Politseis registreeritud sündmused

Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti 21. novembril 79 avaldust ja teadet kuritegudest, varavastastest kuritegudest kokku 27, sh vargustest. Toimus kaks liiklusõnnetust, milles sai vigastada kaks inimest. Tabati neli alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 186 väärtegu. Piiril väljastati seitse sisenemiskeeldu.

Põhja prefektuur

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
21. novembril teatati, et Kopli tänaval löödi 39-aastast meest ja tekitati talle valu.

21. novembril teatati, et alkoholijoobes 43-aastane mees ründas Kesklinnas C. R. Jakobsoni tänaval asuvas korteris oma abikaasat, 41-aastast naist ja tekitas talle valu. Politseinikud pidasid mehe kinni.

21. novembril teatati, et alkoholijoobes 35-aastane mees ründas Põhja-Tallinnas Randla tänaval asuvas korteris oma elukaaslast, 43-aastast naist ja tekitas talle valu. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Vargus
21. novembril teatati, et Kesklinnas Liivalaia tänaval varastati lukustamata jalgratas Coluer. Kahju on 2000 eurot.

21. novembril teatati, et Sõle tänaval asuvas korteris varastati arvuti ja kaks fotoaparaati. Kogukahju on selgitamisel.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
21. novembril teatati, et 52-aastane mees lõi Maardus Peterburi teel endale tuttavat 36-aastast meest.

Juhtumid piiril
21. novembril leiti Tallinna lennujaamas 1977. aastal sündinud Eesti Vabariigi kodaniku äraantavast pagasist 20 padrunit. Relvaluba omava mehe laskemoon võeti hoiule.

21. novembril saabus Minskist Tallinna lennujaama Ukraina kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid ning piisavad elatusvahendid. 1989. aastal sündinud mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta viibib lennujaama kinnisel Non-Schengeni alal kuni tagasilennuni.

21. novembril koostati Põhja prefektuuris lahkumisettekirjutus 33-aastasele Ukraina kodanikule ning kehtestati kolmeks kuuks sissesõidukeeld, kuna mees oli päev varem toime pannud varavastase süüteo väheväärtusliku asja vastu. Mehele väljastatud Eesti Schengeni viisa tunnistati kehtetuks.

Ida prefektuur
Möödunud ööpäeva jooksul Ida prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Juhtum piiril
Narva-1 piiripunktis kontrolliti 21. novembril Eestisse sisenemisel 1987. aastal sündinud Ukraina kodanikku. Kuna mehel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati talle sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Lõuna prefektuur

Viljandimaa

Kehaline väärkohtlemine
21. novembri õhtupoolikul lõi joobes 64-aastane mees Viljandis Posti tänava korteris 64-aastast elukaaslast. Meedikud andsid naisele esmaabi kohapeal. Politsei pidas lööja kuriteos kahtlustatavana kinni.

Võrumaa

Kehaline väärkohtlemine
Ööl vastu 22. novembrit puhkes Võrus Olevi tänava korteris tuttavate meeste vahel tüli, mis päädis kähmlusega. Omavahelises jageluses sai viga 34-aastane mees. Politsei pidas lööja kinni ning toimetas ta esmalt kainenema.

Juhtumid piiril
21. novembril l tõkestati Luhamaa piiripunktis Eestisse sisenemine 57-aastasel Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kelle põhjendused reisi eesmärgi kohta ei olnud usaldusväärsed, samuti puudusid isikul asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Mehele väljastati riiki sisenemiskeeld ning ta saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

21. novembril kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis 20-aastast Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kel puudus kehtiv viisa. Naisele väljastati sisenemiskeeld ning ta saadeti tagasi Venemaale.

21. novembril l tõkestati Koidula piiripunktis Eestisse sisenemine kolmel Moldova Vabariigi kodanikul, kelle põhjendused reisi eesmärgi kohta ei olnud usaldusväärsed, samuti puudusid isikutel asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Isikutele väljastati riiki sisenemiskeeld ning nad saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Lääne prefektuur

Pärnumaa

Kelmus
20. novembril sai politsei teate, et end investeerimisteenuse pakkujana esitlenud ettevõte pettis Pärnumaal elavalt mehelt välja suure summa raha, mida mees erinevatel aegadel investeerimiseks ettevõtte kontole kandis. Kelmusega tekitatud kahju ulatub esialgseil andmeil üle 150 tuhande euro, kuid täpne kahjusumma on selgitamisel.

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine
20. novembril alustati kriminaalmenetlus selles, et Kuressaares lõi eelmisel päeval 38-aastane mees tekkinud tüli käigus kahvliga oma 72-aastast isa, kes sai viga. Alkoholi tarvitanud 38-aastane mees toimetati politseijaoskonda.


Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.