Politseis registreeritud sündmused

Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti möödunud ööpäeval 56 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 19 varavastast kuritegu, sealhulgas 10 vargust (üks eluruumidest ja üks sõidukitest) ning üks sõidukivargus ja omavoliline kasutamine. Registreeriti üks inimvigastustega liiklusõnnetus, milles sai vigastada kaks inimest. Tabati seitse alkoholijoobes sõidukijuhti. Väärtegusid registreeriti 94. Möödunud nädala jooksul registreeriti kolm euro võltsimisega seotud kuritegu.

Registreeriti viis piirilt väljastatud sisenemiskeeldu ja üks Schengeni viisaeeskirja rikkumine. Eestist saadeti välja üks isik.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
Ööl vastu 3. detsembrit teatati, et 44-aastane mees lõi Põhja-Tallinnas Kaluri tänaval oma naabrit, 30-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid 44-aastase mehe kinni.

Ööl vastu 3. detsembrit teatati, et 29-aastane mees lõi Lasnamäel Paekaare tänaval asuvas korteris 18-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

3. detsembril teatati, et alkoholijoobes 48-aastane mees lõi Haaberstis Järveotsa teel asuvas korteris oma ema, 82-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

3. detsembril teatati, et ühise alkoholitarbimise käigus löödi noaga 37-aastast meest ja tekitati talle kergemaid kehavigastusi.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
3. detsembril teatati, et alkoholijoobes 61-aastane mees lõi Püünsi külas Ülase teel asuvas majas oma abikaasat, 63-aastast naist ja tekitas talle valu. Politseinikud pidasid mehe kinni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine

3. jaanuari õhtul puhkes Tartus Ravila tänava korteris elukaaslaste vahel äge sõnavahetus, mis päädis kähmlusega. Rüseluses sai viga 19-aastane naine. Meedikud võtsid kannatanu esmaabiks haiglasse kaasa. Politsei pidas agressiivse 37-aastase mehe kinni ning viis ta esmalt arestikambrisse kainenema.

Juhtumid piiril

3. jaanuaril kella 14 paiku kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis Venemaa numbrimärgiga sõiduautot Audi, kust avastasid külmrelva, mille omamine ja kasutamine on relvaseadusest tulenevalt tsiviilkäibes keelatud. Piirivalvur konfiskeeris sõidukist avastatud keelatud eseme, masina juhile koostati väärteoprotokoll ning tal lubati seejärel oma teekonda jätkata.

4. jaanuaril kella 3 ajal öösel tõkestati Luhamaa piiripunktis Eestisse sisenemine 55-aastasel Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kellel puudusid asjakohased dokumendid õigustamaks reisi eesmärki ja tingimusi. Isik saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine

3. jaanuaril teatati, et Kohtla-Järve Sompa linnaosas tungiti kallale 57-aastasele mehele.

Vargus

Ajavahemikul 27. detsember kuni 3. jaanuar tungiti Narvas P. Kerese tänaval pargitud sõidukisse ning varastati gaasipedaal, multimeedia ekraan ja muid esemeid. Kahju on 630 eurot.

Juhtumid piiril

3. jaanuaril saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1982. sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kes juhtis Venemaal registreeritud sõidukit BMW. Kontrolliks esitas mees võltsitud liikluskindlustuse poliisi. Mehele määrati rahaline karistus.

3. jaanuaril saabus Narva-1 piiripunkti riigist väljuvale suunale 1994. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et naine viibis Schengeni territooriumil seadusliku aluseta 30 päeva, neist ühe päeva Eestis. Naisele määrati rahatrahv ning ta lahkus Venemaale.

3. jaanuaril saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1985. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kellel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld ning mees saadeti tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Arvutikelmus

3. jaanuaril alustati kriminaalmenetlus selles, et 1. jaanuaril võttis seni tuvastamata isik Paides Pärnu tänaval asuvast sularahaautomaadist välja sularaha teise inimese nimele välja antud pangakaardiga. Kelmusega tekitati varalist kahju 490 eurot.