Politseis registreeritud sündmused

Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 144 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks avaliku korra raske rikkumine, 65 varavastast kuritegu, sh 52 vargust (kuus eluruumidest ja viis sõidukitest). Lähisuhtevägivalla teateid oli 135.

Nädalavahetuse jooksul juhtus 20 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai viga 21 inimest. Liikluses tabati 81 alkoholijoobes ja kolm narkojoobes sõidukijuhti.

Piiril väljastati 30 sisenemiskeeldu, tuvastati viis Schengeni viisaeeskirja rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
26. augustil teatati, et Lasnamäel J. Koorti tänaval korteris lõi 44-aastast meest talle tuttav mees. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

27. augustil teatati, et Mustamäel J. Sütiste teel korteris tekkis alkoholi tarvitamise käigus konflikt elukaaslaste, 48-aastase naise ja 55-aastase mehe vahel.

27. augustil teatati kaklusest Kesklinnas Pärnu maanteel, milles sai kannatada 37-aastane mees, kes toimetati kiirabi poolt haiglasse.

27. augustil teatati, et Põhja-Tallinnas Põhja puiesteel ründas 32-aastane mees teist 32-aastast meest. Politseinikud pidasid ründaja kinni.

27. augustil teatati, et Nõmmel Männiku teel toimus kaklus mitme osapoole vahel, milles sai kannatada 49-aastane mees, kes toimetati kiirabi poolt haiglasse.

27. augustil teatati, et Lasnamäel Kivila tänaval korteris toimus konflikt elukaaslaste vahel, mille käigus ründas 39-aastane naine 31-aastast meest. Politseinikud pidasid naise kinni ja kiirabi toimetas mehe haiglasse.

28. augustil teatati, et Lasnamäel Paekaare tänaval ründas 42-aastane mees oma 23-aastast naist. Kiirabi toimetas naise haiglasse, politseinikud pidasid mehe kinni.

28. augustil teatati, et Mustamäel E. Vilde teel korteris tõukas ja lõi 50-aastane mees korduvalt oma abikaasat, 34-aastast naist. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargused
26. augustil teatati, et Lasnamäel Loitsu tänaval on sõiduautolt Volkswagen Passat varastatud parempoolne küljepeegel ja sõidukil Ford Transit lõhutud parempoolne esiukse klaas ja varastatud seest tööriistad ja audiosüsteem.

26. augustil teatati, et Lasnamäel Pikri tänaval varastati lukustamata ustega autost sülearvuti. Kahju umbes 300 eurot.

27. augustil teatati, et Kesklinnas Juhkentali tänaval löödi katki auto aken ja varastati sõidukist dokumendid ning mitmed tööriistad. Kahju vähemalt 400 eurot.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
27. augustil teatati, et Viimsi vallas korterimaja ees lõi 26-aastane naine 24-aastast naist näkku. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

27. augustil teatati, et Maardus ründas ühise alkoholi tarvitamise käigus üks mees teist meest, lüües teda pudeliga vastu pead. Politsei saabudes oli ründaja lahkunud, kiirabi andis kannatanule esmaabi.

Piiriturvalisus
27. augustil Tallinnast Helsingisse väljunud reisilaeva kahe reisija pagasist avastasid G4S turvatöötajad tsiviilkäibes keelatud kasteedid. Piiripunkti patrull tuvastas, et kasteedid kuulusid 2001. aastal sündinud ja 2003. aastal sündinud Soome Vabariigi kodanikele. Meestele koostati väärteoprotokollid ja kasteedid võeti ära.
IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
29. augustil sai politsei teate, et Kohtla-Järvel Ahtme linnaosas lõi tuttav mees 36-aastast meest. Juhtunu osas alustati kriminaalmenetlus.

28. augustil teatati politseile, et Narvas Rahu tänava korteris lõi 35-aastane mees oma elukaaslast. Juhtunu osas alustati kriminaalmenetlus.

28. augustil sai politsei teate, et Jõhvis Kaare tänava meelelahutusasutuses tekkis konflikt kahe mehe vahel ning selle käigus sai meestest üks viga. Juhtunu üksikasjad on täpsustamisel.

28. augustil teatati politseile, et Narvas Tallinna maantee korteris ründas 27-aastane mees oma abikaasat.

27. augustil teatati politseile, et Sillamäel Kesk tänaval lõi 45-aastane mees oma elukaaslast.

27. augustil sai politsei teate, et Narvas Mõisa tänaval tõukas 52-aastane mees ühise alkoholitarvitamise käigus oma abikaasat. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

27. augustil teatati politseile, et Narvas Kreenholmi tänaval lõi 45-aastane mees oma abikaasat. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

27. augustil sai politsei teate, et Jõhvis Kutse tänaval lõi 33-aastane mees tuttavat samaealist naist. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

27. augustil teatati politseile, et Kiviõlis Võidu tänaval tekkis konflikt kahe mehe vahel, mille käigus sai kannatada 45-aastane mees.

26. augustil teatati politseile, et Narvas Rakvere tänaval lõi 28-aastane mees oma abikaasat. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Vargused
28. augustil laekus politseile teade, et Kohtla-Järvel Endla tänaval varastati ehitustellinguid. Kahju on täpsustamisel.

27. augustil teatati politseile, et Narvas siseneti Lõokese tänava suvilasse ja varastati jalgratas, käekott võtmete ja sularahaga ning rahakott. Kahju on 800 eurot.

27. augustil sai politsei teate, et Kiviõlis Lepa teel varastati eramajast ketaslõikur koos laadijaga. Kahju on 250 eurot.

26. augustil sai politsei teate, et Sillamäel V. Tškalovi tänaval varastati ehitussoojakutest elektrikaablit. Kahju on täpsustamisel.

26. augustil teatati politseile, et Toila vallas varastati sõiduk Ford Galaxy. Kahju on umbes 800 eurot.
Lääne-Virumaa

Vargus
28. augustil teatati politseile, et Rakveres Saue tänaval tungiti garaažiboksi ning varastati erinevaid tööriistu ja detaile. Kahju on 389 eurot.

Piiriturvalisus
26. augustil kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestist lahkumisel kahte Vene Föderatsiooni kodanikku. Kuna nende viibimise kohta esitatud põhjendused ei olnud usaldusväärsed tunnistatu neile väljastatud Hispaania Schengeni viisad kehtetuks.

27. augustil kontrolliti Narva-1 piiripunktis riigist lahkumisel Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kes oli viibinud Schengeni viisaruumis 20 päeva seadusliku aluseta, neist ühe päeva Eestis. Naisele määrati rahatrahv ja kohaldati kolmeks kuuks sissesõidukeeld ning lubati riigist lahkuda.

28. augustil kontrolliti Narva-1 piiripunktis riigist lahkumisel 26-aastast Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kes oli viibinud Schengeni viisaruumis seadusliku aluseta viis päeva. Naisele määrati rahatrahv, talle kohaldati kuueks kuuks sissesõidukeeld ja lubati riigist lahkuda.

28. augustil kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestis lahkumisel Iisraeli kodanikku, kes oli viibinud Schengeni viisaruumis 17 päeva seadusliku aluseta. Naist karistati rahatrahviga, talle kohaldati sissesõidukeeld kolmeks kuuks ja lubati riigist lahkuda.

28. augustil kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestis lahkumisel Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kes oli viibinud Schengeni viisaruumis 17 päeva seadusliku aluseta. Meest karistati rahatrahviga, talle kohaldati sissesõidukeeld kolmeks kuuks ja lubati riigist lahkuda.

28. augustil kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestis lahkumisel Venemaa Föderatsiooni, kes oli viibinud Schengeni viisaruumis 30 päeva seadusliku aluseta. Naist karistati rahatrahviga, talle kohaldati sissesõidukeeld kolmeks kuuks ja lubati riigist lahkuda.

28. augustil kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestis lahkumisel Ameerika Ühendriikide kodanikku, kes oli viibinud Schengeni viisaruumis 31 päeva seadusliku aluseta. Meest karistati rahatrahviga, talle kohaldati sissesõidukeeld kolmeks kuuks ja lubati riigist lahkuda.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehalised väärkohtlemised
28. augustil sai politsei väljakutse Tartus Kaunase puiesteele, kus joobes 25-aastane mees oli löönud oma elukaaslast. Meedikud viisid naise esmaabiks haiglasse. Mees peeti kinni.

27. augusti ööl löödi Tartus Vallikraavi tänaval 18-aastast noormeest. Lööjat ning juhtunu täpsemaid üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

25. augusti õhtul puhkes Elva vallas Kalme külas abikaasade vahel tüli, mille käigus 82-aastane mees lõi 78-aastast naist. Naine viidi tervisekontrolliks haiglasse, mees peeti kuriteos kahtlustatavana kinni.

Piiriturvalisus
28. augustil tõkestati Luhamaa piiripunktis riiki sisenemine Serbia kodanikul, kelle reisi eesmärkide kohta antud ütlused olid ebaselged, puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi ja ta lahkus tagasi Venemaa Föderatsiooni.

28. augustil tõkestati Luhamaa piiripunktis riiki sisenemine Ukraina kodanikul, kel puudus viisa Schengeni territooriumile sisenemiseks. Talle väljastati sisenemiskeeld ja ta saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

27. augustil tõkestati Saatse piiripunktis riiki sisenemine Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kel puudus riiki sisenemiseks õiguslik alus. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

27. augustil tõkestati Luhamaa piiripunktis Eestisse sisenemine kuuel Moldova kodanikul, kellel puudusid asjakohased dokumendid õigustamaks reisi eesmärki ja tingimusi.

26. augustil peeti Koidula piiripunktis Eestist lahkumisel kinni USA kodanik, kes oli viibinud Schengeni viisaruumis 31 kalendripäeva seadusliku aluseta, neist ühe päeva Eestis. Isikut karistati rahatrahviga, talle kohaldati kuueks kuuks sissesõidukeeld ja lubati riigist lahkuda.

26. augustil tõkestati Luhamaa piiripunktis riiki sisenemine kolmel Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kel puudus alus riiki sisenemiseks.

LÄÄNE PREFEKTUUR
Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine
27. augustil sai politsei teate, et Haapsalus lõi tundmatu inimene avalikus kohas 44-aastast meest.

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
26. augustil sai politsei teate, et 73-aastane mees kasutas füüsilist vägivalda enda abikaasa, 71-aastase naise suhtes. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Avaliku korra raske rikkumine
27. augustil teatati, et Pärnus lõi 49-aastane mees avalikus kohas 46-aastast naist ja 29-aastast meest. Politsei pidas 49-aastase mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Ähvardamine
28. augustil teatati, et Pärnus ähvardas 42-aastane mees avalikus kohas 27-aastast meest. Politsei pidas 42-aastase mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.