Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 65 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks avaliku korra raske rikkumine, 29 varavastast kuritegu, sealhulgas 20 vargust. Registreeriti kümme inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 12 inimest. Tabati kuus alkoholi- ja kaks narkojoobes sõidukijuhti. Piiril väljastati kaheksa sisenemiskeeldu ning Eestist saadeti välja kolm inimest.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
6. veebruaril teatati, et Kesklinnas Harju tänava meelelahutusasutuses löödi 22-aastast meest.
6. veebruaril teatati, et Kesklinnas Aia tänaval löödi 29-aastast meest. Politseinikud pidasid kahtlustatavana kinni 23-aastase mehe.
6. veebruaril teatati tuttavate vahelisest konfliktist Lasnamäel Paasiku tänaval. Konflikti käigus tekitasid 29-aastane mees ja 59-aastane mees teineteisele kehalisi vigastusi.
Harjumaa
Asja omavoliline kasutamine
6. veebruaril teatati, et Lääne-Harju vallas Klooga alevikus ärandati sõiduauto Mazda.
Juhtum piiril
6. veebruaril saabus Minskist Tallinna lennujaama 1979. aastal sündinud Valgevene Vabariigi kodanik, kellel puudusid asjakohased dokumendid ja piisavad rahalised vahendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld ning naise viisa tunnistati kehtetuks. Naine lahkus samal õhtul lennuga Moskvasse.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Asja rikkumine ja hävitamine
Ööl vastu 6. veebruari teatati häirekeskusele, et Tartus Põhja puiesteel põleb Audi maastur. Päästjad kustutasid tulekahju ning politseiuurijad selgitavad selle tekkepõhjuseid kriminaalmenetluses.

Vargus
3. veebruaril avastati, et Tartus Kalmistu tänava eramu ukselt on varastatud uksekell-kaamera koos mälukaardiga. Vargusega tekitatud kahju on 220 eurot.

Valeraha teade
Politseile laekus teade, et 5. veebruaril avastati Tartus Võru tänava sularahakeskuses võltsimistunnustega 50-eurone pangatäht, mis saadeti ekspertiisi.

Juhtumid piiril
6. veebruaril kella 10 paiku kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis Suurbritannia numbrimärgiga sõiduautot Isuzu ning avastasid, et selle registreerimismärk on purunenud. Piirivalvurid informeerisid juhtunust autojuhti, kes otsustas teekonna katkestada ning pöördus masinaga tagasi Eesti Vabariiki.

6. veebruari ennelõunal teostasid Lõuna prefektuuri piiriametnikud ühes Läti kolleegidega piiriäärsel alal liiklusjärelevalvet. Ühispatrulli käigus kontrolliti kokku nelja sõidukit ning viite isikut ning ühtegi rikkumist ei tuvastatud.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
6. veebruaril sai politsei väljakutse Jõhvis Rahu tänavale, kus 42-aastane mees lõi 35-aastast endist elukaaslast. Politsei pidas lööja kinni.

6. veebruaril alustati kriminaalmenetlus selles, et Narvas A.-A. Tiimanni tänava trepikojas tõukas 17-aastast naist talle tuttav naine. Juhtunu täpsemad asjaolud on väljaselgitamisel.

Avaliku korra raske rikkumine
6. veebruaril teatati politseile, et Narvas P. Kerese tänaval ähvardas 34-aastane mees noaga kaupluse turvatöötajat. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Juhtumid piiril
Narva-1 piiripunktis kontrolliti 6. veebruaril Eestisse sisenemisel kahte Ukraina kodanikku. Kuna neil puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati neile sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 6. veebruaril Eestisse sisenemisel 1979. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Kuna mehel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati talle sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 6. veebruaril Eestisse sisenemisel kahte Moldova Vabariigi kodanikku. Kuna meestel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati neile sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 6. veebruaril Eestisse sisenemisel 1983. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Kuna mehel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati talle sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Avaliku korra raske rikkumine
7. veebruaril sai politsei teate, et Pärnus Hommiku tänaval lõi seni tuvastamata mees 54-aastast meest.

Vargus
6. veebruaril sai politsei teate, et Saarde vallas Kalmistu teel sisenesid seni tuvastamata isikud tanklasse ja varastasid sularaha ning sigarette. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
6. veebruaril sai politsei teate, et Kehtna vallas lõi 71-aastane mees 54-aastast meest, kes sai viga.