Politseis registreeritud sündmused

Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 176 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas 47 varavastast kuritegu, üks röövimine ja 31 vargust, kaks sõidukivargust ja omavolilist kasutamist. Registreeriti 10 inimvigastustega liiklusõnnetus, milles sai vigastada 11 inimest. Tabati 77 alkoholijoobes ning kaheksa narkojoobes sõidukijuhti. Väärtegusid registreeriti 605.

Piiril väljastati 28 sisenemiskeeldu, Eestist saadeti välja 10 isikut, registreeriti kolm Schengeni viisaeeskirja rikkumist, neli salakaubavedamise juhtumit ning üks piirirežiimi rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Ähvardamised

4. oktoobril teatati, et 46-aastane mees ähvardas Põhja-Tallinnas Merelahe teel terava esemega 42-aastast meest. Politseinikud pidasid 46-aastase mehe kinni.

4. oktoobril teatati, et 64-aastane mees ähvardas septembri keskpaigas Põhja-Tallinnas Soo tänaval naist vägivallaga.

Kehalised väärkohtlemised

Ööl vastu 4. oktoobrit teatati, et 45-aastane mees ründas Põhja-Tallinnas Pebre tänaval oma elukaaslast, 50-aastast naist ja tekitas talle valu. Politseinikud pidasid mehe kinni.

4. oktoobril teatati, et Kesklinnas Suur-Karja tänaval löödi 31-aastast meest ja tekitati talle valu.

4. oktoobril teatati, et 20-aastane mees lõi Põhja-Tallinnas Sõle tänaval 37-aastast meest ja tekitas talle valu.

4. oktoobril teatati, et Lasnamäel Ümera tänaval toimus konflikt alkoholijoobes 47-aastase mehe ja talle tuttava 18-aastase noormehe vahel. Politseinikud viisid 47-aastase mehe kainenema.

5. oktoobril teatati, et Mustamäe linnaosas Kadaka teel tõugati 48-aastast meest, kes kukkus ja sai viga.

5. oktoobril teatati, et Lasnamäe linnaosas Raadiku tänaval lõi 33-aastane mees korduvalt oma 29-aastast elukaaslast. Politseinikud pidasid mehe kahtlustatavana kinni.

5. oktoobril teatati, et Kesklinnas Vana-Viru tänaval tõukas 43-aastane mees 74-aastast mees, kes kukkus ja sai viga. Politseinikud pidasid kahtlustatava kinni.

5. oktoobril teatati, et Kesklinnas Lootsi tänaval lõi 60-aastane mees 59-aastast meest. Kahtlustatav peeti kinni.

5. oktoobril teatati konfliktist Mustamäe linnaosas A. H. Tammsaare 49-aastase mehe ja temale tuttava 38-aastase mehe vahel.

5. oktoobril teatati, et Põhja-Tallinnas Karjamaa tänaval lõi 28-aastane mees temale tuttavat 63-aastast ema.

6. oktoobril teatati, et Kesklinnas Sauna tänaval lõi 22-aastane joobes naine 27-aastast turvameest. Naine peeti kahtlustatavana kinni.

6. oktoobril teatati, et Lasnamäe linnaosas Linnamäe teel lõi 53-aastast naist temale tuttav mees.

6. oktoobril teatati, et Lasnamäel Raadiku tänaval lõi 52-aastane naine oma 54-aastast elukaaslast. Naine toimetati arestimajja kainenema.

6. oktoobril teatati, et Mustamäel J. Sütiste teel lõi 30-aastane mees oma 24-aastast elukaaslast. Politseinikud pidasid mehe kahtlustatavana kinni.

6. oktoobril teatati, et Kesklinnas Suur-Ameerika tänaval lõi 50-aastane mees 32-aastast tuttavat.

Vargus

4. oktoobril teatati, et Kesklinnas Aia tänaval varastati seljakott isiklike esemetega. Kahju on üle 1800 euro.

Omavoliline sissetung ja lahkumisnõude täitmata jätmine

4. oktoobril teatati, et alkoholijoobes 49-aastane mees sisenes Kesklinnas Asula tänaval omavoliliselt võõrasse eluruumi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised

5. oktoobril teatati konfliktist Lääne-Harju vallas Rummu alevikus, mille käigus lõi 54-aastane naine temale tuttavat 53-aastast naist.

6. oktoobril teatati, et Jõelähtme vallas Uuskülas lõi 39-aastane mees oma 30-aastast abikaasat. Politseinikud pidasid mehe kinni.

6. oktoobril teatati, et Maardu linnas Nurga tänaval löödi 35-aastast meest.

Juhtumid piiril

4. oktoobril saabus Istanbulist Tallinna lennujaama Jordaania Hašimiidi Kuningriigi kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid ning piisavad elatusvahendid. Naisele väljastati sisenemiskeeld ja ta lendas tagasi Istanbuli.

4. oktoobril saabusid Kiievist Tallinna lennujaama viis Ukraina kodanikku, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid ning piisavad elatusvahendid. Kolmele mehele ja kahele naisele väljastati sisenemiskeeld ja nad lendasid tagasi Kiievisse.

4. oktoobril saabusid Kiievist Tallinna lennujaama kolm Ukraina kodanikku, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid ning piisavad elatusvahendid. Kolmele mehele väljastati sisenemiskeeld ja nad lendasid tagasi Kiievisse

5. oktoobril saabus Tallinna lennujaama 1985. aastal sündinud Gruusia kodanik, kellel puudusid asjakohased dokumendid ja piisavad rahalised vahendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld.

5. oktoobril saabus Tallinna lennujaama 1987. aastal sündinud Kambodža Kuningriigi kodanik, kes oli oma ühekordse viisa juba ära kasutanud. Piiril väljastati sisenemisekeeld.

6. oktoobril saabusid Tallinna lennujaama 1990. aastal ja kaks 1997. aastal sündinud Ukraina kodanikku, kellel puudusid asjakohased dokumendid ja piisavad rahalised vahendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeelud.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargused

4. oktoobril laekus politseile teade, et Põltsamaa vallas Puiatu külas varastati lukustamata puukuurist mitu jooksu autorehve koos velgedega. Kahju on umbes 900 eurot.

6. oktoobri õhtul märkasid piirivalvurid valvekaamerast, kuidas Mustvee sadamast varastati paat, millega siis Peipsile suunduti. Piirivalvurid reageerisid sündmusele ning väljusid järvele asjaolusid selgitama. Sadamast võõra paadi võtnud 33-aastane joobes mees peeti Lohusuu sadama lähistel kuriteos kahtlustatavana kinni ning toimetati politseimajja. Alus tagastati omanikule ning juhtunu üksikasjade selgitamiseks alustati uurimist.

Tartumaa

Kehalised väärkohtlemised

Ööl vastu 6. oktoobrit lõi joobes 32-aastane mees Tartus Akadeemia tänava korteris tüli käigus 33-aastast elukaaslast. Meedikud viisid naise tervisekontrolliks haiglasse. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni ning toimetas politseimajja.

6. oktoobri varahommikul puhkes Tartus Ülikooli tänava meelelahutusasutuses kahe mehe vahel tüli, mille käigus lõi 26-aastane mees 42-aastast meest. Viga saanud mehe toimetasid meedikud haiglaravile. Politsei pidas lööja kinni ning toimetas ta arestimajja.

Ööl vastu 6. oktoobrit puhkes Tartus Kooli tänava korteris elukaaslaste vahel tüli, mille käigus joobes 42-aastane mees lõi 40-aastast elukaaslast. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni. Naine meedikute abi ei vajanud.

6. oktoobri esimestel minutitel sai politsei väljakutse Tartus Kloostri tänava korterisse, kus joobes 40-aastane perepoeg oli löönud oma ema ja isa. Joobes mehe vanemad pöördusid esmaabiks traumapunkti. Politsei pidas agressiivse mehe kinni ning viis ta esmalt arestikambrisse kainenema.

5. oktoobri varahommikul lõi joobes 23-aastane naine Tartus Ülikooli tänava meelelahutusasutuse ees turvatöötajat. Politsei pidas naise kinni ning viis ta esmalt kainenema. Turvatöötaja pöördus esmaabiks traumapunkti.

5. oktoobril kella 6 paiku lõi joobes 30-aastane mees Tartus Ülikooli tänava meelelahutusasutuses puhkenud tüli käigus 22-aastast meest. Politsei pidas lööja kinni ning viis ta esmalt arestikambrisse välja puhkama. Meestest noorem viga ei saanud.

Valgamaa

Kehaline väärkohtlemine

5. oktoobri õhtul löödi Valgas Kesk tänaval joobes 40-aastast meest. Lisaks võeti mehelt ära kõlar, mille väärtus oli umbes 200 eurot. Meedikud viisid mehe esmaabiks haiglasse. Juhtunu üksikasju ja lööjat selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Röövimine

4. oktoobril pöördus politseisse 52-aastane Valgas elav mees, kelle sõnul oli teda oma koduuksel löödud. Esialgsetel andmetel kaotanud mees seejärel teadvuse ning meelemärkusele tulles avastas, et tema korterist on ära viidud rahakott koos dokumentide ning sularahaga ja musta raamiga maastikuratas. Lööjat ja juhtunu üksikasju selgitab politsei kriminaaluurimises.

Juhtumid piiril

5. oktoobril kella 9 ajal kontrolliti Luhamaa piiripunktis Venemaa numbrimärgiga sõiduautot Toyota, kust avastati elektrišokirelv. Juht koos keelatud esemega anti menetlustoiminguteks üle tolliametnikele.

5. oktoobril kella 10.30 paiku kontrollisid piirivalvurid Rannapungerja traaversil liikunud alust ning avastasid, et selle juht ei olnud piiriveekogule väljumist nõuetekohaselt registreerinud. Paadijuhile tehti hoiatus, selgitati piiriveekogul liikumise reegleid ning seejärel saadeti ta tagasi kaldale.

5. oktoobril kella 10.20 ajal kontrolliti Luhamaa piiripunktis Venemaa numbrimärgiga sõiduautot Land Rover, kust avastati elektrišokirelv. Juht koos keelatud esemega anti menetlustoiminguteks üle tolliametnikele.

4. oktoobri hilisõhtul avastasid Mehikoorma piirivalvurid, et Laaksaare sadamast lahkus mootorpaat, mille juht ei olnud järvele väljumist vastavas programmis registreerinud. Piirivalvurid selgitasid välja paadi omaniku ning võtsid temaga ühendust. Mehele selgitati, et piiriveekogule väljumine tuleb igal juhul registreerida ning mehel paluti tulla piirivalvekordonisse. Teel tagasi sattus paadijuht aga hätta, kui tema juhitud mootorpaat madalikule kinni jäi ning sealt omal jõul enam liikuma ei pääsenud. Nüüd võttis mees juba ise piirivalvuritega ühendust ning palus nende abi. Teatele reageerinud piirivalvurid leidsid mehe kottpimedalt järvelt üles ning võtsid ta pardale. Meedikute abi ta ei vajanud, küll tuvastasid piirivalvurid järvel end madalikule sõitnud kaptenil alkoholijoobe, mille suurus oli ka laevajuhi jaoks liialt suur. Mees toimetati piirivalvekordonisse, kus talle rikkumiste eest 500-eurone rahatrahv määrati.

6. oktooberil kella 13.45 paiku tõkestati Koidula piiripunktis Eestisse sisenemine kolmel Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kel puudusid dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Isikutele väljastati riiki sisenemiskeeld ning nad saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

6. oktoobril kella 13.30 paiku kontrollisid piirivalvurid Peipsi järvel Lohusuu traaversil liikunud veesõidukit ning avastasid, et ühel paadis viibinul puudus päästevest. Piirivalvurid määrasid rikkumise eest 80-eurose rahatrahvi.

6. oktoobri hilisõhtul kella 23.40 paiku avastati Luhamaa piiripunktis kahe Läti numbrimärgiga veoauto haagise külmutusseadmetest peidetuna ühtekokku 30 000 Valgevene maksumärkidega sigaretti. Veokijuhid koos sigarettidega anti menetlustoiminguteks üle Maksu- ja Tolliameti ametnikele.

Ööl vastu 7. oktoobrit kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis Venemaa numbrimärgiga sõidukit Suzuki, kust avastasid vedrujõul avaneva noa, mille omamine ja kasutamine on relvaseadusest tulenevalt tsiviilkäibes keelatud. Autoroolis olnud Venemaa Föderatsiooni kodanik koos keelatud esemega anti menetlustoiminguteks üle tolliametnikele.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine

Politseile laekus teade, et 5. oktoobri öösel löödi Väike-Maarja vallas Pargi tänaval 16-aastast noormeest.

Vargus

Politseile laekus teade selle kohta, et 13. septembril varastati Rakvere vallas Tõrremäe külas Haljala teel asuvast poest akutrell maksumusega 495 eurot.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised

Politseile laekus teade, et 6. oktoobri õhtul tekkis Kohtla-Järvel Lehola tänaval asuvas kortermajas kahe naise vahel tüli, mille käigus üks lõi väidetavalt teist. Kõik asjaolud on väljaselgitamisel.

Politseile laekus teade, et 6. oktoobril löödi Narvas Kreenholmi tänaval asuva hoone juures 13-aastast poissi. Kõik asjaolud on väljaselgitamisel.

Ööl vastu 6. oktoobrit lõi Narvas Tallinna maanteel asuva maja korteris alkoholijoobes 30–aastane mees abikaasat, 24-aastast naist. Mees on kahtlustatavana kinni peetud.

5. oktoobril lõi väidetavalt Kohtla-Järvel Sinivoore tänaval asuva maja juures 30-aastane mees 23-aastast meest. Kõik asjaolud on väljaselgitamisel.

Vargus

Politseile laekus teade, et ööl vastu 6. oktoobrit varastati Kohtla-Järvel Estonia puiesteel asuva maja korterist juhtmevaba kõlar ning pangakaart, millega võeti hiljem sularahaautomaadist välja 300 eurot. Kokku tekitati omanikule kahju summas 479 eurot.

Juhtum piiril

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 06.oktoobril Eestisse sisenemisel 1995. aastal ja 1987. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikke. Kuna meestel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati neile sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Kehaline väärkohtlemine

4. oktoobril sai politsei teate, et Järva vallas lõi 41-aastane mees ühise alkoholi tarvitamise käigus 33-aastast naist, kes sai viga. Politsei pidas 41-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Läänemaa

Vargus

4. oktoobril sai politsei teate, et Haapsalus mulla tänaval varastati eluhoone eest jalgratas Merida. Vargusega tekitati kahju ligi 300 eurot.

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine

5. oktoobril sai politsei teate, et Tootsi alevis lõid seni tuvastamata isikud ja 25- ning 30-aastased mehed 19-aastast naist ja 23-aastast meest, kes said viga. Politsei pidas 25-ja 30-aastased mehed kahtlustatavana kinni.

Vägivald politseiametniku suhtes

5. oktoobril alustati kriminaalmenetlust selles, et Tootsi alevis lõi 26-aastane mees töökohustusi täitnud politseinikku, kes sai viga. Politsei pidas 26-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Sõiduki omavoliline kasutamine

6. oktoobril sai politsei teate, et Pärnus Vingi tänaval kasutas 43-aastane mees omavoliliselt sõiduautot Audi. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Raplamaa

Kehalised väärkohtlemised

4. oktoobril sai politsei teate, et Märjamaa alevis lõi 30-aastane mees 46-aastast meest, kes sai viga.