Politseis registreeritud sündmused

Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 149 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli viis avaliku korra rasket rikkumist ja 53 varavastast kuritegu, sealhulgas kaks röövimist, 35 vargust (kaks eluruumidest ja üks sõidukitest) ning kaks sõidukivargust ja omavolilist kasutamist. Registreeriti 12 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 13 inimest. Tabati 59 alkoholijoobes ja seitse narkojoobes sõidukijuhti. Registreeriti 844 väärtegu.

Piiril väljastati 13 sisenemiskeeldu, registreeriti neli Schengeni viisaeeskirja rikkumist, kaks riigipiiri ebaseaduslikku ületamist, kaks salakaubavedamise juhtumit ning üks piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumine. Eestist saadeti välja neli isikut.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

Ööl vastu 20. septembrit teatati, et 18-aastane noormees lõi Lasnamäel Läänemere teel asuvas majas endale tuttavat 48-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid 18-aastase noormehe kinni.

Ööl vastu 20. septembrit teatati, et Põhja-Tallinnas Põhja puiesteel rünnati 21-aastast meest.

20. septembril teatati, et 72-aastane mees lõi Lasnamäel J. Koorti tänaval asuvas korteris 72-aastast naist ja tekitas talle valu. Politseinikud pidasid mehe kinni.

20. septembril teatati, et 38-aastane mees ründas Lasnamäel Raadiku tänaval asuvas korteris endale tuttavat 31-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi.

Ööl vastu 21. septembrit teatati, et 20-aastane mees lõi Lasnamäel Kalevipoja põiktänaval endale tuttavat 41-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi.

21. septembril teatati, et Haaberstis Õismäe teel asuva kaupluse juures toimub konflikt suurema seltskonna vahel, mille käigus lõi 23-aastane mees 31-aastast meest. Politseinikud pidasid 23-aastase mehe kinni.

21. septembril teatati, et 35-aastane mees lõi Lasnamäel Kivila tänaval asuvas majas endale tuttavat 33-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

21. septembril teatati, et 34-aastane naine lõi Põhja-Tallinnas Sõle tänaval endale tuttavat 52-aastast naist ja tekitas talle valu.

Ööl vastu 22. septembrit teatati, et Kesklinnas Pärnu maanteel löödi 32-aastast meest ja tekitati talle kehavigastusi.

Ööl vastu 22. septembrit teatati, et Kesklinnas Vana-Posti tänaval asuvas meelelahutusasutuses toimus konflikt 25-aastase mehe ja 25-aastase naise vahel.

Ööl vastu 22. septembrit teatati, et Põhja-Tallinnas Tuulemaa tänaval toimus konflikt 20-aastase mehe ja 18-aastase naise vahel, mille käigus tekitati mehele lõikehaav.

22. septembril teatati, et 46-aastane mees lõi Lasnamäel Tähesaju teel endale tuttavat 41-aastast naist ja tekitas talle valu.

22. septembril teatati, et 40-aastane mees lõi Nõmmel Männiku teel endale tuttavat 57-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

22. septembril teatati, et 36-aastane mees ründas Lasnamäel Läänemere teel asuvas korteris 19-aastast meest ja tekitas talle valu.

22. septembril teatati, et 49-aastane mees ründas Kesklinnas F. R. Kreutzwaldi tänaval asuvas majutusasutuses endale tuttavat 49-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Vargus

20. septembril teatati, et Kesklinnas Viru tänaval varastati kaamerakott koos tehnikaga. Kahju on üle 8000 euro.

20. septembril teatati, et Kristiines Kotka tänaval varastati jalgratas Scott. Kahju on 1500 eurot.

22. septembril teatati, et Kesklinnas Luha tänaval varastati kaks arvutit. Kahju on üle 2700 euro.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine

Ööl vastu 22. septembrit teatati, et 48-aastane mees lõi Viimsi vallas Laiakülas endale tuttavat 35-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi.

22. septembril teatati, et alkoholijoobes 54-aastane mees lõi Loksa linnas asuvas korteris endale tuttavat 40-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Konflikti ajal viibis korteris ka alaealine laps. Politseinikud pidasid mehe kinni.

22. septembril teatati, et 49-aastane mees lõi Viimsi vallas Rohuneeme külas endale tuttavat 40-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

22. septembril teatati, et Saue vallas Munalaskme külas löödi alkoholijoobes 42-aastast meest.

22. septembril teatati, et 44-aastane mees lõi Saue vallas Munalaskme külas terava esemega 20-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid 44-aastase mehe kinni.

Ähvardamine

21. septembril teatati, et 68-mees ähvardas Anija vallas Kehra linnas endale tuttavat 65-aastast naist, kellel õnnestus majast põgeneda. Politseinikke nähes keeldus kirve ja noaga mees majast välumast ja lõhkus välisukse klaasi. Kolmetunnise läbirääkimise järel sisenesid majja kiirreageerijad, kes kasutasid neile füüsiliselt vastu hakanud mehe kinnipidamiseks gaasi, elektrišokirelva ja kummikuule. Majast välja toodud mehel väliseid vigastusi ei olnud, kuid ta kaotas õues teadvuse ning sündmuskohal viibinud kiirabi andis talle esmaabi ja viis mehe haiglasse. Ta on siiani haiglas ning viimase info kohaselt on tema seisund raske.

Juhtumid piiril

20. septembril saabus Kiievist Tallinna lennujaama Ukraina kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid ning piisavad elatusvahendid. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta lendas tagasi Kiievisse.

20. septembril saabus Kiievist Tallinna lennujaama Ukraina kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta lendas tagasi Kiievisse.

20. septembril koostasid Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnikud vabatahtliku lahkumisettekirjutuse ja kohaldasid sissesõidukeelu üheks aastaks Ukraina kodanikule, kes viibis Eestis ebaseaduslikult 29 päeva. Naine pani Eestis ebaseaduslikult viibides toime ka varguse, mille eest karistati teda kiirmenetluse korras rahatrahviga.

20. septembril avastati Tallinna lennujaama reisija taskust padrun. Mehele koostati väärteoprotokoll.

21. septembril teatati, et Dublinist Tallinna lennujaama saabuval lennukil on Iirimaa kodanik rikkunud suitsetamiskeeldu. Mehe enda väitel lülitus e-sigareti seade taskus ise tööle ja ta vabandas juhtunu pärast. Piiripunkti ametnikud lubasid mehe riiki.

22. septembril saabus Kutaisist Tallinna lennujaama Gruusia kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta viibib lennujaama kinnisel transiitalal kuni tagasilennuni.

22. septembril saabusid Kutaisist Tallinna lennujaama neli Gruusia kodanikku, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Kolmele mehele ja ühele naisele väljastati sisenemiskeeld ja nad viibivad lennujaama kinnisel transiitalal kuni tagasilennuni.

22. septembril saabus Kiievist Tallinna lennujaama kaks Ukraina kodanikku, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid ning piisavad elatusvahendid. Meestele väljastati sisenemiskeeld ja nad viibivad lennujaama kinnisel transiitalal kuni tagasilennuni.

22. septembril lõpetasid Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnikud viibimisaja, koostasid lahkumisettekirjutuse ja kohaldasid sissesõidukeelu kolmeks aastaks Ukraina kodanikule, kes pani Tallinna kaubanduskeskuses toime varavastase süüteo.

22. septembril tunnistasid Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnikud kehtetuks viisa, koostasid lahkumisettekirjutuse ja kohaldasid sissesõidukeelu pooleteiseks aastaks Valgevene Vabariigi kodanikule, kes osutas Tallinnas ebaseaduslikku taksoteenust.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargused

Ööl vastu 23. septembrit murti Kambja vallas Räni alevikus sisse ettevõtte ruumidesse, kust varastati 1043 eurot kassaraha.

22. septembril avastati, et Elva vallas Kalme külas on sisse murtud eramusse, kust varastatisularaha, ehteid, tööriistu, alkohoolseid jooke ning toitu. Kahju on selgitamisel.

Kehalised väärkohtlemised

22. septembril kella 10.30 paiku puhkes Tartu vallas Pataste külas joobes mehe ja kahe naise vahel tüli, mille tagajärjel sai viga 33-aastane naine. Kannatanu pöördus esmaabiks traumapunkti. Politsei pidas joobes 53-aastase mehe kinni ning ta viidi esmalt kainenema.

21. septembril puhkes Peipsiääre vallas Mustametsa külas 51-aastase ja 44-aastase mehe vahel tüli, mis päädis rüselusega. Kähmluses sai viga 44-aastane mees, kellele meedikud andsid esmaabi kohapeal.

Süütamine

20. septembril sai häirekeskus teate, et Elva vallas Käärdi alevikus põleb ühekordne kivimaja. Päästjad kustutasid tulekahju. Keegi inimestest põlengu tagajärjel viga ei saanud. Juhtunu üksikasju selgitatakse kriminaaluurimises.

Valgamaa

Avaliku korra raske rikkumine

Ööl vastu 21. septembrit puhkes Valgas J. Kuperjanovi tänava meelelahutusasutuses 41-aastase ja 33-astase mehe vahel kaklus, mille tagajärjel mõlemad mehed viga said. Meedikud viisid viga saanud mehed tervisekontrolliks haiglasse.

Kehaline väärkohtlemine

20. septembri õhtul lõi 58-aastane mees Valgas Pärnu tänava korteris tuttavat 59-aastast naist. Meedikud andsid naisele esmaabi kohapeal. Kuriteos kahtlustatav mees peeti kinni ning toimetati politseijaoskonda.

Viljandimaa

Vabaduse võtmine seadusliku aluseta

Politseile laekus teade, et ööl vastu 22. septembril võttis tuttav mees Viljandis C. R. Jakobsoni tänaval 46-aastaselt naiselt tema tahte vastaselt vabaduse, ent lubas naisel mõne aja möödudes tagasi koju minna. Naine sai vahejuhtumi käigus kergemaid vigastusi, kuid meedikute abi ta ei vajanud. Juhtunu üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Võrumaa

Varguskatse

Ööl vastu 20. septembrit sai politsei teate, et Võrus F. R. Kreutzwaldi tänava on sisse murtud kauplusesse, kus lõhuti kraanikauss ning püüti varastada sigarette. Politsei pidas seal samas kinni joobes 42-aastase mehe, kes toimetati esmalt arestikambrisse kainenema.

Valeraha teade

17. septembril avastati Võrus Kooli tänava ettevõttest võltsimistunnustega 2-eurone münt, mis saadeti ekspertiisi.

Juhtumid piiril

20. septembril avastasid piirivalvurid Võru maakonnas Setomaa vallas Sesniki küla piiriäärsel alal kahtlase liikumise. Saatse kordoni piirivalvetoimkond pidas piiri lähistel kinni sõiduauto, mida juhtis 19-aastane mees. Masinast avastasid piirivalvurid kuus musta kilesse pakitud kasti. Noor mees koos sigarettidega anti menetlustoiminguteks üle Maksu- ja Tolliameti ametnikele.

20. septembril peatasid piirivalvurid Tartumaal Peipsiääre vallas Kõnnu külas liikunud mopeedi. Juhi kontrollimisel avastati, et noormehel puudub juhtimisõigus. Alaealine kõrvaldati juhtimiselt, tema suhtes alustati menetlust ning koju läks nooruk mopeedi käe kõrval lükates.

21. septembril kella 22 ajal tõkestati Koidula piiripunktis Eestisse sisenemine Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kel puudus seaduslik alus riiki sisenemiseks. Kuna piiripunkti saabunud isiku viisa olid kehtetu, vormistati talle riiki sisenemise keeld ning ta saadeti tagasi Venemaale.

21. septembril kella 23 paiku peatasid piirivalvurid Tartumaal Peipsiääre vallas liikunud sõiduauto, mille roolis olnud mehel puudus juhtimisõigus. Lisaks avastasid piirivalvurid, et masinal ei olnud ka kehtivat ülevaatust. Mees kõrvaldati juhtimiselt ning tema suhtes alustati menetlust.

22. septembril kella 11 paiku avastasid piirivalvurid Jõepera traaversilt vette lastud tähistamata nakkevõrkude jada. Piirivalvurid eemaldasid nakkevõrgud veest ning neis olnud elusad kalad lasti tagasi vette. Võrk toimetati keskkonnainspektsioonile üleandmiseks kaldale.

22. septembril kella 15 ajal kontrolliti Luhamaa piiripunktis Eestisse sisenemisel Venemaa Föderatsiooni registreerimismärgiga sõiduautot Audi A5, mida juhtis 1988. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanik. Tollikontrolli käigus avastati sõidukist 11 500 maksumärkideta sigaretti. Isiku viisa tunnistati kehtetuks, koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ning kohaldati sissesõidukeeld üheks aastaks ja kuueks kuuks. Isik lahkus Venemaa Föderatsiooni.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised

20. septembril teatati, et Tapa linnas Hiie tänaval tungis 26-aastane mees kallale oma 23-aastasele elukaaslasele. Politseinikud pidasid mehe kahtlustatavana kinni.

21. septembril teatati, et Rakvere vallas tungiti kallale 36-aastasele mehele.

Vargus

21. septembril teatati, et Kadrina vallas Mõndavere külas tungiti sisse talu kõrvalhoonesse ning varastati muruniiduk McCulloch ja kompressor. Lõhkumise ja vargusega tekitati kokku 1250 eurot kahju.

Avaliku korra raske rikkumine

21. septembril teatati, et Vinni vallas sooritas 49-aastane mees lasu stardipüstolist 16-aastase noormehe suunas.

Ida-Virumaa

Surma põhjustamine ettevaatamatusest

20. septembri hilisõhtul avastati Jõhvi külas Kaasiku tänaval 43-aastase mehe surnukeha. Surma täpsemad põhjused ja asjaolud on selgitamisel.

Ähvardamine

21. septembril teatati, et Narvas A. Puškini tänaval asuvas ühiselamus ähvardas 79-aastane naine oma 63-aastast naabrit.

Kehalised väärkohtlemised

22. septembril teatati, et Narvas A. Puškini tänaval tungis 35-aastane mees kallale oma 31-aastasele abikaasale. Politseinikud pidasid mehe kahtlustatavana kinni.

22. septembril teatati, et Narvas A. Puškini tänaval lõi 34-aastane mees oma 36-aastast elukaaslast. Politseinikud pidasid mehe kahtlustatavana kinni.

Surnu mälestuse teotamine

22. septembril teatati, et Narva-Jõesuu linnas Peeterristi külas lõhuti kalmistul haua platsipiirded ja hauakivi.

Vargus

21. septembril teatati, et Kohtla-Järvel Ahtme linnaosas Pärna tänaval varastati korterist arvutimonitor Samsung. Kahju on 1600 eurot.

Asja omavoliline kasutamine

Ööl vastu 20. septembrit ärandati Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Maleva tänaval sõiduauto Audi. Sõiduauto avastati samal hommikul Ahtme-Rausvere teele mahajäetuna ning see tagastati omanikule. Täpsemad asjaolud selguvad kriminaalmenetluse käigus.

Avaliku korra raske rikkumine

21. septembril teatati, et Kohtla-Järvel Maleva tänaval asuvas kaupluses ründas seni tuvastamata mees 29-aastast naist ning viskas teda arbuusiga. Naine tundis valu.

Juhtumid piiril

20. septembril ületas paat kahe inimesega pardal ajutist kontrolljoont Narva jõel. Paadis viibinud mehed, 1971. aastal ja 1967. aastal sündinud Eesti kodanikud kutsuti menetlustoiminguteks Vasknarva kordonisse ning neile määrati rahatrahvid.

22. septembril avastas Narva kordoni seirevaatleja, et Narva jõel ületas ajutist kontrolljoont paat, mida juhtis 1986. aastal sündinud Eesti kodanik. Mehele määrati rahatrahv.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Kehalised väärkohtlemised

20. septembril sai politsei teate, et Sauga alevikus lõi 42-aastane mees oma 43-aastast elukaaslast, kes sai viga.

21. septembril sai politsei teate, et Pärnus Rohu tänaval ründas 38-aastane mees 58-aastast naist, kes sai viga.

Asja rikkumine ja hävitamine

22. septembril sai politsei teate, et Sindis on süüdatud veoauto DAF. Sama kriminaalasja raames kontrollitakse samuti 22. septembril Sindis põlenud garaažibokside ning Pärnu kesklinna puithoonete põlengute tekkepõhjuseid. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 36-aastase mehe.

Vargus

20. septembril sai politsei teate, et varem sarnaste kuritegude eest karistatud 30-aastane mees möödus koos teise seni tuvastamata isikuga Sindis Pärnu maanteel asuvas kaupluses kassadest kauba eest tasumata. Vargusega tekitati kahju ligi 120 eurot.

Raplamaa

Vargus

22. septembril sai politsei teate, et Raplas Lepiku tänaval varastati elumaja lukustatud kõrvalhoonest mootorsaag ja muid elektrilisi tööriistu. Vargusega tekitati kahju ligi 400 eurot.

Avaliku korra raske rikkumine

22. septembril sai politsei teate, et Raplas Kauba tänaval lõi seni tuvastamata isik 21-aastast meest, kes sai viga.

Kehaline väärkohtlemine

20. septembril sai politsei teate, et Kehtnas ründas 25-aastane mees oma 24-aastast elukaaslast.

Looma julm kohtlemine

20. septembril sai politsei teate, et Aespa alevikus lasi seni tuvastamata isik õhupüssist 41-aastase naise kassi, kes sai viga.