Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 109 avaldust ja teadet kuritegudest. Varavastastest kuritegudest teatati 71, sh vargustest 43 korral. Registreeriti kolm inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kolm inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati viis. Registreeriti üks Schengeni viisaeeskirja rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Vargus

15. aprillil teatati jalgrattavargustest Pirital Vahulilleteel, rattad varastati maa-alusest garaažist. Ühe teataja kahjusumma 800 eurot, teisel teatajal varastati kaks jalgratast, kahjusumma 2000 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine

15. aprillil teatati politseile lähisuhtevägivallast Maardu linnas, mille käigus tekitas 55-aastane mees valu ja kehavigastusi 41-aastasele naisele. Mees peeti politseinike poolt kinni.

15. aprillil teatati lähisuhtevägivallast Viimsi vallas, mille käigus tekitasid 45-aastane mees ja 47-aastane naine teineteisele valu ja kehavigastusi.

Vargus

15. aprillil teatati jalgrattavargusest Viimsi vallas Nelgi teel asuva kortermaja trepikojast. Kahjusumma 450 eurot.

Juhtumid piiril

15. aprillil soovis Tallinna lennujaamast lennuga Minskisse suunduda 1977. aastal sündinud Ukraina kodanik. Ilmnes, et mees oli Schengeni viisaruumis viibinud ebaseaduslikult 242 päeva. Talle koostati ettekirjutus riigist lahkumiseks ja sissesõidukeeld kolmeks aastaks.
LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kelmus
Politseile laekus teade, et Kambja vallas elav inimene sai 2. aprillil teate näiliselt Omniva kullerfirmalt sisuga, et tellijal on tasumata paki saatmiskulu. Heauskne klient tegi palutud summas ülekande, kuid mõistis siis, et tegu oli pettusega. Kahju on 201 eurot.

Juhtumid piiril
15. aprillil tõkestati Luhamaa piiripunktis Eestisse sisenemine Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kellel puudusid riiki sisenemiseks Vabariigi Valitsuse korraldusega sätestatud põhjused.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus
15. aprillil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Tapal varastati Ülesõidu tänava maja juurde pargitud autolt lisatuli. Kahju on ligikaudu 790 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Ida-Virumaa

Ähvardamine
15. aprillil teatati politseile, et Sillamäel I. Pavlovi tänava maja juures ähvardas 27-aastane mees naist. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargus
15. aprillil teatati politseile, et Kiviõlis varastas 30-aastane mees korduvalt kauplusest alkohoolseid jooke. Kahju ja juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Arvutikelmus
15. aprillil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et 45-aastane mees Narvast sai kõne väidetavalt pangatöötajalt, kelle sõnul on tema pangakontot kuritarvitatud. Kannatanult küsiti Smart-ID paroole, et taastada pangakonto turvalisus. Seejärel kadus kannatanu pangakontolt 1600 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Vargus
14. aprillil teatati politseile, et Lääne-Nigula vallas Kirimäe külas varastati põllu äärest jalgratas Scott, mille raami küljes olnud kotis oli Samsungi mobiiltelefon ja Fitbit nutikell. Jalgratas leiti sama päeva õhtul üles Võntkülast tühja rattakotiga. Tekitatud varaline kahju on täpsustamisel.

Pärnumaa

Vargus
15. aprillil alustati kriminaalmenetlust selles, et eelmisel nädalal varastas seni tuvastamata mees Sindis Pärnu maanteel poest alkoholi. Esialgselt hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 208 eurot.

Omastamine
15. aprillil alustati kriminaalmenetlust selles, et kolme nädala eest võttis tankla töötaja tankla seifist sularaha. Tekitatud varaline kahju on täpsustamisel.

Raplamaa

Vargus
14. aprillil sai politsei teate, et Kehtna alevikus Kooli tänaval varastati lukustatud trepikojast oranži värvi jalgratas. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 600 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.