Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 68 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas 26 varavastast kuritegu ja 17 vargust. Registreeriti neli inimvigastustega liiklusõnnetus, milles sai vigastada neli inimest. Tabati 12 alkoholijoobes ning üks narkojoobes sõidukijuht. Väärtegusid registreeriti 301.

Piiril väljastati kuus sisenemiskeeldu, Eestist saadeti välja kolm isikut, registreeriti kaks Schengeni viisaeeskirja rikkumist ja kolm salakaubavedamise juhtumit.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

7. oktoobril teatati, et Tallinnas Majaka tänaval lõi 37-aastane mees oma elukaaslast, 41-aastast naist ning põhjustas talle valu ja kehavigastusi.

7. oktoobril teatati, et Tallinnas Juhtme tänaval tungis 55-aastane naine kallale oma 56-aastasele abikaasale ning põhjustas talle valu ja kehavigastusi.

7. oktoobril teatati, et Tallinnas Pärnu maanteel lõi 37-aastane mees oma 22-aastast elukaaslast ning põhjustas talle valu ja kehavigastusi.

Juhtumid piiril

7. oktoobril saabus Tallinna Lennujaama lennuga Minskist 27-aastane Venemaa Föderatsiooni kodanik. Naisel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Koostati piiril väljastatud sisenemiskeeld.

7. oktoobril saabus Tallinna Lennujaama lennureisiga Minskist 23-aastane Venemaa Föderatsiooni kodanik. Naisel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi ning piisavad elatusvahendid, arvestades riigis viibimise kestust ja olemust või päritoluriiki naasmiseks või transiidiks vajalikud dokumendid. Naisele koostati piiril väljastatud sisenemiskeeld.

7. oktoobril saabus Tallinna Lennujaama lennuga Moskvast 22-aastane Venemaa Föderatsiooni kodanik. Mehel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi ning piisavad elatusvahendid, arvestades riigis viibimise kestust ja olemust või päritoluriiki naasmiseks või transiidiks vajalikud dokumendid. Mehele koostati. piiril väljastatud sisenemiskeeld ja talle väljastatud Schengeni viisa tunnistati kehtetuks.

7. oktoobril saabus Tallinna Lennujaama lennureisiga Istanbulist 22-aastane Türgi Vabariigi kodanik. Isikul puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi ning piisavad elatusvahendid, arvestades riigis viibimise kestust ja olemust või päritoluriiki naasmiseks või transiidiks vajalikud dokumendid. Mehele koostati piiril väljastatud sisenemiskeeld.

LÕUNA PREFEKTUUR

Viljandimaa

Tööõnnetus

7. septembril enne kella 12 sai häirekeskus teate raskest õnnetusest Viljandi vallas Heimtali küla ehitusobjektil. Kaevetöödel kokku varisenud kraavis hukkus pinnase alla jäänud 53-aastane mees, lisaks sai raskes õnnetuses vigastada ka 58-aastane ehitusmees. Raske õnnetuse üksikasjad selgitatakse kriminaaluurimises.

Juhtum piiril

7. oktoobri õhtul kella 18 ajal kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis Iraani numbrimärgiga Mercedese veokit, kust avastasid vedrujõul avaneva noa, mille omamine ja kasutamine on relvaseadusest tulenevalt tsiviilkäibes keelatud. Keelatud ese võeti mehelt ära, talle koostati väärteoprotokoll, misjärel lubati tal oma teekonda jätkata.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine

Politseile laekus teade, et 8. oktoobril lõi Vinni vallas Raja külas asuvas talus 54-aastane mees endisele elukaaslasele rusikaga näkku. Mees on kahtlustatavana kinni peetud.

Ida-Virumaa

Omastamine

Politseile laekus teade, et 30. septembril omastati arvuti ja hiir, mis kuuluvad 42-aastasele naisele. Kannatanule tekitati kahju summas ligi 500 eurot. Kõik asjaolud on väljaselgitamisel.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeva jooksul Lääne prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.