Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti politsei- ja piirivalveametis 71 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 38 varavastast kuritegu, sealhulgas 28 vargust. Registreeriti seitse inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus üks ja sa viga kaheksa inimest. Tabati seitse alkoholi- ja üks narkojoobes sõidukijuht.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
8. oktoobril teatati, et Põhja-Tallinnas Uus-Maleva tänaval korteris toimus konflikt elukaaslaste vahel, mille käigus said mõlemad viga.

8. oktoobril teatati, et Põhja-Tallinnas Kaluri tänaval tõukas 25-aastast naist tema endine elukaaslane, 25-aastane mees.

8. oktoobril teatati, et Pirital Lõosilma teel toimus konflikt 33-aastase naise ja 37-aastase mehe vahel. Politseinikud pidasid mehe kinni.

8. oktoobril teatati, et Põhja-Tallinnas Paldiski maanteel kortermajas ründas alkoholijoobes 55-aastane mees oma elukaaslast, 47-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

8. oktoobril teatati, et Kesklinnas Pärnu maanteel toimus kaklus nelja mehe vahel, meestest kaks said viga.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
8. oktoobril teatati, et Maardus Orumetsa tänaval lõi 39-aastane mees oma 30-aastast endist abikaasat. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Juhtum piiril
8. oktoobril selgitasid piiriametnikud Tallinna Vanasadamas, et Ukraina registreerimismärgiga kaubikus viibival 1978. aastal sündinud Ukraina kodanikul puudub õiguslik alus Eesti Vabariigis viibimiseks. Mees saabus viimane kord Schengeni alale läbi Soome Vabariigi aprillis, seega viibis ta Schengeni alal 78 kalendripäeva seadusliku aluseta, neist ühe päeva Eestis. Mees peeti kinni ja toimetati kinnipidamiskeskusesse. Talle määrati rahatrahv summas 100 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Omavoliline sissetung
8. oktoobril teatati, et Tartus Jänese tänaval on lõhutud eramu aknaklaas, mille kaudu majas sees on käidud. Hoones oli teataja sõnul kõik laiali pillutud, ent esmapilgul midagi varastatud ei olnud. Täpsemaid üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Vargus
Politseile laekus teade, et 7. oktoobril varastati Tartus Näituse tänaval rõivistu kapist autovõtmed ja nahkjope. Esialgne kahju on 500 eurot.

Kelmus
Politseile laekus teade, et 1. oktoobril sai Tartus elav ning vene keelt kõnelev naine väidetava pangatöötaja kõne, milles uuriti hiljutise ülekande kohta. Kuivõrd teataja mingit ülekannet teinud ei olnud, siis palus pangatöötaja kahtlase makse annulleerimiseks naisel sisestada oma PIN-koodid, mida naine ka tegi. Hilisemalt oma kontot kontrollides avastas tartlane, et tema arvelduskontolt on kantud 350-eurot võõra inimese kontole. Naine pöördus politsei poole ning juhtunu üksikasju selgitatakse kriminaaluurimises.

Politsei rõhutab, et taolise kõne laekudes tuleb olla väga ettevaatlik ning meeles pidada, et PIN-koode ning isikuandeid pressivad telefonitsi välja vaid kelmid. Ükski pangatöötaja ei küsi läbi telefoni inimeste PIN-koode ega muid isikuandmeid, ka ei logi pangatöötajad ühegi kliendi eest kaugteel tema internetipanka ning sellise info küsimine peaks kohe andma signaali, et tegemist on kelmiga. Taolise kõne laekudes tuleb see resoluutset lõpetada, mitte mingil juhul ei tohi võõrale inimesele oma PIN-koode öelda ega tema nõudmisel neid kuskile sisestada.

Võrumaa

Kehaline väärkohtlemine
Politseile laekus teade, et 6. oktoobril lõi mees Antsla vallas talle tuttavat 45-aastast naist, kes pöördus tervisekontrolliks traumapunkti. Politseile on väidetav lööja teada ning juhtunu täpsemaid asju selgitatakse kriminaalmenetluses.

Juhtumid piiril
8. oktoobril kontrollisid piiriametnikud Valgamaa erinevaid ettevõtteid selgitamaks, kas töötajatel on seaduslik alus Eestis viibimiseks ja töötamiseks. Kokku kontrolliti 11 juriidilist ja 22 füüsilist isikut ning rikkumisi neil käikudel ei tuvastatud.

8. oktoobri hilisõhtul tõkestati Luhamaa piiripunktis Eestisse sisenemine Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kellel puudus riiki sisenemiseks Vabariigi Valitsuse korraldusega sätestatud põhjused.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus
8. oktoobril pidas politsei kuriteos kahtlustatavana kinni 67-aastase mehe, kes on Kundas Kasemäe tänava poest korduvalt püüdnud kaupa varastada.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
8. oktoobril sai politsei teate, et Kohtla-Järve-Ahtme marsruudil sõitvas bussis lõi 39-aastane mees 26-aastast meest ning seejärel võttis ka stardipüstoli välja. Politsei pidas vanema mehe Kukruse bussipeatuses kinni.

8. oktoobril teatati politseile, et Narvas Fama tänaval kaupluses lõi seni tuvastamata mees 54-aastast meest. Juhtunu üksikasju selgitatakse kriminaalmenetluses.

8. oktoobril teatati politseile, et Narvas Energia tänaval korteris tekkis ühise alkoholi tarvitamise käigus konflikt, mille käigus lõi 57-aastane mees oma elukaaslast. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitatakse kriminaalmenetluses.

8. oktoobril sai politsei teate, et Kohtla-Järvel Ahtme linnaosas Aru tänaval maja trepikojas lõi 49-aastane mees oma endist elukaaslast. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Asja rikkumine ja hävitamine
8. oktoobril alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Kohtla-Järvel Põhja allee tänaval süütas seni tuvastamata mees mikrobussi. Kahju on ligi 6000 eurot.

Vargus
8. oktoobril teatati politseile, et ajavahemikul 7. oktoober- 8. oktoober varastati Narvas Kulgu tänaval autost kaupa. Juhtunu üksikasju selgitatakse kriminaalmenetluses.

Juhtum piiril
8. oktoobril avastasid Vasknarva piirivalvurid, et Jaama-Kuningaküla tee kandis töötab harvester, mille juhil puudub piirivööndis tööde teostamiseks vajalik kooskõlastus. Patrull peatas metsaraie.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargused
8. oktoobril sai politsei teate, et Pärnus Rohu tänaval varastati kortermaja ette pargitud sõidukist navigeerimisseade TomTom, pardakaamera Overmax ja mälukaart SanDisk. Vargusega tekitati kahju ligi 280 eurot.

8. oktoobril sai politsei teate, et Pärnus Mauri teele pargitud kaubikust varastati elektrilisi tööriistu. Kahju on selgitamisel.

8. oktoobril sai politsei teate, et Pärnus Niidu tänaval varastati kortermaja eest lukustatud jalgratas Raleigh. Vargusega tekitati kahju ligi 320 eurot.

8. oktoobril sai politsei teate, et Pärnus Mai tänaval varastati kortermaja eest jalgratas Merida. Vargusega tekitati kahju ligi 540 eurot.

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine
8. oktoobril alustati kriminaalmenetlust selles, et 7. oktoobril löödi Kuressaares Pikal tänaval 40-aastast meest, kes sai viga.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.