. novembril teatati, et Narvas A. Puškini tänaval asuvas korteris lõi 22-aastast naist tema ema endine elukaaslane, 30-aastane mees.

18. novembril teatati, et Narvas Rüütli tänaval lõi 44-aastast meest tema 54-aastane naaber.

Ähvardamine

16. novembril teatati, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Ahtme maanteel ähvardas 27-aastast naist tapmisega võõras mees.

Vargused

17. novembril teatati, et Kohtla-Järvel Metsapargi tänaval asuva korterelamu trepikojast varastati muruniiduk ja trimmer. Kahju on 600 eurot.

17. novembril teatati, et Narvas tungiti sisse I. Grafovi tänaval asuvasse korterisse ning varastati tahvelarvuti Huawei, käekell, õlakott, kõlar JBL, digibox, Sony televiisor ja muid esemeid. Kahju kokku on 410 eurot.

17. novembril teatati, et Kiviõli linnas Viru tänaval asuvast korterist varastati dokumendid ja 300 eurot sularaha.

Juhtumid piiril

16. novembril kontrollisid Narva-1 piiripunkti ametnikud Eestisse sisenemisel 1969. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kellel ei olnud kehtivat viisat. Naisele koostati sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

17. novembril kontrollisid Narva-1 piiripunkti ametnikud Eestisse sisenemisel 1973. aastal sündinud Ukraina kodanikku. Mehe ütlused reisi eesmärgi kohta olid ebaselged, tal puudusid asjakohased dokumendid ja rahalised vahendid. Talle koostati sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

17. novembril kontrollisid Narva-1 piiripunkti ametnikud Eestisse sisenemisel 1967. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Naisel ei olnud kehtivat viisat. Talle koostati sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

17. novembril kontrollisid Narva-1 piiripunkti ametnikud Eestist väljumisel 1981. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikku, kelle viisa oli varem PPA poolt tühistatud. Mehele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja talle kohaldati sissesõidukeeld kuueks kuuks. Isik suundus Venemaa Föderatsiooni.

17. novembril kontrollisid Narva-1 piiripunkti ametnikud Eestist väljumisel 1995. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Selgus, et naine viibis Schengeni viisaruumis lubatust seitse päeva kauem. Välismaalasele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks hiljemalt 23. novembril. Välismaalane lahkust Eestist 18. novembril.

17. novembri õhtul äratas Narva kordoni piirivalvurite tähelepanu üks mees, kes kõndis Tõrvajõe lähedal Narva jõe ääres. Piirivalvurid kontrollisid maa-ala ja avastasid kilesse pakitud sigaretid. Isik, mis võib olla seotud salakaubaveoga, peeti kinni, toimetati asjaolude väljaselgitamiseks Narva kordonisse ja hiljem anti üle Maksu- ja Tolliameti ametnikele. Juhtumit menetleb Maksu- ja Tolliamet. Kokku avastati 270 000 sigaretti.

18. novembril kontrollisid Narva-1 piiripunkti ametnikud Eestisse sisenemisel 1981. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikku, kelle ütlused reisi eesmärgi kohta olid ebaselged ja tal puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ning tingimusi. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja isik suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

18. novembril kontrollisid Narva-1 piiripunkti ametnikud Eestisse sisenemisel 1994. aastal sündinud Ukraina kodanikku, kel polnud kehtivat viisat ega biomeetrilist passi. Mehele koostati sisenemiskeeld ja isik suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

18. novembril kontrollisid Narva-1 piiripunkti ametnikud Eestisse sisenemisel 1975. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Kuna mees oli juba viibinud Schengeni liikmesriikide territooriumil kokku 90 päeva viisa alusel 180-päevase perioodi jooksul, talle koostati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

18. novembril kontrollisid Narva-1 piiripunkti ametnikud Eestisse sisenemisel 1988. aastal sündinud Moldava Vabariigi kodanikku. Mehe reisi eesmärgi kohta antud ütlused olid ebaselged, puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ning tingimusi. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja isik suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

18. novembril kontrollisid Narva-1 piiripunkti ametnikud Eestisse sisenemisel 1965. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Mehe reisi eesmärgi kohta antud ütlused olid ebaselged, puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ning tingimusi. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja isik suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

18. novembril leidis Ida prefektuuri Vasknarva kordoni kaatripatrull Narva jõest tähistamata nakkevõrgu pikkusega 60 m. Võrk toimetati Vasknarva kordonisse.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargus

17. novembril sai politsei teate, et Pärnus Oja tänaval asuvas ja omaniku poolt lühiajaliselt välja renditud korteris on vandaalitsetud ja lõhutud ning varastatud sealt LCD teler koos digiboksi juhtpuldiga. Tekitatud kahju on selgitamisel.

Kehaline väärkohtlemine

18. novembril sai politsei teate, et Pärnus Rääma tänaval lõi 20-aastane mees 18-aastast naist, kes sai viga.

Raplamaa

Omavoliline sissetung

16. novembril sai politsei teate, et Märjamaa vallas on ukseluku lõhkumise teel sisse tungitud tallu ja lukustamata ukse kaudu sisenetud kõrvalhoonesse. Hoonetest midagi ei varastatud, kuid ukseluku lõhkumisega tekitati varalist kahju 100 eurot.

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine

15. novembril sai politsei teate, et Tahula külas tungis 32-aastane mees kallale oma 44-aastasele abikaasale, kes sai viga. Politsei pidas 32-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.