Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 78 avaldust ja teadet kuritegudest. Lähisuhtevägivalla teateid oli 24. Varavastastest kuritegudest teatati 49, sh vargustest 40 korral. Registreeriti neli inimvigastustega liiklusõnnetust, milledes hukkus üks ja sai vigastada kolm inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati 11, narkojoobes üks. Piirilt saadeti tagasi kaheksa inimest. Schengeni viisaeeskirjade rikkumisi oli üks.

PÕHJA PREFEKTUUR

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
23. mail teatati, et Paldiski linnas lõi seni tuvastamata inimene 53-aastast meest.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargus
Politseile laekus teade, et Põltsamaal Mäe tänaval on sisse murtud kuuri, kust varastati akutrimmer. Kahju on 209 eurot.

Tartumaa

Vargused
21. mail varastati Tartu vallas Vahi alevikus ehitusjärgus eramust laser ja krohviprits. Kahju on 7000 eurot.

Politseile laekus teade, et 17. mail varastati Tartus F.Tuglase tänavalt posti külge kinnitatud jalgratas Scott. Kahju on ligemale 700 eurot.

Valgamaa

Vargus
Politseile teatati, et möödunud nädalavahetusel varastati Valgas Köie tänaval seisnud sõiduautost Volkswagen Passat kaks mootorsaagi, kaks trimmerit, ehituskiiver, 20liitrit bensiini ja rahakott. Kahju on selgitamisel.

Piiriturvalisus
23. mai hommikul kontrolliti Koidula piiripunktis Eestisse sisenemisel Eesti registreerimismärgiga sõiduautot VOLVO V70, mida juhtis Eesti Vabariigi elav määratlemata kodakondsusega 49-aastane mees. Tolliametnikud avastasid sõiduki tagavararehvi sisse peidetud maksumärkideta 3380 sigaretti. Maksumärkideta kaup võeti hoiule ning juhi suhtes alustati menetlust.

23. mail koostati Lõuna prefektuuris ettekirjutus Eestist lahkumiseks seitsme päeva jooksul Ameerika Ühendriikide kodanikule, kes oli Eesti Vabariigis viibinud 12 päeva seadusliku aluseta. Isikule kohaldati sissesõidukeeld Schengeni alale kolmeks kuuks.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Vargus
23. mail teatati politseile, et Narvas Kerese tänaval on täpselt tuvastamata ajal lõhutud sõiduauto Volvo aknaklaas ja autost varastatud automakk, kliimaseade ja veljed. Vargusega tekitatud kahju on täpsustamisel. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei alustatud kriminaalmenetluses.

Politseile teade, et Narvas Tallinna maanteel asuvast toidukauplusest varastati alkohoolseid jooke. Kahju on kokku 527 eurot.

Ähvardamine
23. mail sai politsei teate, et Jõhvis Jaama tänaval asuvas kortermaja trepikojas ähvardas 69-aastane mees terava esemega 34-aastast meest. Politsei pidas ähvardaja kahtlustatavana kinni.

Kelmus
Politseile teatati, et 19. mail helistasid Narvas elavale 65-aastasele naisele tundmatud isikud, kes tutvustasid ennast panga esindajatena ning palusid avaldajal Smart-ID kaudu sisestada enda PIN-koodid. Hiljem selgus, et naise kontolt on edasi kantud 2840 eurot.

Piiriturvalisus

23. mail kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestist väljumisel 1972. aastal sündinud Venemaa Föderatsioon kodanikku, kes viibis Schengeni alal seadusliku aluseta 21 päeva, neist 1 päeva Eestis. Isikule koostati ettekirjutis Eestist lahkumiseks 7 päeva jooksul, kohaldati sissesõidukeeld kuueks kuuks ja määrati rahatrahv 300 eurot. Isik lahkus Venemaa Föderatsiooni.

23. mail kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 1969. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodaniku, kelle reisi eesmärgi kohta antud ütlused olid ebaselged ja tal puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Isikule koostati sisenemiskeeld ja suunati tagasi Venemaale.

23. mail kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestist sisenemisel kolme Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kel puudus kehtiv viisa või elamisluba. Isikutele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargus
23. mail teatati, et Häädemeeste vallas on varastatud 18. mail tööobjektile jäetud kotid kuusetaimedega. Täpne kahju on selgitamisel.

Kelmus
23. mail alustati menetlust selles, et 23-aastane mees võttis esialgsetel andmetel selle aasta aprillis sotsiaalmeedias ühendust 18-aastase noormehega ning pakkus müügiks arvutimängu virtuaalseid esemeid skine. Noormees soovis skine osta ning tasus nende eest. Virtuaalseid esemeid skine 18-aastasele noormehele ei edastatud ega tagastatud ka raha. Esialgsetel andmetel on tekitatud kahju 563 eurot. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Raplamaa

Vargus
23. mail alustati menetlust selles, et 19. mail varastati Rapla vallas parkivast sõiduautost Nissan, millel ei olnud uksed lukustatud, mobiiltelefon, lehepuhur ja dokumendid. Esialgsetel andmetel on kahju 655 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.