Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti politsei- ja piirivalveametis 111 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 49 varavastast kuritegu, sh 33 vargust. Registreeriti seitse inimkannatanutega liiklusõnnetust. Juhtimiselt kõrvaldati kaks alkoholi või narko tarvitamistunnustega sõidukijuhti.

Ööpäeva vältel tuli üle piiri Eestisse 66 Ukraina kodanikku, kellest 21 teatas, et plaanib Eestisse jääda.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
25. mail teatati, et Põhja-Tallinnas Tehnika tänaval korteris tekkis füüsiline konflikt elukaaslaste vahel, mille käigus mõlemad osapooled, 33-aastane mees ja 35-aastane naine, said kehavigastusi. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.
25. mail teatati, et Lasnamäel Ümera tänaval löödi 18-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

25. mail teatati, et Mustamäel Ehitajate teel korteris lõi 62-aastane mees 40-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.
25. mail teatati, et Kesklinnas Kai tänaval lõi alkoholijoobes naine enda 56-aastast õde. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

25. mail teatati, et Lasnamäel Pallasti tänava korteris lõi 34-aastane mees enda 32-aastast venda. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

25. mail teatati, et Põhja-Tallinnas Sõle tänaval tekkis konflikt alkoholijoobes elukaaslaste vahel, mille käigus mõlemad osapooled, 41 aastane mees ja 41 naine said vigastada. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

LÕUNA PREFEKTUUR

Vargus
25. mail sai politsei teate, et Jõgeva vallas Siimusti alevikus on trepikojast varastatud elektriline tõukeratas Xiaomi 1S. Vargusega tekitatud kahju on 360 eurot.

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
25. mail teatati politseile, et Tartu linnas Nõlvaku tänava kortermajas lõi 37-aastane mees oma 43-aastast elukaaslast. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Kelmused
25. mail pöördus politseisse 47-aastane naine, kes müüs Facebookis puidust kaussi. Müüjaga võttis ühendust ostja, kes väitis, et tasus kullerile ja saatis naisele lingi, kuhu tuli sisestada pangakaardi andmed. Naine sisestas andmed ning tema pangakontolt läks võõrale kontole 229 eurot. Ostjaga ei ole müüja enam ühendust saanud.

25. mail pöördus politseisse 34-aastane naine, kes müüs Facebookis laste tõukeratast. Naisega võttis ühendust ostja, kes küsis, kas tõukeratast saaks kulleriga saata. Müüja oli sellega nõus ja ostja saatis talle lingi, mille avades pidi naine oma isiku identifitseerima. See ebaõnnestus ning müüja proovis seda teha mitu korda. Lõpuks avastas naine, et midagi on valesti, aga selleks hetkeks oli juba tema pangakontolt nelja maksega läinud maha 2264 eurot võõrastele kontodele.

Vargus
25. mail sai politsei teate, et Tartu linnas Risti tänavalt on varastatud jalgratas Scott Aspect 770. Vargusega tekitatud kahju on 650 eurot.

Viljandimaa

Kehaline väärkohtlemine
25. mail sai politsei teate, et Viljandi linnas Leola tänaval asuvas majas löödi 68-aastast meest. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 52-aastase mehe. Kiirabi toimetas kannatanu Viljandi haiglasse. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses. .

Piiriturvalisus
25. mail saabus Luhamaa piiripunkti Venemaa kodanik, kelle isiklike asjade läbivaatuse käigus leiti Venemaa juhiluba, mis oli täielikult võltsitud. Piirivalvurid võtsid võltsitud juhiloa hoiule. Inimene lahkus pärast menetlustoiminguid Venemaale.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Ähvardamine
25. mail sai politsei teate, et Narvas Kangelaste prospektil asuvas korteris ähvardas 21-aastane mees terava esemega kolme inimest. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Tööõnnetus
25. mail sai politsei teate, et Alutaguse vallas toimus tööõnnetus, kus võsaraiet teostanud mees kukkus võsalõikuri otsa ning sai vigastada. Mees toimetati haiglasse. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Kelmus
Politseisse pöördus Sillamäel elav mees, kellele helistasid kelmid tutvustades ennast vanemkomissarina ning hiljem helistanud kelm Eesti Keskpanga töötajana. Kelmid väitsid, et mehe nimel üritatakse volituse alusel laenu võtta. Kelmid ütlesid, et mees ei tohi panka ega politseisse helistada, kuna väidetavalt püüab keegi pangatöötaja tema nimel laenu võtta ning tegemist on salajase uurimisega. Kelm palus mehel arvutisse alla laadida Anydesk programmi, mida mees ka tegi. Mees edastas pahaaimamatult kelmidele enda pangaandmed ja hiljem avastas, et tema pangakontolt on kadunud 28 000 eurot.

Vargused
24. mail sai politsei teate, et Jõhvis Keskväljakul asuvalt pingilt varastati järelevalveta jäetud mobiiltelefon. Vargusega tekitatud kahju on 1600 eurot.

25. mail sai politsei teate, et Narva-Jõesuus varastati eraettevõtte territooriumilt metalli. Vargusega tekitatud kahju on 1500 eurot.

Piiriturvalisus
25. mail tõkestasid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemise kolmel Ukraina ja Moldova, ühel Colombia, Serbia ning Venemaa kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Vargus
24. mail alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et ajavahemikul 18.-22. mai varastati Paides kortermaja keldrist lukustamata jalgratas Romet. Vargusega tekitatud kahju on 250 eurot.

Raplamaa

Vargus
25. mail alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et 19. mai hommikul tankis seni kindlast tegemata isik Kohila vallas teenindusjaamas mootorikütust ja lahkus teenindusjaamast kütuse eest tasumata. Vargusega tekitatud varaline kahju on ligemale 800 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.