Politseis registreeritud sündmused

Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 154 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 70 varavastast kuritegu, sealhulgas 55 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 90.

Juhtus seitse inimkannatanutega liiklusõnnetust, neist kaks tõukerattaga. Juhtimiselt kõrvaldati 33 joobekahtlusega sõidukijuhti.

Eelmise nädala jooksul taotlesid Eestis ajutist kaitset 144 Ukraina sõjapõgenikku ning eilse seisuga oli Eestis kehtiv ajutine kaitse 35 842 sõjapõgenikul. Alates Venemaa sõjalises rünnakust Ukraina vastu on Eestis saanud ajutist kaitset kokku 49 414 sõjapõgenikku. Lisaks taotlesid 46 Ukraina kodaniku eelmisel nädalal Eestis rahvusvahelist kaitset. Kokku on Eesti andnud rahvusvahelise kaitse 6503 Ukraina kodanikule.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
20. oktoobril teatati, et Kesklinnas Planeedi tänaval lõi 33-aastane naine 42-aastast meest.

20. oktoobril teatati, et Mustamäel A. H. Tammsaare teel lõi 64-aastane mees 50-aastast naist.

20. oktoobril teatati, et Sõpruse puiesteel lõi seni tuvastamata inimene 28-aastast meest.

21. oktoobril teatati, et Haaberstis Õismäe tee kortermajas tekitas 59-aastane naine viga oma 49-aastasele elukaaslasele.

21. oktoobril teatati, et Kristiines Sinika tänava kortermajas tekitas 44-aastane naine viga oma 33-aastasele elukaaslasele.

21. oktoobril toimus Kesklinnas Vana-Viru tänaval asuvas baaris kahe mehe vahel konflikt.

22. oktoobril lõi Lasnamäel Vikerlase tänaval asuvas baaris seni tuvastamata mees 53-aastast meest.

Vargused
20. oktoobril varastati Kesklinnas Rävala puiesteelt lukustatud jalgratas. Kahju on 400 eurot.

22. oktoobril varastati Kesklinnas Viru väljakul asuvast poest mobiiltelefone. Kahju on 20 000 eurot.

Harjumaa

Vargus
22. oktoobril varastati Rae vallas Peetri teelt sõiduk, mille juht oli jätnud tööle. Kahju on 2500 eurot.

Piiriturvalisus
20. oktoobril viidi läbi illegaalimenetlus 1989. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodaniku suhtes. Mees saabus Schengeni alale viimati 22.08.2023 õppimise eesmärgil. Septembris tunnistati tema elamisloa kaart alates 13.10.2023 kehtetuks. Ta oli viibinud Schengeni alal ebaseaduslikult kaheksa kalendripäeva ning mehele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks 7 päeva jooksul. Samuti kohaldati 3 kuuks Schengeni sissesõidukeeld.

20. oktoobril leiti lennujaamas 2006. aastal sündinud Eesti Vabariigi kodaniku ära antavast pagasist avastati tsiviilkäibes keelatud libliknuga. Mees tunnistas, et see kuulub talle ja ta soovis selle reisile kaasa võtta. Mehelt võeti kirjalik seletus ning libliknuga võeti temalt ära.

20. oktoobril leiti lennujaamas 2005. aastal sündinud Eesti Vabariigi kodaniku käsipagasist kolm viskenuga, mis võeti hoiule. Naine suundus oma lennule.

21. oktoobril kontrolliti reisilaeva Baltic Queen reijaid, kellest üks esitas Belgia Kuningriigi ID-kaardi. Dokument osutus võltsinguks ja mees peeti edasisteks menetlustoiminguteks kinnipidamiskeskusesse. Hiljem selgus, et tegemist on Egiptuse kodanikuga.

22. oktoobril kontrollis patrull Tallinna lennujaama piirkonnas sõidukit, mille juht sõitis ristmikule foori keelava tule ajal. Sõidukit juhtis 1997. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanik. Mees osutas BOLT teenust, tema pikaajaline viisa on PPA poolt kehtetuks tunnistatud 9. augustist ja lühiajaline tööluba on kehtetu. Talle koostati lühimenetluse otsus ning tema pass võeti hoiule seoses Eestis viibimise seaduslikkuse kontrollimisega.

22. oktoobril soovis Aserbaidžaani Vabariigi kodanik minna lennule, kuid selgus, et ta on viibinud Schengeni riikides 22 päeva seadusliku aluseta, millest 16 päeva Eestis. Talle koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks seitsme päeva jooksul, kohaldati sissesõidukeeldu kuueks kuud ja määrati rahatrahv. Ta suundus Eestis elava sõbra juurde kuni tagasilennuni.

22.oktoobril koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja kohaldati Schengeni sissesõidukeelu kolmeks aastaks 1988. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikule. Mees saabus Schengeni alale 27.03.2023 viisavabalt ning on peale lubatud viibimisaega viibinud Schengeni alal ebaseaduslikult.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargus
Politseile laekus teade, et ajavahemikul 16-19. oktoober on Põltsamaa vallas sisse murtud korterisse, mille uks polnud lukustatud. Korterist varastati erinevaid esemeid. Kahjud on täpsustamisel.

Tartumaa

Kelmus
20. oktoobril pöördus politseisse mees, keda suunati discord.com keskkonnas tegema moderaatorile pangaülekandeid. Kelmusega tekitatud kahju 1700 eurot.

Võrumaa

Kehaline väärkohtlemine
21. oktoobril teatati, et Rõuge vallas lõi 52-aastane naine endale tuttavat 48-aastast meest. Naine peeti sündmuskohal kinni ning juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
Möödunud nädalavahetusel tõkestasid piirivalvurid Kagu piiripunktides Eestisse sisenemise ühel Moldova, kahel Venemaa, Ühel Ukraina ja kahel Serbia kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
22. oktoobril teatati politseile, et Narvas Raudsilla tänaval asuvas kortermajas lõi 38-aastane mees konflikti käigus enda elukaaslast. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

22. oktoobril sai politsei teate, et Ahtmes Lehola tänaval lõi alkoholijoobes 39-aastane mees enda elukaaslast. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

22. oktoobril teatati politseile, et Jõhvis Narva maanteel ründas konflikti käigus 36-aastane naine 30-aastast naist. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

21. oktoobril sai politsei teate, et Jõhvis Sulevi tänaval ründas alkoholijoobes 43-aastane mees enda isa. Politseinikud pidasid ründaja kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

21. oktoobril sai politsei teate, et Narvas Juuli tänaval löödi 38-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

20. oktoobril teatati politseile, et Narvas Tallinna maanteel asuvas kortermajas tõukas 46-aastane mees oma elukaaslast, mille tagajärjel sai naine viga. Politseinikud pidasid mehe kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Ähvardamine
23. oktoobril anti politseile teada, et Jõhvis Veski tänaval ähvardas 25-aastane mees enda endist elukaaslast relvaga. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
21. oktoobril teatati politseile, et Tamsalus toimus naabrite vahel konflikt, mille tagajärjel löödi 53-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
20. oktoobril tuvastasid piirivalvurid, et Iisraeli kodanik esitas Narva piiripunktis võltsitud lemmiklooma passi ja sertifikaadi. Kuna inimene oli nõus menetluskulude ja võimaliku karistusena mõistetava rahalise karistuse asendamise maksega riigituludesse, siis kriminaalmenetlust ei alustatud. Ta tasus riigituludesse 300 eurot ning suundus seejärel Eesti Vabariiki.

Nädalavahetusel fikseeriti Narva jõel kaks ajutise kontrolljoone ebaseaduslikku ületust väikelaevaga suunaga Eesti-Vene-Eesti. Väikelaeva juhtidele määrati rahatrahv 200 eurot.

Nädalavahetusel tõkestasid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemise 47 Moldova, 10 Ukraina, kolmel Venemaa, kahel Valgevene, Iisraeli ja Armeenia ning ühel Serbia ja Gruusia kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

21. oktoobril kontrollisid piirivalvurid Narva piiripunktis Eestisse sisenemisel Eesti Vabariigi kodanikku, kes eksponeeris agressorriigi sümboolikaga eset. Isiku tähelepanu juhiti sellele, et Eesti Vabariigis on selline sümboolika keelatud. Isikule määrati rahatrahv 100 trahviühikut, summas 400 eurot.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Kehaline väärkohtlemine
22. oktoobril sai politsei teate, et Järva vallas lõi ja tõukas 48-aastane mees oma 42-aastast abikaasat.

Pärnumaa

Kehalised väärkohtlemised
17. oktoobril sai politsei teate, et Lääneranna vallas lõi 41-aastane mees 53-aastast naist. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

21. oktoobri õhtul sai politsei teate, et Pärnus spas lõi 34-aastane mees 27-aastast ja 31-aastast meest. Politsei pidas lööja kuriteos kahtlustatavana kinni ja toimetas jaoskonda.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.