Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 58 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas 19 varavastast kuritegu, sealhulgas 13 vargust (kaks eluruumidest ja üks sõidukist). Neljas liiklusõnnetuses sai surma üks ja viis vigastada inimest. Tabati kuus alkoholi- ja üks narkojoobes juht. Registreeriti 135 väärtegu.

Piiril väljastati viis sisenemiskeeldu ning Eestist saadeti välja üks inimene.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

9. jaanuaril teatati, et Põhja-Tallinnas Kopli tänaval löödi 17-aastast noormeest ning põhjustati talle valu.

9. jaanuaril teatati, et Kesklinnas Rävala puiesteel asuvas hoones lõi 49-aastane mees 44-aastast naist ning tekitas talle vigastusi.

Vägivald võimuesindaja suhtes

9. jaanuaril reageerisid politseinikud Põhja-Tallinnas Erika tänavale asuvasse korterisse, kus on agressiivne mees. Sündmuskohale jõudnud politseinikud nägid trepikojas joobes meest, kes sihtis neid relvataolise esemega. Politseinikud pidasid 69-aastase mehe kinni. Mehel oli käes gaasirelv.

Vargused

9. jaanuaril teatati, et Kesklinnas Müürivahe tänavalt varastati droon. Esialgne kahju on 1700 eurot.

9. jaanuaril teatati, et Lasnamäel Paekaare tänaval asuvast korterist varastati sülearvuti. Esialgne kahju on 1000 eurot.

Juhtum piiril

9. jaanuaril õhtul saabus Istanbulist Tallinna lennujaama 1992. aastal sündinud Palestiina kodanik. Mehel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid ning piisavad elatusvahendid. Tema viisa tunnistati kehtetuks ning talle väljastati sisenemiskeeld.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Kehaline väärkohtlemine

Ööl vastu 10. jaanuari pöördus politseimajja 38-aastane mees, keda oli rünnatud. Viga saanud joobes mehele andsid meedikud esmaabi. Lööjat ning juhtunu täpsemaid üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Viljandimaa

Vargus

Politseile laekus teade, et 1. jaanuari õhtul kella 20 paiku varastati Viljandis Uuel tänaval seisnud lukustamata sõiduautost Nissan X-Trail 250 eurot sularaha.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised

9. jaanuaril teatati, et Kohtla-Järvel Ahtme linnaosas Maleva tänaval asuvas korteris tungis 43-aastasele mehele kallale tema elukaaslane. Politsei pidas 44-aastase naise kahtlustatavana kinni.

9. jaanuaril teatati, et Alutaguse vallas tungisid 26-aastasele naisele kallale tema 33-aastane elukaaslane ja elukaaslase 58-aastane ema.

9. jaanuaril teatati, et Sillamäe linnas tungiti kallale 44-aastasele mehele.

Ähvardamine

9. jaanuaril teatati, et Narva linnas aiandusühistus Ogonjok ähvardati 58-aastast meest. Politsei pidas 35-aastase kahtlustatava kinni.

Juhtumid piiril

9. jaanuaril saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1995. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanik, kellel puudusid piisavad rahalised vahendid ja asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld ning naine saadeti tagasi Venemaale.

9. jaanuaril saabusid Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1993. aastal ja 1994. aastal sündinud Kuuba Vabariigi kodanikud, kellel puudusid kehtivad viisad riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeelud ning nad saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Kelmus

8. jaanuaril alustati kriminaalmenetlus selles, et Pärnumaal elava 69-aastase naise isikuandmeid kasutades võeti tema teadmata ja tahte vastaselt laenu kiirlaenu ettevõttest.

Vargus

9. jaanuaril alustati kriminaalmenetlus selles, et 7. jaanuari õhtupoolikul varastati Pärnus Aida tänaval asuvas kaubanduskeskuses rahakott koos selles olnud dokumentidega. Vargusega tekitatud kahju on ligi 230 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.