Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 93 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 40 varavastast kuritegu, sealhulgas 23 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 21.

Juhtus neli inimkannatanutega liiklusõnnetust. Juhtimiselt kõrvaldati neli joobekahtlusega sõidukijuhti.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
7. veebruaril teatati, et Pirital Kase tänaval kortermajas tungis 22-aastane naine kallale oma 23-aastasele elukaaslasele. Mõlemad osapooled olid alkoholi tarvitanud. Juhtumi asjaolud on selgitamisel.

7. veebruaril teatati, et Nõmmel Pärnu maanteel pubis tungis seni tuvastamata isik kallale 33-aastasele mehele. Juhtumi asjaolud on selgitamisel.


LÕUNA PREFEKTUUR

Valgamaa

Kehaline väärkohtlemine
6. veebruaril teatati, et Otepääl Tartu maanteel lõi 22-aastane mees turvatöötajat.

Piiriturvalisus
Möödunud ööpäeval tõkestasid piirivalvurid Kagu piiripunktides Eestisse sisenemise kuuel Moldova kodanikul. Tõkestamiste põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks. Välismaalastele koostati sisenemiskeelud ja nad suunati tagasi Venemaale.

6. veebruaril kontrolliti Luhamaa piiripunktis Eestist väljumisel kaht Venemaa kodanikku. Kontrolli käigus selgus, et naised viibisid Schengeni territooriumil seadusliku aluseta 210 päeva, nendest ühe päeva Eestis. Naistele koostati ettekirjutused Eestist lahkumiseks, kohaldati Schengeni sissesõidukeeld kolmeks aastaks ja määrati rahatrahv 50 trahviühikut, summas 200 eurot. Peale toiminguid lahkusid naised Venemaale.

6. veebruaril kontrolliti Luhamaa piiripunktis Eestist väljumisel Serbia kodanikku. Selgus, et mees oli viibinud Schengeni territooriumil seadusliku aluseta 39 päeva, nendest viis päeva Eestis. Mehele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja kohaldati Schengeni sissesõidukeeld kolmeks aastaks. Peale toiminguid lahkus mees Venemaale.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
6. veebruaril teatati politseile, et Narvas Tallinna maanteel ründas 25-aastane mees endist elukaaslast. Politseinikud pidasid lööja kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
6. veebruaril tõkestasid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemise kolmel Moldova, kahel Venemaa ja kahel Ukraina kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.


LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Kelmus
6. veebruaril andis Pärnumaal elav naine politseile teada, et ta müüs Facebook Marketplace vahendusel lasteriideid. Kuulutuste peale võttis temaga ühendust naine, kes saatis talle e-kirjaga näiliselt Omnivale viitava kullerteenuse lingi. Lingil klikates tuli siseneda panka ja sisestada makseandmed väidetavalt selleks, et ostja saaks kanda müüjale kauba eest kokkulepitud raha. Tegelikkuses kanti selle abil hoopis müüja pangaarvetelt kokku 380 eurot võõrale kontole.

Vargus
6. veebruaril anti politseile teada, et Pärnus Liiva tänava kortermaja trepikojast on 24. jaanuarist kuni 26. jaanuarini täpselt tuvastamata ajal varastatud luku eemaldamise teel meeste jalgratas Drakar Cross. Tekitatud varaline kahju on 500 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.