Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 139 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 45 varavastast kuritegu, sealhulgas 29 vargust (eluruumidest neli, sõidukitest üks). Registreeriti üks sõidukivargus ja omavoliline kasutamine. Registreeriti üks inimvigastustega liiklusõnnetus, milles sai vigastada üks inimene. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati viis.
Eestist saadeti välja üks inimene.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
26. aprillil teatati, et Lasnamäel Võru tänaval rünnati 25-aastast meest. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

26. aprillil teatati, et Lasnamäel Paekaare tänaval lõi 39-aastane mees 45-aastast meest. Mõlemad osapooled olid alkoholijoobes. Politseinikud pidasid rünaja kinni.

26. aprillil teatati, et Kristiines Vindi tänaval tekkis kaklus kolme mehe vahel, mille käigus 35-aastane mees lõi noaga 50-aastast ja 48-aastast meest. Kiirabi toimetas kõik osapooled haiglasse, esialgsel hinnangul pole kellegi vigastused eluohtlikud. Politseinikud ründaja kinni.

Vargused
26. aprillil teatati, et Kristiines Tulika tänaval majast on varastatud suured kõlarid ja helisüsteem. Kahju 2000 eurot.

26. aprillil teatati, et Kesklinnas Toom-Kuninga tänaval varastati garaažist kaks jalgratast. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

26. aprillil teatati, et Kesklinnas Rävala puiesteel on kinnisest hoovist varastatud lukustatud jalgratas. Kahju 300 eurot.

26. aprillil teatati, et Lasnamäel Läänemere tee lukustamata korterist varastati reisikohver isiklike asjadega. Kahju 3335 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Viljandimaa

Vargus
Politseile laekus teade, et 22. aprillil varastati Viljandis Turu tänaval turuhoones mobiiltelefon ja selle kaante vahel olnud sularaha. Kahju on 410 eurot.

Juhtumid piiril
26. aprillil kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis kaht veoautot Volvo ning avastasid mõlema kindalaekast külmrelva, mille omamine on Eestis tsiviilkäibes keelatud. Menetlused anti üle maksu- ja tolliametile.

26. aprillil aitas piirivalve kaatripatrull Mustveest Piirisaarele väljakutse saanud kiirabibrigaadi ja veidi hiljem tõid piirivalvurid meedikud ühes patsiendiga ka Mustveesse tagasi.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
26. aprillil teatati politseile, et Narvas Tallinna maantee korteris ühise alkoholitarvitamise ajal ründas 34-aastane mees talle tuttavat naist, kes sai viga. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

26. aprillil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Estonia puiestee korteris lõi konflikti käigus 66-aastane naine oma elukaaslast, tekitades kannatanule füüsilist valu ja kehavigastusi. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Arvutikelmus
26. aprillil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et saades teada 31-aastase naise internetipanga kasutajanime ja koodid kanti Sillamäel kannatanu raha ühelt pangakontolt teisele ilma omaniku loata. Kahju on 835 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargus
26. aprillil sai politsei teate, et eelmise nädala lõpus on Pärnus Rääma tänaval sisse tungitud aiaga piiratud elamu territooriumile, kust on varastatud kolmeastmeline alumiiniumredel, aiakäru ja pinnasetihendaja. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 650 eurot.

Raplamaa

Vargus
26. aprillil alustati kriminaalmenetlust selles, et üle-eelmise aasta sügisest kuni selle aasta kevadeni on Märjamaa vallas Sõtke külas omaniku nõusolekuta metsa raiutud. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 700 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.