Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 89 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 51 varavastast kuritegu, sealhulgas 32 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 19.

Juhtus 2 inimkannatanutega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 2 inimest. Juhtimiselt kõrvaldati 4 joobekahtlusega sõidukijuhti.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
14. septembril teatati, et Lasnamäel Linnamäe teel korteris lõi 42-aastane mees enda elukaaslast, 47-aastast naist. Mõlemad osapooled olid alkoholi tarvitanud. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

14. septembril teatati, et Mustamäel Sõpruse puiesteel korteris lõi 31-aastane alkoholijoobes naine enda abikaasat, 30-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

14. septembril teatati, et Haabersti linnaosas Paldiski maanteel korteris ähvardas 37-aastane mees enda elukaaslast, 38-aastast naist. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargus
14. septembril teatati, et Lasnamäelt Vesse tänavalt varastati treilerilt neli velge. Vargusega tekitati kahju umbes 4000 eurot.
Harjumaa

Vargus
14. septembril teatati, et Keila linnas Tööstuse tänaval on veoautodelt varastatud kütust. Vargusega tekitatud kahju u 1100 eurot.
Piiriturvalisus
14. septembril saabus Tallinnasse 1988. aastal sündinud Austraalia kodanik, kes oli Schengeni territooriumil viibinud 90 päeva ebaseaduslikult. Mehele koostati sisenemiskeeld ning ta toimetati asjaolude selgitamiseks kinnipidamiskeskusesse.
14. septembril tehti ettekirjutus Eestist lahkumiseks, määrati 400 eurot trahvi ja kohaldati kolmeks aastaks Schengenisse sissesõidukeeld 1983. aastal sündinud Gruusia kodanikule, kes viibis Eestis 117 päeva ebaseaduslikult.

LÕUNA PREFEKTUUR

Piiriturvalisus
Möödunud ööpäeval tõkestasid piirivalvurid Kagu piiripunktis Eestisse sisenemise ühel Ukraina kodanikul. Tõkestamise põhjus seisnes selles, et inimesel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks. Välismaalasele koostati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaale.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
14. septembril teatati politseile, et Narvas Kreenholmi tänaval asuvas kortermajas oli naabrite vaheline tõuklemine. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Kelmus
Politsei alustas kriminaalmenetlust selles, et 13. septembril helistas Jõhvis elavale mehele väidetav politseiametnik, kes selgitas, et mehe nimel soovitakse laenu võtta. Kelm ühendas mehe väidetava panga töötajaga, kes palus laadida telefoni AnyDesk programm, mida mees ka tegi. Peale seda avastas mees, et tema kontolt on kadunud umbes 9000 eurot.

Piiriturvalisus
14. septembril tõkestati Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemine viiel Moldova, kolmel Ukraina ja Venemaa ning ühel Gruusia kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargus
Politseile laekus teade, et Lääneranna vallas varastati veekogu kaldal seisnud paadilt Yamaha mootor. Vargusega tekitatud kahju on 4420 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.