Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 81 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 42 varavastast kuritegu, sealhulgas 25 vargust (kolm eluruumidest, üks sõidukist). Registreeriti viis inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kuus inimest. Tabati 13 alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 252 väärtegu.

Piiril väljastati viis sisenemiskeeldu, Eestist saadeti välja kaks inimest. Tuvastati üks riigipiiri ebaseaduslik ületamine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
22. oktoobri öösel teatati, et Kesklinnas Harju tänaval asuvas meelelahutusasutuses lõi 19-aastast meest talle tuttav mees ja tekitas talle valu.

22. oktoobril teatati, et 28-aastane mees lõi Haaberstis Õismäe teel oma elukaaslast, 31-aastast naist.

22. oktoobril teatati, et 43-aastane mees lõi Mustamäel Ehitajate teel oma isa, 67-aastast meest. Politseinikud pidasid 43-aastase mehe kinni.

22. oktoobril teatati, et alkoholijoobes 64-aastane mees lõi Põhja-Tallinnas Pelguranna tänaval oma abikaasat, 67-aastast naist ja tekitas talle valu. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Vargus
22. oktoobril teatati, et Kesklinnas Juhkentali tänaval varastati ehitusplatsilt erinevaid tööriistu. Kahju on kokku 1950 eurot.

Avaliku korra raske rikkumine
22. oktoobril teatati, et Haaberstis Järveotsa teel asuvas meelelahutusasutuses löödi 20-aastast naist.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargus

Politseile laekus teade, et 12. oktoobril varastati Mustvee vallas Raja küla ehitusobjektilt ehitusmaterjale. Kahju on 350 eurot.

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine

18. oktoobril löödi Tartus Kastani tänava eramus puhkenud tüli käigus 19-aastast noormeest, kes pöördus tervisekontrolliks traumapunkti.

Vargused

Politseile laekus teade, et 18. oktoobril varastati Tartus Vallikraavi tänava meelehautusasutuses musta värvi iPhone X mobiiltelefon. Kahju on 1000 eurot.

Politseile laekus teade, et Tartu vallas Tila külas asuva tankla kassasahtlist varastati 90 eurot sularaha.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Avaliku korra raske rikkumine

22. oktoobril kella 15.10 paiku teatati, et Jõhvis Kooli tänaval asuvas parklas on kahjustatud sõiduautot. Varasemalt kuulsid inimesed seal lasku. Sündmuskohal tööd teinud kriminalist tuvastas, et kahjustused põhjustas tulistamine. Lasu sooritamise hetkel kedagi autos ei viibinud ning keegi viga ei saanud. Esmaspäeva õhtul kella 23 paiku pidas politsei kuriteos kahtlustatavana kinni 56-aastase mehe. Sündmuse täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Kehaline väärkohtlemine

22. oktoobril teatati, et Narvas Rakvere tänaval asuvas korteris tungis 21-aastasele naisele kallale tema 22-aastane elukaaslane. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Vargus

22. oktoobril teatati, et Kohtla-Järvel Puru teel asuvast korterist varastati rahakott, dokumendid ja 2030 eurot sularaha.

Juhtumid piiril

21. oktoobril toimus ebaseaduslik piiriületus Narva veehoidlal, kus seni tuvastamata alus liikus Eesti vetest Vene Föderatsiooni ja tagasi.

22. oktoobril saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 2000. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kelle markeeris ära Maksu- ja Tolliameti narkokoer. Tollikontrollis tuvastati mehe asjade hulgast aine, mille tuvastas kanepi kiirtest. Aine võeti ära ning alustati menetlust. Mehele väljastati sisenemiskeeld ning ta saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

22. oktoobril saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1973. aastal sündinud Ukraina kodanik, kes andis ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta ning kellel puudusid asjakohased dokumendid ja piisavad rahalised vahendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld ning mees saadeti tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargus

22. oktoobril sai politsei teate, et Pärnus varastati korterist erinevaid esemeid. Kahju on kokku 300 eurot.

Läänemaa

Vargus

22. oktoobril sai politsei teate, et Lääne-Nigula vallas varastati eramu territooriumilt metalli. Kahju on täpsustamisel.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.