Politseis registreeritud sündmused

Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 140 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks avaliku korra raske rikkumine ja 53 varavastast kuritegu, sealhulgas 45 vargust. Registreeriti 16 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles vigastada sai 20 inimest. Tabati 56 alkoholijoobes ja neli narkojoobes sõidukijuhti. Registreeriti 684 väärtegu.

Piirilt väljastati 22 sisenemiskeeldu ning riigist saadeti välja üks inimene. Tuvastati kaks Schengeni viisaeeskirja rikkumist ja kolm salakaubavedamise juhtumit. Piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumisi oli kolm.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

19. juulil teatati, et Põhja-Tallinnas Telliskivi tänaval rünnati 30-aastast meest, tekitades talle füüsilist valu. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

19. juulil teatati, et Kesklinnas Ravi tänaval ründas 39-aastane mees oma elukaaslast, 37-aastast naist, tekitades talle kehavigastusi.

20. juulil teatati, et Kesklinnas Estonia puiesteel rünnati 24-aastast meest, tekitades talle kehavigastusi. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

20. juulil teatati, et Kesklinnas Suur-Karja tänaval meelelahutusasutuses tekkis konflikt, mille käigus viskas 21-aastane naine klaasi 29-aastase mehe suunas, tekitades talle kehavigastusi.

20. juulil teatati, et Kesklinnas Toompuiestee tänaval rünnati 26-aastast meest, tekitades talle kehavigastuse. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

20. juulil teatati, et Kesklinnas Viru väljakul rünnati 20-aastast meest, tekitades talle füüsilist valu. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

21. juulil teatati, et Kesklinnas Tartu maanteel meelelahutusasutuses ründas 51-aastane mees 20-aastast naist, tekitades talle füüsilist valu. Politseinikud pidasid ründaja kinni ja viisid jaoskonda.

21. juulil teatati, et Kesklinnas Suur-Karja tänaval rünnati 34-aastast meest, tekitades talle kehavigastusi. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

21. juulil teatati, et Kesklinnas Komandandi teel lõi 32-aastane mees 26-aastast meest, tekitades talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid ründaja kinni ja viisid jaoskonda.

21. juulil teatati, et Lasnamäel Peterburi teel lõi 36-aastane mees kaht 26-aastast meest, tekitades neile kehavigastusi. Politseinikud pidasid ründaja kinni ja viisid jaoskonda.

21. juulil teatati, et Põhja-Tallinnas Karjamaa tänaval ründas 27-aastane mees talle tuttavat 63-aastast naist, tekitades talle füüsilist valu. Politseinikud pidasid ründaja kinni ja viisid jaoskonda.

Vargused

19. juulil teatati, et Pirital Mähe-Kaasiku teel varastati robotmuruniiduk. Vargusega tekitatud kahju on 1000 eurot.

19. juulil teatati, et Kesklinnas Kiikri tänaval varastati köögitehnikat. Vargusega tekitatud kahju on 3600 eurot.

19. juulil teatati, et Haaberstis Õismäe teel varastati mündikogu, sularaha ja ehted. Vargusega tekitatud kahju on 3300 eurot.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised

19. juulil teatati, et Harku vallas Tabasalu alevikus toimus konflikt, mille käigus rünnati 46-aastast naist, tekitades talle kehavigastusi. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

19. juulil teatati, et Lääne-Harju vallas asuvas külas lõi 48-aastane mees oma elukaaslast, 33-aastast naist, tekitades talle kehavigastusi. Järgmisel päeval ähvardas mees oma naist tapmisega. Politseinikud pidasid ründaja kinni ja viisid jaoskonda.Prokuratuur taotles isiku vahistamist. Harju Maakohus andis loa võtta mees vahi alla üheks kuuks ja viieteistkümneks päevaks.

20. juulil teatati, et Maardus Keemikute tänaval lõi 31-aastane mees oma elukaaslast, 29-aastast naist, tekitades talle kehalisi vigastusi. Politseinikud pidasid ründaja kinni ja viisid jaoskonda.

20. juulil teatati, et Anija vallas Aegviidu alevis lõi 29-aastane mees talle tuttavat 32-aastast naist, tekitades talle füüsilist valu.

21. juulil teatati, et Kehras Tisleri tänaval lõi 18-aastane mees 33-aastast meest, tekitades talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid ründaja kinni ja viisid jaoskonda.

21. juulil teatati, et Põhja-Tallinnas Sõle tänaval lõi 47-aastane mees oma elukaaslast, 25-aastast naist, tekitades talle kehavigastusi. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Juhtumid piiril

19. juulil pidasid piirivalvurid Tallinna lennujaamas kinni kaks Ukraina kodanikku, kes saabusid lennuga Moskvast: 1962. aastal sündinud mehe ja 1976. aastal sündinud mehe. Meestel puudusid asjakohased dokumendid ja piisavad elatusvahendid reisi eesmärgi õigustamiseks. Neile koostati sisenemiskeelud ning nad lahkusid lennuga.

19. juulil pidasid piirivalvurid Tallinna lennujaamas kinni kaks Ukraina kodanikku, kes saabusid lennuga Kiievist: 1994. aastal sündinud mehe ja 1970. aastal sündinud mehe. Meestel puudusid asjakohased dokumendid ja piisavad elatusvahendid reisi eesmärgi õigustamiseks. Neile koostati sisenemiskeelud ning nad lahkusid lennuga.

21. juulil pidasid piirivalvurid Tallinna lennujaamas kinni 1968. aastal sündinud Ukraina kodaniku, kes saabus lennuga Kiievist. Mehel puudusid asjakohased dokumendid ja piisavad elatusvahendid reisi eesmärgi õigustamiseks. Talle koostati sisenemiskeeld ning ta lennuga.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargus

Ööl vastu 20. juulit murti Mustvee vallas Avinurme alevikus sisse majja ja kõrvalhoonetesse ning varastati tööriistu, telerid ja muid esemeid. Kahju on umbes 10 000 eurot.

Põlvamaa

Kehaline väärkohtlemine

20. juuli õhtupoolikul sai politsei väljakutse Põlvas Oja tänavale sotsiaalmajja, kus 64-aastane joobes mees lõi ühise alkoholi tarvitamise järel 57-aastasele mehele kirvega vastu kätt. Kannatanu sai esmaabi, politsei pidas lööja kuriteos kahtlustatavana kinni.

Tartumaa

Vargused

Politsei sai 21. juuli päeval teate pealtnägijalt, et Tartus Narva maanteel varastati äsja ühest autost kellegi rahakott. Politsei pidas sündmuskohal kinni kaks meest vanuses 48 ja 49 eluaastat, kelle käest saadi tagasi ka rahakott 1319 euroga ning see tagastati omanikule. Mõlemad mehed peeti kuriteos kahtlustatavatena kinni ja viidi esialgu kainenema.

Politseile laekus teade, et ööl vastu 21. juulit varastati Tartu südalinnas müügitelgist sealiha ja soolapekki. Kahju on umbes 360 eurot.

Valgamaa

Kehaline väärkohtlemine

Politseile laekus teade, et ööl vastu 20. juulit peksid seni tuvastamata isikud Tõrva vallas Helme laululava juures 19-aastast meest, kes sai viga. Üksikasjad on selgitamisel.

Võrumaa

Kehaline väärkohtlemine

Politseile laekus teade, et 19. juuli hilisõhtul lõi 45-aastane mees Võru linnas Kooli tänaval rusikaga näkku 30-aastasele naisele, kes sai viga. Üksikasjad on selgitamisel.

Juhtumid piiril

19. juulil pidasid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis Eestist lahkumisel kinni Hollandi Kuningriigi registreerimismärkidega veoauto DAF, mida juhtis Aserbaidžaani Vabariigi kodanik, 54-aastane mees. Veoki haagise kerenumber oli manipuleerimistunnustega. Haagis paigutati piiripunkti tolliplatsile, isikul lubati koos veokiga lahkuda Venemaa Föderatsiooni.

20. juulil pidasid piirivalvurid Koidula piiripunktis Eestist lahkumisel kinni Venemaa Föderatsiooni registreerimismärkidega sõiduauto Toyota Prius, mida juhtis Venemaa Föderatsiooni kodanik, 32-aastane mees. Sõiduki tehasetähis ja identifitseerimisplaat olid manipuleerimistunnustega. Sõiduk paigutati piiripunkti arestiaeda, juhil ja kaassõitjal lubati lahkuda Venemaa Föderatsiooni.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine

21. juulil Tamsalus asuval aiamaal tungis üks mees teisele kallale ning lõi teda rusikaga näkku. Kahtlustatavana peeti kinni 36-aastane mees.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
20. juulil kell 13 lõi 68-aastane mees Narvas Vestervalli tänaval asuvas ühiselamus 33-astast naist käega näkku. Mees peeti kahtlustatavana kinni.

20. juuli varahommikul löödi Narvas Mõisa tänaval asuva baari juures 29-aastast naist. Kahtlustatavana peeti kinni 25-aastane mees.

Politseile laekus teade selle kohta, et 21. juuli õhtul löödi Sillamäel Pavlovi tänaval asuva maja juures 24-aastast meest rusikaga näkku.

Ööl vastu 21. juulit löödi Narva-Jõesuus Vabaduse tänaval asuva kohviku juures 34-aastast naist.

Ähvardamine

19. juulil Narvas Kangelaste tänaval asuva maja korteris ähvardas endine abikaasa tapmisega 32-aastast naist. Kahtlustatavana peeti kinni 31-aastane mees.

Avaliku korra raske rikkumine

21. juulil kella 17 paiku Kohtla-Järvel Puru tee tänaval löödi noaga 44-aastast meest. Kannatanule osutati esmaabi ning lasti kodusele ravile. Kahtlustatavana peeti kinni kaks noormeest vanuses 17 ja 18 eluaastat.

Omastamine
21. juulil omastati Narvas asuvas kaubanduskeskuses käekott, milles oli mobiiltelefon iPhone, sularaha ja pangakaardid. Tekitatud täpne kahju on välja selgitamisel.

Asja omavoliline kasutamine
Politseile laekus teade selle kohta, et Narvas Kevade tänaval asuva maja juurest ärandati sõiduk Mazda, mis oli avastatud Mõisa tänaval asuva baari juures. Kahtlustatavana peeti kinni 30-aastane mees.

Vargus

Ajavahemikul 18. juulist kuni 19. juuli hommikuni varastati Narva-Jõesuus Narva mnt tänaval asuva maja keldrist erinevaid tööriistu. Kahju on 300 eurot.

Juhtumid piiril

21. juulil Narva-1 piiripunktis avastati Eestist väljumisel sõidukist tsiviilkäibes keelatud elektrišokirelv.

21. juulil Narva-1 piiripunktis selgitati kontrolli käigus välja, et 1977. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanik viibis Schengeni riikide territooriumil seadusliku aluseta kokku 40 kalendripäeva. Rikkuja suhtes tehti ettekirjutus Eestist lahkumiseks ning talle määrati rahatrahv.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Hiiumaa

Vargus

19. juulil sai politsei teate, et Kärdlas Sadama tänavalt varastati surfilohe poom North Kiteboarding. Vargusega tekitati kahju ligi 400 eurot.

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine

21. juulil sai politsei teate, et Pärnus Hirvle tänaval lõi 33-aastane mees oma 39-aastast endist elukaaslast, kes sai viga.

Vargused

19. juulil sai politsei teate, et Parivere külas varastati objektilt elektrigeneraator. Vargusega tekitati kahju ligi 900 eurot.

19. juulil sai politsei teate, et Kilingi-Nõmmel varastati eluhoone lukustamata kõrvalhoonetest elektrilisi tööriistu ja alkoholi. Vargusega tekitati kahju ligi 1000 eurot.

19. juulil sai politsei teate, et Kilingi-Nõmmel Pärnu tänaval tungiti varguse eesmärgil elamu kõrvalhoonesse. Vargus jäi kinnistu omaniku kojujõudmise tõttu lõpule viimata ja vargad põgenesid.

20. juulil sai politsei teate, et Pärnus Mai tänaval varastati lukustatud jalgratas Scott. Vargusega tekitati kahju ligi 600 eurot.

Omavoliline sissetung

20. juulil sai politsei teate, et Põhja-Pärnumaa vallas tungis 23-aastane mees ukse kaudu turvafirma valve all olnud eluhoonesse. Turvafirma töötajad pidasid mehe kinni ja andsid ta üle politseile.

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine

20. juulil sai politsei teate, et Saaremaa vallas lõi 31-aastane mees oma 30-aastast elukaaslast. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.