Politseis registreeritud sündmused

Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti möödunud ööpäeval 49 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks avaliku korra raske rikkumine ja 19 varavastast kuritegu, sealhulgas 12 vargust (kaks eluruumidest) ning üks sõidukivargus ja omavoliline kasutamine. Registreeriti seitse inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus üks ja sai vigastada üheksa inimest. Tabati kuus alkoholijoobes sõidukijuhti. Väärtegusid registreeriti 205.

Registreeriti seitse piirilt väljastatud sisenemiskeeldu ja üks Schengeni viisaeeskirja rikkumine. Eestist saadeti välja kaks isikut.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Raske tervisekahjustuse tekitamine

2. detsembril teatati, et Nõmmel Valdeku tänaval löödi korduvalt noaga 40-aastast meest. Mees toimetati haiglasse, tema seisund pole eluohtlik.

Vargus
3. detsembril teatati, et F. Kuhlbarsi tänaval varastati lukustamata korterist erinevat elektroonikat. Kahju on 2200 eurot.

Juhtum piiril
3. detsembril saabus Kiievist Tallinna lennujaama viis Ukraina kodanikku, kelle puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad tingimused. Kolmele naisele ja kahele väljastati sisenemiskeeld ja nad viibivad kuni tagasilennuni lennujaama kinnisel Non-Schengeni alal.

LÕUNA PREFEKTUUR

Põlvamaa

Asja omavoliline kasutamine

Ööl vastu 3.detsembrit ärandati Põlva vallas Uibojärve külas eramu eest sõiduauto Volkswagen Passat, mille korrakaitsjad kogutud infole tuginedes Tartust Mõisavahe tänava korrusmaja juurest leidsid. Sõiduki juures viibis 26-aastane mees ja 16-aastane noormees, kes asjaolude selgitamiseks politseijaoskonda toimetati. Ärandatud sõiduk teisaldati esmalt Tartu linnas asuvasse parklasse.

Valgamaa

Vargus

3. detsembri ennelõunal varastati Valgas Pärna puiestee kortermaja keldrist Makita akutrell, kaks akut ja teisi tarvikuid. Kahju on 350 eurot.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus

3. detsembri hommikul tungiti sisse Rakvere vallas Tõrma külas pargitud sõiduautosse BMW ning varastati rahakott, milles oli 2000 eurot sularaha ja dokumendid. Samuti tungiti sisse läheduses pargitud sõiduautosse Volkswagen ning varastati rahakott ja dokumendid. Kahju on 60 eurot.

Ida-Virumaa

Ähvardamine

3. detsembril teatati, et Jõhvis Kaare tänaval asuvas korteris ähvardas 76-aastast naist tapmisega tema 77-aastane abikaasa.

Vargus

3. detsembril varastati Narvas Kangelaste tänaval asuvast kauplusest mitu kuldketti. Kahjusumma on selgitamisel.

Juhtumid piiril

3. detsembril saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1993. aastal sündinud Kameruni Vabariigi kodanik, kelle dokumentide kontrollimisel tuvastati, et tema Schengeni viisa on võltsitud. Piiril väljastati sisenemiskeeld ning mees anti üle Vene Föderatsiooni piirivalvele.

3. detsembril saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1969. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kes andis ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta ning kellel puudusid asjakohased dokumendid ja piisavad rahalised vahendid riiki sisenemiseks. Isikul oli kaasas ka võltsitud Vene Föderatsiooni juhiluba, mis võeti hoiule. Piiril väljastati sisenemiskeeld ning mees saadeti tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Avaliku korra raske rikkumine

3. detsembril alustati kriminaalmenetlus selles, et 1. detsembril tungis seni tuvastamata naine Pärnus Rüütli tänaval asuvas lõbustusasutuses kallale 31-aastasele naisele.

Saaremaa

Vargus

3. detsembril sai politsei teate, et Neemi külas on aknaklaasi lõhkumise teel sisse tungitud ehitusjärgus eramusse ja varastatud sealt Makita tööriistu. Täpne kahju on selgitamisel.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.