Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 89 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 40 varavastast kuritegu, sealhulgas 40 vargust (üks eluruumidest ja üks sõidukist). Lähisuhtevägivalla teateid oli 19.
Ööpäeva jooksul juhtus kuus inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai viga kuus inimest. Liikluses tabati 12 alkoholijoobes ja kaks narkojoobes sõidukijuht.
Piiril väljastati 60 sisenemiskeeldu. Eestis saadeti välja üks inimene, oli üks riigipiiri ebaseaduslik ületamine ja tabati kaks ebaseaduslikult viibivat inimest.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
22. septembril teatati, et Kesklinnas Pärnu maanteel lõi 20-aastane mees 19-aastast meest. Politseinikud pidasid lööja kinni.

Vargus
22. septembril teatati, et Kesklinna Väike-Karja tänaval asuvast hotellist varastati mobiiltelefonid ja sülearvuti. Kahju on kokku 2100 eurot.

Harjumaa

Vargus
22. septembril teatati, et Loo alevikus Saha teel on murtud sisse kortermaja keldriboksi, kust on varastatud jalgratas. Kahju on kokku 2124,15 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargus
15. septembril varastati Tartus Narva maanteelt elektritõukeratas. Kahju on 250 eurot.

Viljandimaa

Vargus
22. septembril avastati, et Viljandis Liiva tänaval on sisse murtud tühjalt seisvasse eramusse, kust varastati nõusid, maale, pilte ning teler. Kahju on selgitamisel.

Piiriturvalisus
Möödunud ööpäeval tõkestati Kagu piiripunktides riiki sisenemine kuuel Venemaa Föderatsiooni ja ühel Ukraina kodanikul, kuna neil puudus seaduslik alus riiki sisenemiseks, ka polnud nende ütlused reisi eesmärgi kohta usaldusväärsed, mistõttu väljastati neile sisenemiskeelud ning nad saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

22. septembril saabus Luhamaa piiripunkti Läti numbrimärgiga Mercedese sõiduk, mille juht sõitis oma autoga peatumata läbi maanteepiiripunkti piirikontrollist. Piirivalvurid asusid selgitama asjaolusid ning olid kontaktis ka Vene poole piirivalvuritega, kust masin niisamuti peatumata esmast kontrollist läbi oli sõitnud. Hilisõhtul saadeti mees masinaga Venemaa Föderatsioonist tagasi ning ta peeti Luhamaal kinni. Kontrollimisel ilmnes, et tegu on Läti Vabariigi kodanikuga, kelle sõiduvahend oli registreerimata, lisaks puudus mehel ka juhtimisõigust tõendav dokument. Tema suhtes alustati menetlust, sõiduk paigutati tolliplatsile ning rikkumiste eest määrati talle 800-eurone rahatrahv.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
22. septembril teatati politseile, et Kohtla-Järvel Ahtme linnaosas lõi 23-aastane mees oma abikaasat. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

22. septembril sai politsei teate, et Lüganuse vallas tekkis konflikt ema ja tema täiskasvanud poja vahel, mille käigus lõi poeg ema. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Piiriturvalisus
22. septembril avastas Ida prefektuuri radarvaatleja Narva veehoidlal ajutise kontrolljoone ebaseadusliku ületuse suunaga Vene Föderatsioonist Eestisse ja tagasi. Vene Föderatsiooni piirivalve pidas kummipaadiga liikunud isiku kinni.

21. septembril kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestist väljumisel Moldova Vabariigi kodanikku, kes oli viibinud Schengeni territooriumil seadusliku aluseta 125 kalendripäeva. Mehele kohaldati sissesõidukeeld kaheks aastaks.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Hiiumaa

Kehaline väärkohtlemine
22. septembril alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et 17. septembril lõi 48-aastane mees Kärdlas korteris tüli käigus oma endist abikaasat.

Järvamaa

Vargus
22. septembril alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et septembri esimestel nädalatel varastati Järva vallas laost haavapalki. Vargustega tekitatud kahju on hinnanguliselt üle 300 euro.

Pärnumaa

Vargus
22. septembril sai politsei teate, et Pärnus varastas 30-aastane naine Aida tänaval kauplusest ligemale 500 euro väärtuses rõivaid. Turvamees pidas naise kinni ja andis üle politseile.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.