Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 87 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli avaliku korra raske rikkumine, 35 varavastast kuritegu, sealhulgas 20 vargust. Registreeriti kaheksa inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada üheksa inimest. Tabati kaheksa alkoholi- ja üks narkojoobes sõidukijuht. Registreeriti 275 väärtegu.

Piiril väljastati 11 sisenemiskeeldu ning registreeriti Schengeni viisaeeskirja rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

Ööl vastu 12. septembrit teatati, et Haaberstis Õismäe teel rünnati 55-aastat meest, kes kasutas enesekaitseks gaasi.

12. septembril teatati, et alkoholijoobes 61-aastane naine lõi Põhja-Tallinnas Tuulemaa tänaval asuvas korteris oma lapselast, 19-aastast naist.

Vargus

12. septembril teatati, et Lasnamäel Kivila tänaval asuvast kauplusest varastati kuldkette. Kahju on üle 3800 euro.

Ahistav jälitamine

12. septembril teatati, et endine elukaaslane otsib Tallinnas järjepidevalt kontakti naisega, mis häirib ja piirab tema vabadusi.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine

12. septembril teatati, et 50-aastane mees lõi Paldiskis Sadama tänaval asuvas korteris oma endist abikaasat, 47-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Asja rikkumine ja hävitamine

12. septembril teatati, et Paldiskis rikuti hooletu sõitmisega ära sõidutee. Kahju on üle 5000 euro.

Juhtumid piiril

12. septembril saabus Istanbulist Tallinna lennujaama Egiptuse Araabia Vabariigi kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Naisele väljastati sisenemiskeeld ja ta viibib lennujaama transiitalal kuni tagasilennuni.

12. septembril saabus Moskvast Tallinna lennujaama Venemaa Föderatsiooni kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Naisele väljastati sisenemiskeeld ja ta lendas tagasi Moskvasse.

12. septembril saabusid Kiievist Tallinna lennujaama viis Ukraina kodanikku, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Kolmele naisele ja kahele mehele väljastati sisenemiskeeld ja nad viibivad lennujaama transiitalal kuni tagasilennuni.

12. septembril saabus Kiievist Tallinna lennujaama Ukraina kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid ning piisavad elatusvahendid. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta viibib lennujaama transiitalal kuni tagasilennuni.

12. veebruaril leiti Tallinna lennujaamas reisija käsipagasist padrun. Politseinikud võtsid padruni hoiule ja lubasid reisija lennukile. Reisilt naastes ootab relvaluba mitteomavat naist väärteomenetlus.

LÕUNA PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeval Lõuna-Eestis olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Juhtumid piiril

12. septembril kella 7 ajal tõkestati Luhamaa piiripunktis Eestisse sisenemine Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kel puudus seaduslik alus riiki sisenemiseks. Kuna piiripunkti saabunud naise viisa oli kehtetu, vormistati talle riiki sisenemise keeld ning ta saadeti tagasi Venemaale.

12. septembril kontrollisid Lõuna prefektuuri piiriametnikud koos Põlva piirkonnapolitseinikega Kanepi valla ettevõtteid tuvastamaks, kas neis töötab seadusliku aluseta Eestis viibivaid või tagaotsitavaid isikuid. Kokku kontrolliti kahte juriidilist ja 12 füüsilist isikut. Kontrollkäigul rikkumisi ei tuvastatud.

12. septembril kella 16.00 ajal kontrolliti Luhamaa piiripunktis Eestisse saabumisel Valgevene registreerimismärkidega sõiduautot BMW X6, milles olid kaks Valgevene Vabariigi kodanikku. Tolliametnikud suunasid sõiduki röntgenkontrolli, mille käigus avastati masinast peidetud 42 440 Valgevene maksumärkidega sigaretti. Sõiduk võeti arestiplatsile hoiule, tolliametnikud pidasid isikud kinni ning alustasid nende suhtes menetluse.

12. septembril õhtul kella 22.20 ajal tõkestati Koidula piiripunktis Eestisse sisenemine kahel Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kel puudus seaduslik alus riiki sisenemiseks. Kuna piiripunkti saabunud isikute viisad oli kehtetu, vormistati neile riiki sisenemise keeld ning nad saadeti tagasi Venemaale.

12. septembril kella 22 paiku said piirivalvurid info, et Peipsi järvel Pedaspää lahel on paat madalikule sõitnud ning selle pardal olevad inimesed vajavad abi. Teatele reageerinud Mustvee kaatripatrull tõmbas paadi madalikult lahti ning pukseeris Praagale Emajõe suudmesse. Aluse ja inimestega oli kõik korras ning Emajõe suudmest jätkas paatkond iseseisvalt liikumist.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Olulisi sündmusi pole registreeritud.

Ida-Virumaa

Avaliku korra raske rikkumine

12. septembri hilisõhtul tuli Kohtla-Järvel Järveküla teel asuva toitlusasutuse juures kaks tundmatut naist 23-aastase mehe juurde ja üks naistest lasi mehe suunas pipargaasi. Naised võtsid ära mehe käes olnud toidu ja põgenesid sündmuskohalt.

Lähenemiskeelu rikkumine

12. septembril rikkus Kohtla-Järvel 40-aastane mees kohtuotsusega kehtestatud lähenemiskeeldu ja viibis oma endise abikaasa elukoha juures.

Kehalised väärkohtlemised

12. septembril lõi Narvas Tallinna mnt korteris 26-aastane mees oma 48-aastast ema, tekitades talle füüsilist valu.

12. septembril lõi Narvas Lavrentsovi tn asuvas meelelahutusasutuses 31-aastane mees 22-aastast asutuse töötajat, tekitades naisele füüsilist valu. Mees peeti kinni ja toimetati politseijaoskonda.

Vargused

12. septembril avastas Sillemäel Gagarini tn asuvas asutuses 43-aastane naine, et ta rahakotist on kadunud 250 eurot.

12. septembril teatati politseile, et öösel vastu 8. septembrit varastati Kohtla-Järvel Ahtme maanteel asuvast meelelahutusasutusest mobiiltelefon Samsung Galaxy S10e maksumusega 529 eurot.

12. septembril tungis Juhkentali tänaval Narvas 41-aastane mees, kes on varem korduvalt vargusi toime pannud, akna kaudu korterisse ja pani toime varguse. Kahju on 70 eurot. Politseinikud pidasid mehe sündmuskohal kinni ja toimetasid politseijaoskonda.

Kelmus

49-aastane Kiviõli elanik teatas politseile, et tundmatu isik vormistas kannatanu nimele ajavahemikus märtsist augusti keskpaigani erinevaid kiirlaene. Selle tagajärjel sai naine kahju kogusummas ligi 13 600 eurot.

Juhtum piiril
12. septembril kontrolliti Narva raudtee piiripunktis Eestisse sisenemisel reisirongiga Moskva-Tallinn piiripunkti saabunud 1979. aastal sündinud Eesti Vabariigi kodanikku. Kuna mees oli tagaotsitav, isik peeti kinni ja toimetati politseijaoskonda.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargused

12. septembril sai politsei teate, et varem sarnaste kuritegude eest kriminaalkorras karistatud 54-aastane mees möödus Pärnus Riia maanteel asuvas kaupluses kauba eest tasumata. Tegu jäi aga lõpule viimata, sest mees peeti kaupluse töötajate poolt kinni ja anti üle politseile.

12. septembril sai politsei teate, et Saarde vallas varastas 18-aastane mees elumaja lukustamata kõrvalhoonest mopeedi. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Raplamaa

Vargus
12. septembril sai politsei teate, et Kehtnas Kooli tänaval varastati hoonest muuhulgas kaks televiisorit Samsung, turvakaamera ja viis sülearvutit. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.