Politseis registreeritud sündmused

POLITSEI- JA PIIRIVALVEAMET
05.07.2024

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 86 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 59 varavastast kuritegu, sealhulgas 42 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 34. Juhtus seitse inimkannatanuga liiklusõnnetust. Juhtimiselt kõrvaldati kaks joobekahtlusega sõidukijuhti.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
4. juulil teatati, et Kesklinnas Valli tänaval seni tuvastamata mees lõi 39-aastast meest. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

4. juulil teatati, et Lasnamäel Linnamäe tee korteris 36-aastane naine lõi 46-aastast endist abikaasat noaga. Kannatanu sai kergeid vigastusi ning lubati kodusele ravile. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

4. juulil teatati, et Põhja-Tallinnas Uus-Maleva tänaval seni tuvastamata inimene lõi 51-aastast meest. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

4. juulil teatati, et Lasnamäel Linnamäe tee korteris tekkis konflikt, mille käigus 33-aastane naine tekitas oma 36-aastasele abikaasale vigastusi.

Vargus
4. juulil teatati, et Kesklinna ehitusobjektilt on varastatud mõõdistusaparaat. Tekitatud kahju on umbes 3000 eurot. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kelmus
Tartus elav mees andis politseile teada, et soovis 1. juulil osta lastele mõeldud mänge Instagramis. Esmalt tegi mees PayPali kaudu ülekande tasudes mängu hinna, kuid seejärel paluti temalt kirja teel veel 500 euro maksmist, mis lubati tagasi maksta. Summat nõuti kinnitusena, et tegemist pole petturiga. Pärast nõutud summa maksmist mees müüjaga enam kontakti ei saanud ja ei ole praeguseni saanud ka soetatud kaupa. Kahju on 529 eurot.

Vargused
Ajavahemikul 23. – 28. juuni varastati Tartu linnas Kivi tänaval korterelamu lukustatud jalgrattahoidlast musta ja kollase kirju raamiga jalgratas Bottecchia 116. Kahju on 643 eurot.

Ajavahemikul 24. – 28. juuni varastati Nõu vallas tuule- ja päikeseenergia hübriidkontroller, inverter ja tiivikuta tuulegeneraator koos viiemeetrise mastiga. Kahju on 1000 eurot.

Ajavahemikul 26. – 30. juuni varastati Tartu linnas Pikal tänaval kaupluse eest jalgrattahoidjast lukustatud musta värvi jalgratas Scott. Kahju on 1000 eurot.

Ööl vastu 28. juunit varastati Tartus Julius Kuperjanovi tänaval kortermaja trepikojast musta ja rohelise kirju jalgratas Head. Kahju on 1500 eurot.

Piiriturvalisus
Möödunud nädalavahetusel tõkestati Kagu piiripunktides riiki sisenemine kahel Venemaa ja kolmel Ukraina kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kelmus
Politseisse pöördus Narvas elav naine, kellele helistasid kelmid, kes esinesid tema lapselapsena ja väitsid, et lapselaps on sattunud liiklusõnnetusse ning nüüd on vaja tema ravi jaoks raha. Kelmid veensid naist sularaha välja võtma ja selle kelmidele üle andma, mida naine ka tegi. Kelmusega tekitatud kahju on 6000 eurot.

Politseisse pöördus Narvas elav naine, kellele helistasid väidetavalt haiglatöötajad ja ütlesid, et tema tütar on sattunud liiklusõnnetusse ja nüüd on vaja ravi jaoks raha. Kelmid veensid naist sularaha välja võtma ja selle kelmidele üle andma, mida naine ka tegi. Kelmusega tekitatud kahju on 950 eurot.

Piiriturvalisus
4. juulil tõkestati Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemine kahel Iisraeli kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeval Lääne prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

PPA ootab migratsioonireeglite rikkumiste ja välismaalastega seotud vihjeid meiliaadressile ...

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.